PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=639024}
4,8 75 855
ocen
4,8 10 1 75855
6,9 37
ocen krytyków
Spring Breakers
powrót do forum filmu Spring Breakers

no nie żartujcie sobie

ocenił(a) film na 8
forysek

Film, który w tak mocny sposób pokazuje jak może stoczyć się człowiek, który dba tylko o potrzeby ciała i bezmyślną zabawę, no ewentualnie swoją próżność? Fakt, nie warto oglądać! Rogata5000 nie poleca. ;]

ocenił(a) film na 2
Rogata5000

no, ja też nie ;]

Rogata5000

I to ma być przekaz ? Chyba na łeb upadłeś.

mativandamme

Wesołych Świąt Mati!

EastJudas

Wzajemnie :)

forysek

Masakra... Myślałam już, że nie dam rady dobrnąć do końca. Temat całkiem dobry, ale okropnie wykonany. Ciągle te same sceny powtarzane aż do znudzenia. Jeszcze raz usłyszałabym "Spring break forever" a chyba wyrzuciłabym laptopa przez okno. Totalna porażka, a zakończenie takie, jak cały film, czyli beznadziejne i nic niewnoszące.

kati91

Dokładnie miała to samo.
Ogladałam film niedawno, wróciłam tu, żeby sprawdzić, jak ocenili moi znajomi.
Zobaczyłam etykietkę "filmweb poleca" i jestem zaskoczona, nie rozumiem tego zachwytu.

ocenił(a) film na 3
kati91

Nie ma się co dziwić .Jak się ogląda katastrofalnej jakości DVDripy do tego na małym ekranie laptopa, to trudno o dobre wrażenia

ocenił(a) film na 9
forysek

A ja tam polecam i dziekuje filmwebowi za polecenia ;) !! Bo tak to bym nie obejrzał ! ;)

ocenił(a) film na 9
forysek

Filmweb poleca, bo to film wybitny.

ocenił(a) film na 10
forysek

Oglądałeś? Bo nie wydaje mi się.

ocenił(a) film na 2
Kierokat

jak komuś się "coś wydaje", to już jest nie dobrze.

ocenił(a) film na 8
forysek

jak ktoś mówi coś co nie jest zgodne z prawdą w nawet 1% to też nie jest dobrze. zalecam udać się do Tworek, ale z góry zaznaczam- nawet tam ci nie pomogą.

ocenił(a) film na 2
lolexX123

ja zaś zalecam udać się do Głowy

ocenił(a) film na 1
forysek

film naprawdę trudny do oglądania ,zapowiadał się całkiem, całkiem a wyszło jak wyszło ;)

użytkownik usunięty
merci_beaucoup

To przecież paranoja jakaś!! To jest ambitne kino?? Chyba dla nastolatek! Jest tyle wybitnych filmów jak np.: Ojciec chrzestny czy Egzorcysta a nie mają 'znaczka jakości'...
W tej chwili tracę wiarę w to co 'poleca' Filmweb, a jeśli jakaś z kolejnych 'parodii' twórców "Strasznego filmu" będzie następna to się chyba powieszę;(

Rada na przyszłość: Olejcie znaczek 'Filmweb poleca'! ;)

"Jest tyle wybitnych filmów jak np.: Ojciec chrzestny czy Egzorcysta a nie mają 'znaczka jakości'..."
Trudno o to, żeby te filmy miały znaczek Filmweb poleca!", skoro jest on przyznawany tylko filmom mającym premierę kinową w Polsce po 1996 r. ;P

użytkownik usunięty
Gladka

"Trudno o to, żeby te filmy miały znaczek Filmweb poleca!", skoro jest on przyznawany tylko filmom mającym premierę kinową w Polsce po 1996 r. ;P"

Co z tego? Co za problem aby redaktorzy nie mogli poprzeglądać paru klasyków i popchać "znaczka jakości" tak przynajmniej do początku lat 90. ? Innych serwisów jak np. Rotten Tomatoes (Fresh Certified) ten problem jakoś nie dotyczy :P

W takim razie trzeba wystosować petycję do Filmwebu, żeby diametralnie zmienili zasady przyznawania tego znaczka ;) - albo wymyślili nowy, coś w stylu "Filmweb poleca klasykę" :) To byłoby coś :)

Gladka

Jest coś takiego. Nazywa się na Na Skróty".

ocenił(a) film na 5
forysek

Ja także uważam że jest to co najmniej dziwne...Tyle filmów wartych uwagi a oni wybrali ten tytuł...

forysek

"Promocyjny znak jakości "Filmweb Poleca!" jest wyróżnieniem profesjonalnym przyznawanym przez redakcję Filmweb.pl - największej marki filmowej w Polsce. Nagradzamy tym znakiem filmy wyjątkowe, nie tylko artystyczne, ale i komercyjne, które naszym zdaniem zasługują na szczególną uwagę."

użytkownik usunięty
forysek

Też tego nie rozumiem... no ale jak widać trzymają się ich żarty :) dla mnie ten film to jedno wielkie nieporozumienie.

ocenił(a) film na 5
forysek

obejzalem do konca i nie bylo latwo no ale jakos sie udalo.

-Czemu jest sklasyfikowany jako komedia film w ktorym nie ma ani jednej smiesznej sceny?...nie mam pojecia.
-maja w nim byc jakoby zawarte jakies zyciowe metafory? dziwne bo to swoiste oczysczenie ktore niby ma symbolizowac ten caly wyjazd jest wlasciwie oczyszczeniem od czego? monotonni panienek z dobrych domow ktore nie musza pracowac bo na wszystko dostaja od rodzicow,faktycznie jest sie z czego oczyszczac.
-Generalnie nie widze widocznie tego jakoby 2 dna bo obraz jest tak sztampowy i prosty w odbiorze ze zamiast w czyms przestrzegac przed nasladowaniem wrecz zacheca do niego pokazujac ze co by sie nie zrobilo to i tak wszystko ujdzie na sucho (czysta naiwnosc).
- + za cycki i posladki przynajmniej bylo na czym oko zawiesic ;]

ocenił(a) film na 1
ten_co_wie_lepiej

porażka na całej linii, totalne dno.

ocenił(a) film na 8
ten_co_wie_lepiej

Film jest uznany za komedię, bo jest... parodią. Ludzie czy wy naprawdę nie widzicie, że to jeden wielki śmiech z tego całego #YOLO i #SWAGU? Nie przypomina wam tego powtarzane non stop hasło #SPRINGBREAKERS ? Przekolorowane kadry? Pieniądze sypiące się z każdej strony? Nie zawsze w filmie przekaz widać na pierwszy rzut oka. Ba! Nawet nie powinno być go widać, bo ukryty świadczy o dobrym filmie. Nie chodzi tutaj o historię samą w sobie, ale o sposób jej opowiedzenia. Sam fakt, że zdjęcia z planu co chwilę znajdują się na kwejku, czyli przystani "szalonych nastolatków", świadczy o tym, że twórcy osiągnęli swój cel. Film pokazuje życie o jakim marzy dzisiejsza młodzież. Szkoda, że mało kto zauważył jak z niego szydzi.

ms_lighter

"Parodia – odmiana parafrazy, która spełnia funkcję humorystyczną (rodzaj zabawy literackiej), bądź satyryczną (używana jako element polemiki)." sorry, że definicja jest z wikipedii, ale o 4 nad ranem nie chcę mi się szukać w słownikach.

Nijak nie widzę parodii w tym filmie.

ocenił(a) film na 5
ten_co_wie_lepiej

>+ za cycki i posladki przynajmniej bylo na czym oko zawiesic ;]

kek

forysek

filmweb kiedyś postawił w rankingu nowego bonda wyżej niż Koń toruński i jeszcze pare innych średnich filmów. Od tego momentu nie patrze na "filmweb poleca" i Tobie też nie radze się tym sugerować.

forysek

filmweb to lewacka strona

ocenił(a) film na 5
forysek

Ależ postarajmy się poszukać pozytywów :D Ja po obejrzeniu dałbym maksymalnie 2. Ale zacząłem szukać plusów :D I tak, ładne buźki głównych bohaterek na pewno plus ;d Klimatyczny utwór Britney i ogólnie scena przy fortepianie zdecydowanie mi się podobała.
Vanessa Hudgens w sumie zagrała swoją rolę bardzo dobrze. Co do przekazu, kogo w Polsce obchodzą typowe problemy małolatów w USA? Kogo to ma ruszyć jak u nas tego nie ma? Stąd ta średnia. Nas nie dotyczy American Dream. Dodam od siebie że po mimo tyłeczków i cycków, strasznie ciężko się oglądało. Sceny pełne dramaturgi od samego początku chociaż jeszcze nie wiadomo co się będzie działo...
Motyw może i ciekawy ale scenariusz i reżyseria spartolone ;P

forysek

Znaczka "filmweb poleca" przy Piranii 3D nic nie przebije...

ocenił(a) film na 1
Shmotz

matko aż sprawdziłem tam.... buhahahaha, może przy Kac Wawa też jest???:D:D

ocenił(a) film na 1
forysek

Dramat co?

forysek

Co się tak wszyscy przejmujecie opinią redakcji?

użytkownik usunięty
forysek

FILMWEB zszedł na psy po tej rekomendacji -.-
zamiast polecić " 2001 Odyseje Kosmiczną " lub " Lśnienie " lub inne rewelacyjne filmy to po prostu takie shity

Filmweb poleca tylko filmy, które miały premierę dopiero po powstaniu tej strony, więc nie mogą polecić tych filmów ;)

użytkownik usunięty
Gladka

Mogą bo czemu niby nie ?

Wtedy musieliby się dużo napracować i naoglądać się wielu klasyków od zarania dziejów kina, a nie wiem, czy mieliby na to ochotę ;) Możesz do nich napisać wiadomość z sugestią, by zaczęli stopniowo zajmować się i wcześniejszymi filmami, ale wtedy musiałbyś się liczyć z tym, że dużo wody upłynie, nim dojdą do lat 60. ;)

użytkownik usunięty
Gladka

TO oczywiste że Odysei należy przyznać ten znaczek....
pozdro dla nich

ocenił(a) film na 3
forysek

Powiem szczerze, że mnie też to szokuje... Czemu np. Koneser, American Huste, czy chociażby Tajemnica Filci nie są podkreślone na czerwono? Film godny polecenia nie jest i nie wiem kto by go chciał polecić znajomemu... Już lepszy by był Movie 43

ocenił(a) film na 10
forysek

Mocno infantylna jest większość powyższych wypowiedzi , i w ślad za nimi określona punktacja.
Czyżby podkreślała sensowność tego filmu ?
Dziewczynki są dokładnie -> sobą.
A film pokazuje to w sposób godny polecenia (filmweb słusznie poleca).
Nawroty pewnych scen odpowiadają obsesyjności na określonych punktach (czy tak trudno to dostrzec?)
C

ocenił(a) film na 10
maroc

c.d
Ich zachowanie - to produkt bombardującej je (istniejącej realnie) kultury.
Czy to jest lewactwo - pokazywać , jaki jest i do czego prowadzi świat naprawdę ?

ocenił(a) film na 2
maroc

brawo Sherlocku! :) ..ale wiesz....mimo to śmiem przypuszczać, że każdy zrozumiał przesłanie tego skomplikowanego arcydzieła.

forysek

racja. film ma ocene ponizej 5 a na filmwebie juz nie takie glupoty maja wysoka ocene ale widac ze userzy jednak nie wiedza w tym filmie kompletnie nic... wiec cos w tym jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones