PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 173 307
ocen
7,6 10 1 173307
7,5 50
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

Scena z księdzem.

ocenił(a) film na 9

Wytłumaczy ktoś o co chodzi w scenie z księdzem, z którym spotyka się Sacha? Dziennikarka pyta go, czy molestował dzieci a ten bez wahania odpowiada, że owszem, ale robił to dla ich dobra, nie czerpał z tego żadnej przyjemności. Dodaje także, że sam został zgwałcony. Nie wiem, czy ten ksiądz również jest postacią autentyczną, czy tylko wymysłem filmowców, ale czy ktoś mógłby wyjaśnić co oznaczała jego dziwna odpowiedź?

ocenił(a) film na 6
lowgravity

Prawdopodobnie reżyser chciał tą sceną nieco zgłębić temat, wprowadzić nutę kontrowersji, dać jakiś dodatkowy "sygnał" do przemyśleń - żeby film nie był tak jednostronny. Ale chyba mu nie wyszło. Ta scena w kontekście całego filmu wygląda trochę bez sensu, tak ni z gruchy ni z pietruchy.

ja oceniłem film na 6. Nie wiem, za co ten Oskar. Poza tym, że film porusza głośny i istotny temat, to jest bardzo nudny. Ot, bohaterowie biegają od drzwi do drzwi. Ciężko o jakąś głębszą myśl, poza kilkoma scenami, gdzie faktycznie dało sie poczuć :oddech systemu" na plecach.

ocenił(a) film na 7
lowgravity

Nawiazanie do bzdurnych wypowiedzi na ten temat których u księży nie brakuje. Arcybiskup Michalik to tłumaczy tak:"kiedy dziecko szuka miłości. Ono lgnie, ono szuka. I zagubi się samo i jeszcze tego drugiego człowieka wciąga". Wiec pewnie tamtego dziecko wciągnęło i dlatego on z tego przyjemnosci nie czerpał tylko robil to dla ich dobra.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones