Sponsoring (2011)

Elles

plakat - Sponsoring (2011)

opisy filmu

(3)
  • Anna (Juliette Binoche), dziennikarka Elle, ma napisać artykuł o prostytucji na uniwersytetach paryskich. Podczas pracy nad tekstem poznaje dwie dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (Joanna Kulig), które przez aspirację do lepszego życia sprzedają swoje ciało. Powoli wprowadzają również Annę do świata płatnej miłości, który jest jednocześnie obrzydliwy i pociągający.


  • Sceny z życia paryskich studentek dorabiających sobie prostytucją - w obiektywie Małgorzaty Szumowskiej, autorki "33 scen z życia" - jednego z najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat.
    Anna (Juliette Binoche), dobrze sytuowana dziennikarka, przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny - Charlotte (Anais Demoustier) oraz Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też - ku zaskoczeniu Anny - na swój sposób pociągający.

  • Ona to dobrze sytuowana, nieszczęśliwa dziennikarka. Gotuje, sprząta, wyprawia dzieci do szkoły i sięga po alkohol. On jej mąż nie bywa w domu. Para jakich tysiące? To dzięki pracy, Anne (Juliette Binoche) zacznie badać temat prostytucji wśród studentek. Dziewczyny nazywają to sponsoringiem, chcą mieć pieniądze jak Anna. Jej nie trzeba wiele czasu, by zrozumieć, że chce być taka, jak one: wolna, opętana namiętnościami, zakochana w życiu.