film

Sposób na świętego

Fatman
2020
1h 40m
5,1 2 709
ocen
5,1 10 1 2709
Chris podejmuje współpracę z armią USA, by ocalić podupadający biznes. W międzyczasie zaniedbywany przez ojca i poirytowany wigilijnym prezentem 12-latek zleca płatnemu zabójcy likwidację Świętego Mikołaja. więcej mniej
Sposób na świętego zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Sposób na świętego
Zwiastun nr 2 (polski)
Sposób na świętego
Zwiastun nr 1
nr 2 (polski) 2020-11-26T12:38:09 https://fwcdn.pl/webv/58/20/55820/55820.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/211/852211/sposob_na_swietego_trailer_pl.vp9.1080p.webm

Kiedy jesteś dzieckiem, Boże Narodzenie to moment, którego wyczekujesz z utęsknieniem przez cały rok. Nic więc dziwnego, że gdy Billy (Chance Hurstfield) zamiast wymarzonego prezentu znajduje w gwiazdkowej skarpecie bryłę węgla, jego rozczarowanie i ból są ogromne. Święty Mikołaj (Mel Gibson), który w ten sposób traktuje dzieci, zasługujeKiedy jesteś dzieckiem, Boże Narodzenie to moment, którego wyczekujesz z utęsknieniem przez cały rok. Nic więc dziwnego, że gdy Billy (Chance Hurstfield) zamiast wymarzonego prezentu znajduje w gwiazdkowej skarpecie bryłę węgla, jego rozczarowanie i ból są ogromne. Święty Mikołaj (Mel Gibson), który w ten sposób traktuje dzieci, zasługuje na ukaranie. Nastolatek decyduje się wynająć płatnego mordercę (Walton Goggins), by ten wytropił Gwiazdora i odpłacił mu pięknym za nadobne.

boxoffice
$1 646 155 na świecie
$278 378 w USA
$1 367 777 poza USA
studio
Rough House Pictures / Windy Hill Pictures / Zed Filmworks
tytuł oryg.
Fatman
inne tytuły
Kamerzystę można zobaczyć w śnieżnych goglach zabójcy, kiedy zakłada je po zamknięciu bagażnika swojego samochodu.
Kiedy zabójca opuszcza sklep po dokonaniu zakupów w "North Peak”, na ścianie budynku znajduje się tabliczka z napisem Almonte, Ontario.
Przedstawione są ceny w północnej Alasce tuż po Nowym Roku jako mające miejsce w biały dzień. O tej porze roku słońce nie powinno tam świecić przez około 60 dni z rzędu.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Nie czytajcie opinii "krytyków i znawców kina". Film pozytywnie zaskakuje, w końcu Gibson zagrał coś ciekawego i zrobił to świetnie, do tego rewelacyjny Walton Goggins. Czuć Tarantino w tym filmie, a muzyka rozpieszcza. Oryginalny scenariusz, dobra obsada, polecam!

Dlaczego w Polsce są tworzone jakieś durne tytuł??

Od kiedy Fatman to Sposób na świętego?

Tytuł powinien być GRUBAS i tyle...

Pomysł był niezły. Ale na tym się skończyło. Mel ma charyzmę za dużą na ten film i to czuć. Reżyser się go chyba boi. Najgorzej że twórcy nie mogą się zdecydować czy to czarna komedia, thriller, a może film o starości i przemijaniu. W efekcie powstało coś nijakiego , nie wiadomo dla kogo. Klimat jak w Fargo ale...

Weteran Kina Akcji Mel Gibson w roli świętego Mikołaja jest strzałem w dziesiątke. Partneruje mu znakomity w roli czarnego charakteru Walton Goggins. Wartościowe kino z przesłaniem. Film akcji nie pozbawiony emocji. 7/10 :)

7*

ocenił(a) film na 7

spoko film polecam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones