PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112584}
7,4 268 609
ocen
7,4 10 1 268609
7,4 41
ocen krytyków
Sin City Miasto grzechu
powrót do forum filmu Sin City - Miasto grzechu

+1 za formę

ocenił(a) film na 7

Strona wizualna to główny atut tego filmu tworząca klimat oraz „coś” na czym można zawiesić oko. Częścią strony wizualnej są często skąpo ubrane kobiety i muskularni faceci , sporo kiczu, tandety, ale opakowanej w bardzo efektowny sposób. Sama treść niespecjalnie mnie „rusza” i w zasadzie oceniłbym ją na 6/10 jednak nie sposób docenić „artystycznej” strony tego filmu ( zdjęcia , scenografia) i tego że pomimo przeciętnej moim zdaniem fabuły wciąga i nie nudzi. Ale to wszystko zawdzięcza formie. Tak to widzę jako laik , który tego komiksu nie czytał, ale nie jest obojętny na piękno obrazu ( i kobiet co tu kryć ). Kobieta jako obiekt pożądania, ale też jako obiekt nienawiści pomieszanej z fascynacją, albo wielbiona przez nieustraszonych herosów albo nękana przez obrzydliwych zwyroli … niby nic odkrywczego ale podane bardzo smacznie.

ocenił(a) film na 7
armarange

Dokładnie w ten sam sposób wystawiłam moją ocenę. Nie wyobrażam sobie tego filmu w bardziej realistycznej formie. A kobiety... wspaniałe. Nie tylko piękne, bo nie występują jedynie w roli ozdobnika dla męskiego bohatera, ale są obdarzone siłą i charakterem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones