PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509402}
5,9 13 755
ocen
5,9 10 1 13755
6,6 15
ocen krytyków
Somewhere. Między miejscami
powrót do forum filmu Somewhere. Między miejscami

Aż dziw bierze, że wyszedł spod rąk Sofii Copolli. Można było ciekawiej zaplanować całą fabułę, daleko szukać przykładu - "Szalone serce" z rewelacyjnym Jeffem Bridgesem.
A tutaj? Obraz się ciągnie, wlecze i pod koniec filmu nawet trochę zaczyna męczyć. Ogólnie taki jakiś nieciekawy jest i bezbarwny. A końcówka? Z nikim się nie zżyłem, nikogo w tym filmie nie polubiłem (nawet nie znienawidziłem), nic, kompletnie. I jeszcze ten telefon bohatera, że jest "chodzącym zerem" wyglądał jakoś tak dziwacznie (dobra, teraz następuje finał w postaci przyznania się bohatera do bycia dupkiem i film się kończy).
Mam taki niesmak w ustach, spodziewałem się czegoś lepszego.


A! I słusznie spekulują ludzie, że Tarantino nagrodził ten film tylko dlatego, że Copolla to jego była kobieta.

BUNCH

Gdzie go obejrzałeś?
Bardzo mi zależ, żeby go zobaczyć.
Proszę odpowiedz..

ocenił(a) film na 7
BUNCH

Zgadzam się, tez oczekiwałam czegoś lepszego. Zawsze wydawało mi się że Coppola nie potrafi po prostu zrobić bezbarwnego filmu a jednak. I obiecywałam sobie, poznawszy fabułę, że nie będę patrzyła przez pryzmat 'Między słowami'. Ale jak?? Niektóre sceny sa dosłownie i-den-tycz-ne. Tylko w 'Między..' był klimat, tutaj go brak. Głowny bohater nie ma do siebie takiego cudownego dystansu i charyzmy, nie czujemy do niego jakiegokolwiek współczucia. Co innego było z Billem Murray - to było właśnie to. Sama się na siebie wkurzam że te 2 filmy porównuje, ale nawet chyba nie miałam szansy nie dojść do takich konkluzji. Nie wiem, po prostu nie wiem jakim cudem mogła dopuścić się zrobienia takiego filmu. Ale: obiektywnie rzecz biorąc TRAGEDIA to nie jest. Film obejrzeć się da. Czy to dobrze??... A, i przyznawac jakiekolwiek NAGRODY za to coś! Bzdura! (Oczywiście, chyba wszyscy się ze mną zgodzą, wyjątkiem mała Fanning. Skoro Paquinn dostała Oscara za Fortepian to w sumie czemu nie i ona??)

użytkownik usunięty
BUNCH

Nie rozumiem, jakie jest przesłanie tego filmu - nie wiadomo co dokładnie pani reżyser chciała przekazać. Tylko i aż 2

ocenił(a) film na 5

przesłanie jest raczej oczywiste. co więcej, kulminuje się w ostatniej minucie filmu. faktycznie, film sie dłuży, jest nudnawy, ale końcówka zaskakuje i jest sensowna. ogólnie bez rewelacji, ale da się przeżyc te 1h32 min.

kapral11

No tak, z tym, że historia pokazuje, że da się zrobic znacznie lepszy film w podobnych klimatach. A nagroda za NAJLEPSZY film festiwalu?! No bez żartów.

ocenił(a) film na 5
BUNCH

historia lubi się powtarzać...w nawiązaniu do kwestii "żzycia się z bohaterem" - tzw. "poczucie obcości" w teatrze B. Brechta - może o to chodzi. krytyczność umysłu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones