PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9683}

Spartakus

Spartacus
7,3 25 692
oceny
7,3 10 1 25692
6,9 16
ocen krytyków
Spartakus
powrót do forum filmu Spartakus

Zdecydowanie...

ocenił(a) film na 10

...za niska ocena tutaj jak na TAKI film !

ocenił(a) film na 7
Brutal

No, tez uważam, ze powinna być wyższa, chociaż film mi nie wydal się rewelacyjny, ale bardzo dobry. Za mało walki, za dużo rozmów wg mnie, trochę przynudzał. Ale na filmwebie tylko niedoceniany. Na imdb ocena 8.0, tak samo na filmafinnity.

ocenił(a) film na 6
Brutal

Bo się zestarzał? Jak wiele starych filmów?
I nie robi już wrażenia?

ocenił(a) film na 10
shamar

Dla mnie się nie zestarzał. Jest o wiele lepszy niż wiele współczesnych filmów (żeby nie powiedzieć - filmików).

ocenił(a) film na 6
Brutal

A dla mnie tak. Aż się boję podchodzić do "Ben Hura", który pamiętam jako świetny.

ocenił(a) film na 7
Brutal

Ale późniejsze filmy Kubricka lepsze - trudno się zestawia je ze Spartakusem. Gdy ktoś wcześniej pokochał reżysera np. za Lśnienie czy Barry'ego Lyndona, to Spartakus może trochę zaskoczyć.
Osobiście uważam, że film z "kowbojem" Douglasem i całym tym kryształowym, szlachetnym bohaterem trochę się faktycznie zestarzał (choć może być to też smak), natomiast świetnie ukazuje kulisy władzy, granie na strachu i emocjach, by uczynić niewolnikami obywateli. Zmierz starej republiki jest dla mnie najlepszą stroną Spartakusa, tutaj czuje się że to (jednak!) Kubrick, a walny w tym udział wybitnych aktorów brytyjskich: Laughtona, Ustinova i Lavrence'a.

ocenił(a) film na 10
Brutal

Zgadzam się. To wieli film. Zresztą nie pierwszy taki majstersztyk Kubricka. Ocena średnia jest znacznie za niska. Ten film to wydarzenie w historii kinematografii światowej.

ocenił(a) film na 9
Peter2013

Dokładnie!

ocenił(a) film na 9
Brutal

Zgadam się w 100 procentach!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones