Odtwórz Zwiastun nr 1 2:28

Zobacz Stone zwiastun

Film

2010 1 godz. 45 min.
5,9 20 667
ocen
5,9 10 20667
7 817
chce zobaczyć
{"rate":3.66667,"count":3}
{"id":"509843","linkUrl":"/film/Stone-2010-509843","alt":"Stone","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/98/43/509843/7411808.2.jpg"}
Więzień chce uzyskać zgodę na zwolnienie warunkowe. Prosi swoją żonę, by pomogła mu przekonać nadzorującego sprawę kuratora sądowego.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Stone
Stone (2010) Zwiastun nr 1 2:28
Stone | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2010 | Film Odbywający karę więzienia podpalacz (Edward Norton) stara się z niego wydostać z pomocą żony (Milla Jovovich). Rozpoczyna to niebezpieczną psychologiczną grę z doświadczonym policjantem (Robert De Niro), którego wcześniej łączył romans z żoną więźnia.

Odliczający dni do odejścia na emeryturę kurator sądowy, Jack Mabry (Robert De Niro), zostaje poproszony, by ocenił Geralda 'Stone' Creesona (Edward Norton), który odsiaduje wyrok za ukrycie morderstwa swoich dziadków przez podpalenie. Ubiegający się o wcześniejsze zwolnienie Stone musi przekonać Mabry, że się zmienił, ale próbyOdliczający dni do odejścia na emeryturę kurator sądowy, Jack Mabry (Robert De Niro), zostaje poproszony, by ocenił Geralda 'Stone' Creesona (Edward Norton), który odsiaduje wyrok za ukrycie morderstwa swoich dziadków przez podpalenie. Ubiegający się o wcześniejsze zwolnienie Stone musi przekonać Mabry, że się zmienił, ale próby wpłynięcia na decyzję kuratora powodują ogromne i nieoczekiwane konsekwencje dla obu z nich. Film umiejętnie splata drogi dwóch mężczyzn borykających się ze zgubnymi pragnieniami i pokazuje, że przedstawiciel prawa oraz łamiący to prawo nie różnią się wiele od siebie. Do znakomitej obsady należy także Milla Jovovich jako Lucetta, seksowna, beztroska i amoralna żona Stone'a oraz Frances Conroy jako Madylyn, oddania i cierpiąca w milczeniu małżonka Jacka. Zestawiona z cichą rozpaczą gospodarczo spustoszonych przedmieść Detroit i duszącą brutalnością więzienia o maksymalnym rygorze, ta opowieść o namiętności, zdradzie i zepsuciu przedstawia życie dwóch nieprzewidywalnych mężczyzn, którzy zrywając z trudną przeszłością muszą zmierzyć się z niepewną przyszłością.

boxoffice
$9 479 718 na świecie
$1 810 078 w USA
$7 669 640 poza USA
budżet
$22 000 000
studio
Millennium Films (przedstawia) / Holly Wiersma Productions (produkcja) / Mimran Schur Pictures (produkcja) (współudział)
tytuł oryg.
Stone
inne tytuły
Stone Polska
Więcej...
Scenariusz przewidywał, że akcja filmu rozgrywać się będzie w Winston-Salem w stanie Północna Karolina, jednak ze względów finansowych (wyższy - 40 procentowy zwrot podatku) producenci zdecydowali, że film będzie realizowany w Michigan.
Film kręcono w Ypsilanti, Detroit, Ann Arbor, Dexter i Blackman (Michigan, USA).
Sceny więzienne były kręcone w stanowym więzieniu w południowym Michigan. W tym samym więzieniu kręcone były również sceny do "Betty Anne Waters".
Najnowszy film Johna Currana określany jest on jako thriller. Warto jednak dodać do tego "psychologiczny". Więzień o imieniu Stone (Norton) stara się o przedwczesne ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 91%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Dałbym dychę, gdyby nie dysonans poznawczy

  Vivre_sa_vie ocenił(a) film na 9

  Najpierw bohater grany przez Nortona opowiada o seksie po hiszpańsku, a potem pokazują cycki Jovovich. WTF??

 • Dobry Film

  Hoffman_3 ocenił(a) film na 8

  Ja nie wiem skąd ta krytyka! film jest naprawdę dobry! dramat psychologiczny bez dwóch zdań!

 • spoiler

  bardot ocenił(a) film na 7

  Malo prawdopodobne dla mnie jest to, ze Jack niemal natychmiast daje sie uwiezc Lucette, mimo ze jej zamiary od samego pozoru sa czytelne. Niemal od pierwszej chwili spotkania mowi jej o swoim zyciu prywatnym, choc slynie z tego, ze tego nie robi. Zaraz potem je jajko z jej reki i laduje w jej mieszkaniu. No ... więcej

 • ?????/

  Oskar_17

  Patrząc na średnią ocen i miejsce w rankingu film nie zwala z nóg,a nawet można powiedzieć,że jest słaby...Dlatego zastanawiam się czy go obejrzeć bo obsada jest dobra i fabuła nie gorsza,jestem w kropce.Może ktoś pomoże?

 • Miało być ambitnie ale chyba nie do końca wyszło 4/10

  slobi ocenił(a) film na 4

  Zaczyna się nawet w miarę ciekawie ale później film zbacza na trochę filozoficzne tory chwilami trochę nie do końca zrozumiałe a może inaczej pokazane w sposób który jakoś do mnie nie trafia, nie przekonuje... Film mający spory potencjał aktorski ogólnie jak dla ... więcej