Soul Kitchen (2009)

plakat - Soul Kitchen (2009)

pressbook

O filmie

Pulsująca pozytywną energią i przebojową muzyką komedia o miłości, przyjaźni i życiu ze smakiem, wyreżyserowana przez twórcę głośnego "Głową w mur" (Złoty Niedźwiedź MFF w Berlinie), uhonorowana Specjalną Nagrodą Jury i Young Cinema Award MFF w Wenecji.

Reżyser najlepszego europejskiego filmu 2004 roku - "Głową w mur" - zaprasza nas do niewielkiej knajpy na przedmieściach Hamburga, by w rytm najlepszych soulowych przebojów zaserwować multikulturowy rozweselający koktajl miłości, przyjaźni i egzotycznych potraw. A wszystko to w myśl zasady "życie to coś, co przytrafia Ci się wówczas, gdy jesteś zajęty czynieniem planów na przyszłość".

Ścieżka dźwiękowa filmu to niezwykle energetyczna mieszanka funky (Kool & The Gang, Quincy Jones, Mongo Santamaria), R&B (Sam Cooke, Ruth Brown), hamburskiego hip hopu i electro rocka oraz greckiego folku. Ozdobą soundtracku jest niewątpliwie utwór "Das Letzte Hemd" Hansa Albersa - jednego z największych i najbardziej popularnych niemieckich śpiewaków lat 30. i 40.

"Soul Kitchen" otrzymał Nagrodę Specjalną Jury oraz Nagrodę Jury Młodzieżowego na MFF w Wenecji w 2009 roku. Ponad to był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej 2010 dla najlepszego filmu oraz do Niemieckich Nagród Filmowych 2010 w kategoriach: najlepszy film i najlepszy montaż. "Soul Kitchen" znalazł się też w prestiżowym zestawieniu pięciu najlepszych europejskich produkcji roku według amerykańskich krytyków i historyków filmu zrzeszonych w National Board.

Streszczenie
O produkcji
Prasa o filmie
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię