PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849551}
7,7 11 276
ocen
7,7 10 1 11276
5,0 11
ocen krytyków
Sound of Freedom. Dźwięk wolności
powrót do forum filmu Sound of Freedom. Dźwięk wolności

Rozumiem, że dla redakcji nie ma znaczenia dość sensacyjna wiadomość, że ten film w USA zmiótł konkurencję - nawet nowy Indiana Jones mu nie dorównał a różnica w skali budżetu i ilości kin jest GIGANTYCZNA.

Jak dotyczy to filmów zgodnych z ideałami redakcji to na głównej stronie są krzykliwe wstawki i sensacyjne artykuły.
Ale jak chodzi o film o prawdziwych wydarzeniach, które są plamą na establishmencie USA i z nimi współpracujących to jest CICHUTKO!

Redakcjo FILMWEBU - WSTYD!
Jesteście już od dawna TUBĄ PROPAGANDOWĄ!

ocenił(a) film na 9
QQBIK

Nie bardzo ten film pasuje do narracji lewicowych . Przecież nie ma tu wcale koscioła i księży . Pedofile wydaja się tymi "normalnymi" codziehnnie spotykanymi facetami . Tak wbijcie to sobie do głów ze większość pedofili i zboczeńców nie nosi sutann. Noszą dobrze skrojone garnitury i często sa politykami i biznesmenami .

ocenił(a) film na 6
ChrisKrasz

Tworzysz jakiegoś chochoła i dzielnie z nim walczysz. W kwestii przestępstw seskualnych w kosciele katolickim, nie chodzi o to że wykorzystywanie seksualne dzieci nie istnieje poza kościołem, ale w tym, że kościół katolicki jako instytucja przez dziesiątki lat (jesli chodzi o obecne czasy) ukrywał i ułatwiał wykorzystywanie seksualne (nie tylko dzieci zresztą). Za pomocą swoich wpływów i pieniędzy chronił napastników, pozwalał im się ukrywać i jednocześnie ułatwiał im ten proceder. Tam gdzie podjęto prawdziwe niezależne śledztwa, opublikowano raporty na tysiące stron, gdzie opisano ten proceder który był (jest) uniwersalny dla całego świata. Kościół oczywiście nie porywa dzieci.

Co ciekawe np. w Europie ponad 90% dzieci porwanych i wykorzystywanych do prostytucji to dzieci-migranci. Kilka miesiecy temu na ZDF był reportaż z akcji niemieckiej policji, która rozbiła pedofilski burdel, wszystkie dzieci to byli migranci, była tam historia 12 letniej dziewczynki z Syrii, która na granicy białorusko-litewskiej została rozdzielona z rodzicami, rodziców wypchnięto na Białoruś, a ona błąkała się po lesie, aż nie znalazł jej przemytnik, który dobrze na niej zarobił przekazując do rzeczonego burdelu.

Oczywiście ani ciebie, ani twórców filmu los dzieci tak naprawdę nie obchodzi. Szybciej gardłowałbyś aby tą dziewczynkę na granicy zastrzelić, niż żeby jej pomóc. Oczywiście polityka pushbacków na granicy to eldorado dla handlarzy ludźmi.

ocenił(a) film na 9
avinurme

Przeczytałem ten twój elaborat i im dalej w niego się zagłębiałem to tym bardziej miałem ochotę by dyskutować , by napisać swoje argumenty. Tak było aż do momentu ostatniej części . Właściwie ostatnich dwóch zdań . Udowodniłeś że nie interesuje cie dyskusja , Przeważył trollowski charakter i chęć ubliżania i "dokopania" Nie bedę z trollem i chamem ktory jedyne czego chce to naubliżać i dowalić innym , dyskutpował . Nie mój poziom .

QQBIK

Pedofilia nie ma nic wspólnego z lewactwem, prawactwem, polityką. To zaburzenie popędu, które zdarza się u biednych i u bogatych. Biedni wykorzystują czasem własne dzieci, bogaci kupują cudze dzieci. Każdy akt wykorzystania dziecka powinien być piętnowany, nie ma znaczenia czy wykorzystujący jest księdzem, celebrytą, bogatym, biednym, znanym, nieznanym. Liczy się przede wszystkim ofiara i jej trauma, a nie pozycja społeczna przestępcy (chyba że sprawca pracuje z dziećmi). Film porusza ważny temat, ale jest przeciętnie wykonany. Dobra gra dzieci, bardzo przekonująca.

ocenił(a) film na 1
QQBIK

QQ??? Ty tez jesteś od propagandy QAnon? Ręce opadają.. ….przemyśl to jeszcze raz. Film mi się ogromnie spodobał i dogłębnie poruszył, dlatego tuż po obejrzeniu zaczęłam grzebać w internecie, przez długi czas, gdyż chciałam się jakoś zaangażować i pomóc. Po przeczytaniu paru oficjalnych raportów i researchów na temat handlu ludźmi - dziećmi coś mi zaczęło nie grać. W końcu trafiłam na antyków na temat tego filmu i wreszcie wszystko miało sens - to jest prawicowa propaganda qanon…. dałam się nabrać na parę godzin, nabrać na to, że świat jest aż tak obrzydliwy i że skala problemu jest aż taka. Co za bezczelność robić takie filmy. ‚Na faktach’ - zaczynanie takimi słowami powinno być z a k a z a n e lub ściśle regulowane…! Polecam. Przeczytaj: https://www.vox.com/culture/23794355/sound-of-freedom-controversy-true-story-qan on

ocenił(a) film na 9
celloz1

Co prawda minął już miesiąc od Twojego komentarza ale...

Mój nick na tym portalu został założony kilkanaście lat temu kiedy raczej o ideologii QAnon nikt nie słyszał :P

Jeśli tak powierzchownie sprawdzasz raporty i robisz research to nieco słabo wyszło.

Ponieważ minęło już nieco czasu od premiery tego filmu i wielu głowach emocje już opadły tak ja nadal podtrzymuję swoje zdanie twierdząc, że jest to bardzo dobra produkcja.

Tyle...

QQBIK

Ten film jest jak Tailor Swift :)

ocenił(a) film na 7
QQBIK

Film dobry, ale bez przesady, dla mnie lepszy nasz Polski Small World a praktycznie to samo

QQBIK

Podobno za blkadę tego filmu odpowiada Putin i Tusk...Tak słyszałem.

ocenił(a) film na 9
QQBIK

Wszędzie lewactwo bez kręgosłupa niestety. Wstyd filmwebie

QQBIK

Kontrowersje, ktore narosly wokol dzialalnosci Billarda skutecznie wyciszyly jego glos.... https://www.vice.com/en/article/pkaqvn/tim-ballards-departure-from-operation-und erground-railroad-followed-sexual-misconduct-investigation

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones