PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723550}
7,6 173 289
ocen
7,6 10 1 173289
7,6 49
ocen krytyków
Spotlight
powrót do forum filmu Spotlight

"Zjawie" i świetnemu "Pokojowi". I nie twierdzę, że film ten nie zasłużył na Oskara. Jest bardzo ważny ze względu na temat. Ale ważne jest coś innego. Cała ta gala wpisuje się w pewną poprawność polityczną zepsutego świata zachodu. Film degradujący kościół, film o żydach, film o transseksualistach... nic nowego stare żydowskie hollywood w formie.

ocenił(a) film na 8
Rafael7979

Czy ja wiem. Zjawa również została sowicie wynagrodzona za reżyserię (uważam, że w tej kategorii powinien wygrać The Big Short ale nie byłem zawiedziony wyborem akademii). Spotlight jest zdecydowanie bardziej subtelnym kinem (jak na holywood) i moim zdaniem bardzo dobrze zrealizowanym. Fajny rok za nami jeśli chodzi o filmy :D Akademia albo trafiała albo była blisko ale ostatecznie na koniec dnia co nas obchodzi co nam mówią ludzie mieszkający tysiące kilometrów od nas. Wszystkie nominowane filmy były co najmniej dobre. Oczywiście że będą się wpisywać w poprawność polityczną w większości przypadków i nastawiać się pod publikę ale nie powinno nam to przeszkadzać w oglądaniu tego "święta sztuki filmowej" ;)

ocenił(a) film na 8
Rafael7979

Z nominowanych widziałem Zjawę, Mad Maxa, Marsjanina, Most szpiegów, nie widziałem jeszcze Pokoju i Big Short (tematyka i gatunek Brooklynu mnie nie interesuje).

Kibicowałem Spotlight, bo to przyzwoicie zrealizowana produkcja, z bardzo dobrym scenariuszem i spośród wymienionych i obejrzanych, moim zdaniem najwartościowsza.

Chciałbym obejrzeć tego węgierskiego zwycięzcę, ale nie wiem jak i gdzie. Będzie w polskich kinach?

ocenił(a) film na 7
per333

Szukam go w necie, ale nigdzie nie mogę znaleźć, chociaż już dawno po premierze. Z pewnością wartościowy obraz. A co do "Pokoju" to koniecznie polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones