PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=145387}

Strażnik prawa

The Enforcer
7,3 524
oceny
7,3 10 1 524
Strażnik prawa
powrót do forum filmu Strażnik prawa

cholera, że on taki nie znany jest, to zupełnie nie rozumiem. Świetnie
skonstruowana, misterna intryga. Bogart....... no jak to Bogart. I
końcówka, która mnie zaskoczyła niemal jak odkrycie tożsamości Keysera
Soze.

ocenił(a) film na 7
Groucho

Wiadomka, że świetny. Wystarczy spojrzeć kto reżyserował (ten pierwszy kolo ponoć rozchorował się tuż po pierwszym klapsie i Raoul musiał dokończyć!)
Jak chciałbym zwrócić tutaj uwagę, nie tyle na Bogarta, co na Jacka Lamberta w roli Philadelphii Tom Zaca. Ten aktor jest praktycznie nieznany (mój jeden, jedyny głos), ale w kinie noir sprawdzał się idealnie w rolach oprychów. Oglądałeś Killersów Siodmaka? Na bank, widziałeś... Dum-Dum to pojeb jakich mało :)

ps- Masz jakieś namiary na Frisco Kid z Cagneyem? Nie mogę nigdzie znaleźć...

pzdr.

ocenił(a) film na 9
Jimmy

Z Lambertem to fakt, w Zabójcach rzeczywiście też go było widać:)
A szukanie filmów Cagney'a to już mnie męczy od jakiegoś
czasu....oczywiście też nie mogę wpaść na Frisco Kida......a szukałem
cholera....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Jimmy

Co do Raoula Walsha, to polecam przede wszystkim 'White heat' jeden z najlepszych noir, jakie widziałem, film gangsterski, który powinien stać na podium koło Ojca Chrzestnego i innych arcydzieł.
Za Killersów biorę się niedługo, ale ten Jack Lambert przykuwa uwagę. Jednak najciekawszymi postaciami są Herman i B.J. Ten pierwszy (Bob Steel) grał w 'Wielkim śnie' odrażającego Canino, a B.J.a (Harry Wilson) kojarzę z...Pół żartem, pół serio :)

Groucho

Ja tu trafiłem za Zero Mostelem :)

ocenił(a) film na 8
Groucho

Dokładnie. Fajny film

ocenił(a) film na 9
Groucho

Rzeczywiście świetny. Nie liniowa fabuła była świetna, ale kurde ta końcówka to mistrzostwo

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones