PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10014103}

Strefa interesów

The Zone of Interest
7,4 29 051
ocen
7,4 10 1 29051
8,6 51
ocen krytyków
Strefa interesów
powrót do forum filmu Strefa interesów

To, że film porusza taką tematykę, nie oznacza z automatu, że jest dobry. W filmie nie dzieje się nic. Mózg po pewnym czasie zaczyna ignorować dźwięki obozu, które są moim zdaniem mało wyraźne. Mogę zaakceptować, że miały działać powiadomie, ale moim zdaniem ten zabieg się nie udał. Reakcja głównego bohatera w tym konkretnym momencie (pod koniec filmu) jest dla mnie niezrozumiała. Pewne wydarzenia pozostają w sferze domysłów (są oczywiste i nie wnoszą niczego odkrywczego). Przerywnik ze sprzątaniem obozu jest umieszczony w dziwnym momencie. Lepiej byłoby przedstawić jakąkolwiek historię tej rodziny, a tu mamy na okrągło przechodzenie z jednego miejsca w drugie i gaszenie świateł. Myślałam, że może nie zrozumiałam "artyzmu" tego filmu, ale wydaje mi się, że zabiegi, które tam zastosowano po prostu nie zadziałały. Z plusów film jest bardzo dobrze nakręcony i zagrany. Szkoda zmarnowanego potencjału filmu, który mógłby poruszyć wiele osób.

ocenił(a) film na 9
perwerka

A kto twierdzi że ten film jest dobry z automatu? Dla mnie wystarczyło, że za murem miała miejsce jedna z największych tragedii w historii - więcej akcji po prostu nie było mi trzeba. Wystarczyła mi obserwacja. Kiedy pierwszy raz usłsyzałem tę historię - wiele, wiele lat temu nie mogłem uwierzyć jak taka równoległa "niemal zwyczajna" rzeczywistość mogła istnieć - jakkolwiek diabelnie by to nie brzmiało. Fakt, żę zaczęłaś ignorować te dźwięki raczej oznacza, że zabieg się udał i ta rzeczywistość stała się dla Ciebie w pewien sposób zwyczajna, realna - czy to nie jest przerażające?

_che_

to że zacząłem igonorować te dżwięki to nie znaczy że jestem idealnym podłożem dla nazizmu i personifikacją "banalności zła", bo widzę że już tu kolejna osoba próbuje odważnie wiązać te dwie rzeczy, to raczej porażka Glazera, że przez swoje przeartyzowane eksperymenty "znudza" we mnie temat holocaustu, a tak być nie powinno

ocenił(a) film na 9
marckoza

Po prostu do Ciebie nie trafil i miał prawo. Nie każdy film musi dotrzeć do wszystkich. Postrzeganie tego jako porażki reżysera jest mocno wyolbrzymione i trochę egocentryczne. Mnie poruszyl. Och! a czy ta "zwyczajna" rzeczywistość dla widzą musi oznaczać że każdy ma w sobie takie zło? (Naprawdę??) - to już w ogóle uogólnienie poziom hard. Przecież to jak zostało to pokazane mogło oznaczać jak cala sytuację postrzegali Hossowie, a widz był tylko obserwatorem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones