Film

Sprawa porwania Lindbergha

The Lindbergh Kidnapping Case
1976
2 godz. 28 min.
7,4 110
ocen
7,4 10 1 110
495
chce zobaczyć
Oparta na prasowych opracowaniach oraz sądowych dokumentach i zeznaniach świadków historia porwania Charlesa Lindbergha Juniora, dwuletniego synka i imiennika sławnego... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Sprawa porwania Lindbergha zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył nagrodę Emmy oraz 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody

Oparta na prasowych opracowaniach oraz sądowych dokumentach i zeznaniach świadków historia porwania Charlesa Lindbergha Juniora, dwuletniego synka i imiennika sławnego amerykańskiego pilota. Dziecko zostało uprowadzone z rodzinnego domu w Hopewell, New Jersey 1 marca 1932 roku. Mimo, że okup został zapłacony, kilka dni później znalezionoOparta na prasowych opracowaniach oraz sądowych dokumentach i zeznaniach świadków historia porwania Charlesa Lindbergha Juniora, dwuletniego synka i imiennika sławnego amerykańskiego pilota. Dziecko zostało uprowadzone z rodzinnego domu w Hopewell, New Jersey 1 marca 1932 roku. Mimo, że okup został zapłacony, kilka dni później znaleziono martwe ciało chłopca. Wszystkie zebrane poszlaki wskazywały, że porywaczem i mordercą był niemiecki imigrant Bruno Richard Hauptmann. Film nie podważa winy Hauptmanna, poddaje jednak w wątpliwość uczciwość jego procesu.

studio
Columbia Pictures Television
tytuł oryg.
The Lindbergh Kidnapping Case
inne tytuły
Film kręcono w Colusa (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych
  • Bardzo zręczne.

    ffolkes ocenił(a) film na 9

    Film pokazywany był całkiem niedawno w TV Regionalnej, bardzo późną nocą. Jak zwykle jednak czekałem, bo przecież grał tam Anthony Hopkins. Warto było. Najlepiej wypadł oczywiście Hopkins, który stworzył znakomitą kreację. Sceny podczas rozprawy sądowej to prawdziwy mastersztyk.

  • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem mikamves