PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608319}

Simon zabójca

Simon Killer
5,2 624
oceny
5,2 10 1 624
5,0 3
oceny krytyków
Simon zabójca
powrót do forum filmu Simon zabójca

Być może intencją autora było ukazanie obecnego pokolenia 20-30-latków (z USA), które nie jest
samodzielne, nie ma celu w życiu, nie stawia przed sobą wyzwań i nie szuka wartości (jakichkolwiek).
Któż to wie co autor miał na myśli...Nastąpiła implozja tematu,nie wiadomo co scenarzysta i reżyser w
jednym, miał na myśli tworząc owo dzieło, a raczej wydłużoną rozprawkę, etiudę. Film ma wątki, ale
obyczajowe, ukazują jedynie chaos w życiu głównego bohatera, a A.Campos nawet odrobinę nie
próbuje wytłumaczyć co się faktycznie dzieje z bohaterem, czy jest zwyczajnym niedorozwojem,
zagubioną duszyczką, niezrównoważonym Amerykaninem z przerostem ambicji, ale duszą
hamburgerożercy. Zrobiła się papka, która nawet z tytułem nie ma nic wspólnego i na odwrót...

Mrcn

Nie zgadzam się : ) Ten film przedstawia jeden z najbardziej trafnych portretów socjopatii jaki widziałam w kinie...Pięknie pokazano wszystkie cechy takiej osobowości : powierzchowny urok, branie "na ofiarę", brak wyższych wartości/ celu w życiu/ planów na przyszłość, przygodny seks, szukanie wrażeń (włóczenie się nocami po ulicach, wdawanie w bójki), nałogowe kłamstwa, manipulacja ludźmi, wykorzystywanie innych (finansowo, seksualnie) , instrumentalne traktowanie ludzi, dziwne relacje z matką, skłonność do popełniania przestępstw (szantaże, stalking), chroniczna nuda i pustka w życiu (przeplatana z okresami wzmożonej aktywności i w miarę dobrego funkcjonowania w społeczeństwie). Podsumowując - baardzo by mi brakowało takiego filmu . : )

Ja nie nastawiałam się na taki portret psychologiczny, a jednak po kilkunastu minutach seansu, było dla mnie jasne kim jest główny bohater. Fakt, że niewiele takich przystających do rzeczywistości przedstawień - zwykle socjopatów kojarzy się z seryjnymi mordercami, Hannibalem Lecterem itd Chwała reżyserowi, że odczarował ten wizerunek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones