Film

The Enforcer

1951 1 godz. 27 min.
7,5 309
ocen
7,5 10 309
500
chce zobaczyć
{"id":"145387","linkUrl":"/film/Stra%C5%BCnik+prawa-1951-145387","alt":"Strażnik prawa","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/53/87/145387/7534341.2.jpg"}
Prokurator okręgowy prowadzi dochodzenie w sprawie jednego z najgroźniejszych mafiozów zamieszkujących USA.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Prokurator okręgowy Martin Ferguson (Humphrey Bogart) po wieloletnim śledztwie nad sprawą dotyczącą morderstw, przesłuchuje jednego z ważniejszych świadków, Josepha Rico (Ted de Corsia). Może on doprowadzić wymiar sprawiedliwości do szefa najgroźniejszej mafii, Alberta Mendozy (Everett Sloane). Ferguson przeprowadza dochodzenie mające naProkurator okręgowy Martin Ferguson (Humphrey Bogart) po wieloletnim śledztwie nad sprawą dotyczącą morderstw, przesłuchuje jednego z ważniejszych świadków, Josepha Rico (Ted de Corsia). Może on doprowadzić wymiar sprawiedliwości do szefa najgroźniejszej mafii, Alberta Mendozy (Everett Sloane). Ferguson przeprowadza dochodzenie mające na celu jak najszybsze schwytanie Mendozy, zanim on zorientuje się co się wokół niego dzieje. Czy ofiary brutalnych morderstw zginęły dlatego, że coś ich łączyło?

studio
United States Pictures
data produkcji
1951
tytuł oryg.
The Enforcer
inne tytuły
Strażnik prawa Polska
Murder, Inc. Wielka Brytania
Więcej...
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ale fajny ten kryminał......

  Groucho

  cholera, że on taki nie znany jest, to zupełnie nie rozumiem. Świetnie skonstruowana, misterna intryga. Bogart....... no jak to Bogart. I końcówka, która mnie zaskoczyła niemal jak odkrycie tożsamości Keysera Soze.

 • Genialny kryminał

  mixererunio ocenił(a) film na 9

  Zdecydowanie jeden z lepszych kryminałów w ogóle. To zbrodnia, że ma zaledwie 200 ocen. Końcówka rozwaliła mi czachę. Polecam z całego serca.

  • czy ma ktoś napisy do tego filmu?

   ewelina_ko

   witam, czy ma ktoś napisy do tego filmu? Najlepiej polskie lub angielskie...

  • Innowacyjna konstrukcja filmu

   Bruce_Lee ocenił(a) film na 9

   I fabuła, która wraz z trwaniem filmu, staje się coraz ciekawsza. Zakończenie to trzymające w napięciu apogeum wydarzeń. Film, na lata 50, jest wyjątkowo okrutny i ogólna atmosfera zła robi niepokojące wrażenie. Jest naprawdę bardzo dobrze, Bogart jak zwykle twardy, Rico to tchórzliwy ... więcej

  • The Enforcer (1951) / trailer

   Sunny

   http://www.youtube.com/watch?v =YFOXasBlU4A&playnext_from =PL&feature=PlayList&p =68E251BF142137FD&playnext =1&index=14