PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1262}

Stowarzyszenie Umarłych Poetów

Dead Poets Society
7,8 314 917
ocen
7,8 10 1 314917
7,5 39
ocen krytyków
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
powrót do forum filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów

"Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

ocenił(a) film na 10
werandagie

Rzygam tęczą....

ocenił(a) film na 9
Sony_West

trzeba było nie mieszać drinków

ocenił(a) film na 9
werandagie

Ja natomiast "do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
werandagie

"Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".
Jestem pewnie strasznie głupia, ale ja już tak mam, że płaczę jak coś jest piękne. Szkoda mi było, że film się skończył... Czuję niedosyt...

ocenił(a) film na 9
werandagie

ja też "Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

ocenił(a) film na 10
werandagie

"Do lasu idę, by wyzbierać życiodajny chrust, rozpalić nim w sobie płomień, by szron smutku zniknął z ust. Co nie jest chrustem, odrzucam. Resztę dokładnie zbieram. Do marca daleko, nie chcę umrzeć z zimna, jasna cholera!"

ocenił(a) film na 9
Sony_West

ja w góry idę, bo wysoko pragnę być, pić z chmury sok , niech w kościach zmrozi szpik. A co jest nisko, zapominam, by horyzontu kres przeminął

ocenił(a) film na 10
jagamiga1

Też w góry chadzam, bo samotnym wilkiem lubię być, choć samotność do rozpaczy dzieli cienka nic. Gdy przemierzam nieznane, znajomym czynię obcy świat. Bara, bara, bara, riki tiki tak :)

ocenił(a) film na 9
Sony_West

za dosłowne, to co dosłowne to nie poezja, to proza

ocenił(a) film na 10
jagamiga1

jaga, ja tylko żartowałem ;)

ocenił(a) film na 9
Sony_West

ja też :))

jagamiga1

no no, sie porobiło :)

ocenił(a) film na 8
werandagie

Obejrzałem ten film 22 lata temu. Gdy w końcowej scenie padły słowa ,,kapitanie mój kapitanie,, sala kinowa zabrzmiała oklaskami. Nigdy później mi się to nie przytrafiło

ocenił(a) film na 8
derkacz

dokładnie tak samo:)

ocenił(a) film na 8
kofeinka75

Wydaje mi się a właściwie to graniczy z pewnością że wtedy widz a była to młodzież szkół średnich miała zupełnie inną wrażliwość. Dojrzałą i w większym stopniu ukształtowaną

ocenił(a) film na 10
derkacz

zazdroszczę Ci, że doświadczyłeś czegoś tak pięknego, współcześnie trudno o takie wzruszenia. co zrobić?

ocenił(a) film na 8
goodtime

Z jednej strony było to zaskakujące a z drugiej zupełnie spontaniczne. Do dziś jestem ciekaw co wtedy pomyśleli nasi szkolni wychowawcy;)

derkacz

Troszkę Was pocieszę. Oglądałam też ten film pierwszy raz ponad 20 lat temu - wielkie wzruszenie. Teraz oglądam go prawie każdego roku z młodymi widzami (14-16 lat) na DKF-ie i za każdym razem jest wymowna cisza , wzruszenie i nikt się nie rusza po seansie, zanim ja nie zagadam. Pozdrawiam optymistycznie.

ocenił(a) film na 8
paszczak57

Wlałaś otuchę w moje serce. To chyba znak że z naszą młodzieżą jeszcze nie jest tak źle

derkacz

Po prostu, jeśli patrzymy ogólnie - to źle. Ale to, czego nie widać (niestety) to część, która ciągle jest wrażliwa i chce czegoś więcej niż ogół. To ci interesują się filmem naprawdę, także teatrem. Do tego czytają! Są tacy. Pozdr.

ocenił(a) film na 8
paszczak57

Czytają? Oby jak najwięcej. Zawsze uważałem że książki to jedyna rzecz na którą warto wydawać pieniądze. Gdy mówię że czytam miesięcznie 2 książki ludzie patrzą na mnie jak na wariata

werandagie

"Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

ocenił(a) film na 8
werandagie

“I went to the woods because I wanted to live deliberately, I wanted to live deep and suck out all the marrow of life, To put to rout all that was not life and not when I had come to die Discover that I had not lived.”

werandagie

"Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

ocenił(a) film na 10
werandagie

"Do lasu idę, bo przytomnie pragnę żyć, smakować życia sok, wysysać z kości szpik. Co nie jest życiem, wykorzeniam, by kiedyś martwym nie umierać".

ocenił(a) film na 10
kyla


cholera, jestem facetem, ale naprawde poruszyl i wzruszyl mnie ten film...chwytaj dzien!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones