PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 173 289
ocen
7,6 10 1 173289
7,6 49
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

Film robi wrażenie, nie można przejść obojętnie - no chyba, że ma się poziom empatii równy zeru lub jest się zmanipulowaną jednostką broniącą za wszelką cenę Kościoła, bo przecież Polska krzyżem stoi no i oczywiście "Bóg, honor ojczyzna" nie wspominając już o kulcie JP2.

Przeraża fakt, że są ludzie interpretujący ten film jako prowokacje i atak na światłą i dobrą organizację Kościołem zwaną, bo przecież w każdym środowisku znajdują się czarne owce, nie ma co robić afery. Tak zapewne myśleli hierarchowie dzięki czemu powstała dość sprawnie działająca machina sprzątająca niewygodne sprawy pod dywan.

Warto byłoby przejrzeć na oczy, uświadomić sobie, że Kościół czy religia - jakakolwiek jest źródłem wyzysku, wykorzystania, cierpienia, podziałów i zła, czego dowodem są ostatnie wydarzenia z Belgii.

Wyobraźmy sobie świat bez religii, czyż nie był by piękny?

ocenił(a) film na 7
bartoll_fb

Religia była, jest i będzie ważnym aspektem życia dla wielu ludzi i to wcale nie jest złe. Jeżeli wiara w Boga sprawia, że ludzie czują się lepiej to nie widzę powodu, aby im tego zabraniać. Natomiast totalnym złem jest fanatyzm religijny, obłuda i podwójna moralność.

W "Spotlight" mamy to świetnie przedstawione. Ludzie, którzy z zasady mieli szerzyć pokój, prawdę i dobro dopuszczali się czynów za które (moim zdaniem) należało im się odcięcie pewnej iście męskiej części ciała. O pedofilii powinno się mówić głośno, a sprawców ( niezależnie czy to sklepikarz, nauczyciel czy ksiądz) srogo karać.

Film jest bardzo dobry, co nie zmienia faktu, że dla mnie na Oscara nie zasłużył. Gdyby filmy oceniali zwykli ludzie a nie tzw. "Akademia" to jestem pewna, że nie byłby tak wysoko. Ale ludzie z "Akademii" zazwyczaj wybierają jakieś chwytliwe i kontrowersyjne tematy czasem nie oceniając filmu i realizacji tylko temat który poruszają. No ale tak to już w tym amerykańskim świecie jest :) Dla mnie "Spotlight" zasługuje na mocną 7.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones