film

Sierżant Bilko

Sgt. Bilko
1996
1 godz. 33 min.
6,6 9 451
ocen
6,6 10 1 9451
5,5 4
oceny krytyków
Sierżant Bilko dorabia do żołdu prowadząc gry hazardowe. Gdy na inspekcję do koszar przybywa jego dawny rywal, on i podwładni robią wszystko, by ich nielegalne występki nie ujrzały światła dziennego. więcej mniej
Sierżant Bilko zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Ernest Bilko (Steve Martin) jest szefem plutonu zmotoryzowanego w forcie Baxter. Pomysłowy żołnierz dorabia do skromnego żołdu poprzez wprowadzanie gier hazardowych na terenach koszar czy wypożyczanie wojskowych samochodów do prywatnych celów. Nieregulaminowe poczynania podwładnego toleruje poczciwy i niezbyt rozgarnięty pułkownik HallErnest Bilko (Steve Martin) jest szefem plutonu zmotoryzowanego w forcie Baxter. Pomysłowy żołnierz dorabia do skromnego żołdu poprzez wprowadzanie gier hazardowych na terenach koszar czy wypożyczanie wojskowych samochodów do prywatnych celów. Nieregulaminowe poczynania podwładnego toleruje poczciwy i niezbyt rozgarnięty pułkownik Hall (Dan Aykroyd). Działalność sierżanta próbuje ukrócić idealistycznie nastawiony szeregowiec, Wally Holbrook (Daryl Mitchell). Pewnego dnia na inspekcję do jednostki przybywa wysłannik Pentagonu, major Thorn (Phil Hartman), dawny rywal sierżanta Bilko.

boxoffice
$37 956 793 na świecie
$30 356 793 w USA
$7 600 000 poza USA
budżet
$39 000 000
na podstawie
Nat Hiken (serial TV)
dystrybucja
Imperial
studio
Imagine Entertainment / Universal Pictures
tytuł oryg.
Sgt. Bilko
inne tytuły
Sergeant Bilko (alternatywna pisownia) USA
więcej
Sierżant Bilko otrzymuje awans. Pomimo to, jego insygnia przypięte do munduru, nie zgadzają się ze stopniem.
Kiedy Henshaw każe pozbyć się konia, słychać jak wydaje rozkazy pomimo, iż jego usta są zamknięte.
Bilko w kasynie potrząsa kostkami obydwiema rękami, oddala się z nimi od stołu i dopiero rzuca. W prawdziwym kasynie taka sytuacja jest niedopuszczalna.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych