PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186910}
5,5 38 253
oceny
5,5 10 1 38253
5,0 17
ocen krytyków
Smętarz dla zwierzaków
powrót do forum filmu Smętarz dla zwierzaków

Masakra

ocenił(a) film na 1

Obejrzałem odrazu po przeczytaniu książki Kinga. Nie miałem pojęcia, że da się zmarnować taki materiał na film. Pozmieniali całkowicie fabułę i wyszło gorzej niż źle. Lepiej było już zostawić wszystko tak jak w książce. (Nie mówię o tym, żeby tam wstawić wszystkie wątki itp., bo film trwałby 10 godzin, ale po co zamieniać role bohaterów? Chodzi mi tu np. o Ellie i Gage’a. A samo zakończenie filmu było totalnym niewypałem. W książce zakończenie mnie poruszyło, a oglądając je w filmie myślałem tylko „DLA CZE GO? Przecież to jest totalnie bez sensu”) Po co zmieniać coś co jest dobre żeby zepsuć to totalnie. Jeszcze relacja między Judem i Louisem została totalnie spłycona i przez cały film byli dla siebie obcy, co już w ogóle było porażką. Tak samo Norma (żona Juda) w filmie była już dawno martwa, a była bardzo pozytywną postacią i darzyłem ją wielką sympatią. Ogólnie moje przeżycia towarzyszące oglądaniu tego DZIEŁA wyglądały tak: „ CO KU*WA XDDDDDDD”

ocenił(a) film na 5
jacob_2000

Zgadzam się! To co dobre totalnie zepsuli. Końcówka to dno dna!
Matka płaczącą nad grobem nie była nawet dla mnie przekonująca.
Bardzo, bardzo jestem rozczarowana!

ocenił(a) film na 5
jacob_2000

Zgadzam się z komentarzem, ale polecam słownik synonimów.

ocenił(a) film na 1
demotywa

No w sumie trochę dużo tego ''film'' :D

ocenił(a) film na 5
jacob_2000

Rozumiem, że to ironia, ale dla pewności napiszę, że chodziło o "totalnie". Ma tyle dosadniejszych synonimów, że nie ma potrzeby go tak wyświechtywać ;)

ocenił(a) film na 7
jacob_2000

Część wywiadu z Kingiem:

Reżyserzy nowej ekranizacji, Kevin Kölsch i Dennis Widmyer dokonali dość poważnych zmian w twojej historii ale jednocześnie byli bardzo wierni książce. Co sądzisz o nowym filmie?

Jest cholernie dobry! To naprawdę dobry film. Jest dojrzały, to rodzaj dorosłego filmu. Nie w stylu roznegliżowanych nastolatków kolejno zabijanych na letnim obozie. Ostatnio w tym gatunku było kilka udanych filmów. Na przykład „Uciekaj” Jordana Peele’a. Myślę, że jego nowy film – „To my” – będzie wielkim hitem. Ogromnym. [King miał rację, „To my” okazał się mieć najlepszy weekend otwarcia w historii w gatunku horroru, nie będącego sequelem czy remakiem]. O takim dorosłym kinie mówię.

Czy nie przeszkadza Ci, że w filmie, jak to widać w zwiastunie, wskrzesili inne dziecko, starszą dziewczynkę zamiast małego chłopca?

To coś innego. Zrobili dobrą robotę. Stary, widziałem te wszystkie reakcje w necie gdy ludzie zobaczyli, że to Ellie a nie Gage ginie na drodze i myślałem sobie: „Człowieku, co z nimi…” To takie dziwaczne. Jadąc do Tampy możesz wybrać Drogę 301. Ale możesz też obrać Drogę 17. W obu przypadkach dojedziesz do Tampy. [śmieje się]. Rozumiesz? Dla mnie to niczego nie zmienia. Pomyślałem sobie: „Okay, rozumiem dlaczego to zrobili, jest chyba łatwiej pracować z zombie gdy gra go dziewczynka niż brzdąc.”

http://stephenking.pl/wywiad/rozmowa-ze-stephenem-kingiem-5/

Ty nie musisz się zgadzać z autorem powieści :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones