PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=509843}

Stone

5,9 20 941
ocen
5,9 10 1 20941
4,5 4
oceny krytyków
Stone
powrót do forum filmu Stone

Żaden tam thriller, dobrze skrojony dramat psychologiczny, który nie chce nam wykładać
gotowych rozwiązań. Curranowi zachciało się w dwudziestym pierwszym wieku robić kino,
na którym trzeba myśleć, które w dodatku trzeba osobiście interpretować. Żadnej taryfy
ulgowej, żadnych ułatwień; Oglądaj - Poczuj - Ogarnij. I myślę, że stąd się właśnie wzięła tak
niska ocena wystawiona przez zawiedzionych "oglądaczy".

Zgadzam się z większością forumowiczów, którzy docenili kunszt duetu DeNiro & Norton.
Nie mogę jednak nie wspomnieć o fantastycznej jak zwykle Frances Conroy w roli Madylyn.
Ta aktorka ma ewidentny dar absorbowania sobą mojej uwagi i bardzo podziwiam jej
umiejętności. Nie bez przyczyny ma opinię artystki, która nawet krótkim epizodem potrafi
"podebrać film" głównym aktorom (podobnie jak Patricia Clarkson czy Viola Davis).
Tym razem znów się jej udało. :)

pazoozoo

Zgadzam się.
Film polecam osobom, które nie zrażają się kinem wymagającym myślenia. ;)
Jak dla mnie bardzo dobry. :)

kyky

Też się właśnie dziwię oceną na filmwebie, ale ostatnio coraz częściej widzę, że filmy z oceną 5-6 są lepsze niż te 7-8 (oczywiście nie wszystkie)

kyky

film mnie poruszył i czasem też lubię pomyśleć, ale tym razem trzeba mi na tacy. Proszę mi powiedzieć - kto podpalił dom? Dobrze rozumiem, że jednak Madylyn? Aż tak miła dość?

ocenił(a) film na 7
menysek

Tak,dała do zrozumienia mówiąc,że powie straży o uszkodzonym przewodzie w piwnicy

jacpod

Ja tego tak jednoznacznie nie odebrałam - przewód mógł być po prostu, na prawdę uszkodzony sam z siebie.
Ale niech tam...
Minęło parę dni i w pamięci został mi w sumie tylko Norton z pierwszych scen...

ocenił(a) film na 7
menysek

Jeśli przewód był uszkodzony sam z siebie,to domu nikt nie podpalił,ot fatum...

pazoozoo

zgadzam się, to zdecydowanie nie jest thriller. Film ciężki i nie dla każdego z pewnością. Mi szczególnie podobał się ze względu na poruszany temat wiary. Pokazuje jak bardzo można się zagubić bez wiary w cokolwiek. Zaciekawił mnie duet De Niro- Norton i się nie zawiodłam, choć muszę przyznać, że bardziej mi zaimponował swoją interpretacją roli ten drugi (mimo wkurzającego akcentu).

ocenił(a) film na 7
Vestiga

Mi też. De Niro to klasa sama w sobie. Ale Norton wyróżnia się w tym filmie, grał fenomenalnie. Również ten zawadiacki akcent ;-)
Film dający do myślenia i na pewno nie dla wszystkich. Powinien być zakwalifikowany jako dramat psychologiczny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones