film

Strzały o zmierzchu

Ride the High Country
1962
1 godz. 31 min.
6,7 1 252
oceny
6,7 10 1 1252
7,0 4
oceny krytyków
Przedstawiciele banku zlecają byłemu szeryfowi przewiezienie złota z kopalni. W eskortowaniu transportu pomaga mu dwóch przyjaciół, którzy zamierzają ukraść ładunek. więcej mniej
Strzały o zmierzchu zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Strzały o zmierzchu
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:52:08 https://fwcdn.pl/video/89458/high_country_Sm.mp4

Steve Judd, były stróż prawa, ma przewieźć do banku ładunek złota z kopalni Coarse Gold. Zdaje sobie sprawę, że naraża się na ogromne niebezpieczeństwo, dobiera więc do współpracy dawnego przyjaciela, Gila Westruma, oraz młodego Hecka Longtree.

studio
Metro-Goldwyn-Mayer (MGM) (przedstawia)
tytuł oryg.
Ride the High Country
inne tytuły
Guns in the Afternoon Wielka Brytania
Ride the High Country Wielka Brytania
więcej
Rola Steve'a Judda była początkowo przeznaczona dla Johna Wayne'a, a partnerować mu miał Gary Cooper. Niestety Cooper zmarł przed rozpoczęciem zdjęć.
Joel McCrea został obsadzony w roli Gila Westrum, a Randolph Scott jako Steve Judd. Jednak na początku produkcji obaj aktorzy poszli do producenta wyrażając niezadowolenie z tego powodu i byli gotowi porzucić projekt, więc ostatecznie zgodzono się, aby zamienić im role w filmie.
Zdjęcia do filmu kręcono w Merrimac (Kalifornia, USA), na ranczu w parku stanowym Malibu Creek niedaleko Calabasas (Kalifornia, USA), w kanionie Bronson leżącym w parku Griffitha w Los Angeles (Kalifornia, USA), w rezerwacie Inyo National Forest niedaleko Bishop (Kalifornia USA) a także nad jeziorami Twin i Horseshoe (Kalifornia, USA).
Początek lat sześćdziesiątych w historii westernu jest dość specyficzny. W tym okresie bowiem powstawały liczne opowieści o Dzikim Zachodzie, ale nie można jednoznacznie określić jaki miały charakter. Nie istniał jeszcze termin: antywestern, lecz od klasycznych dzieł lat pięćdziesiątych owe filmy znacznie się różniły. To właśnie wówczas powstały... więcej
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Swietny

  sador1991 ocenił(a) film na 9

  Jeden z moich ulubionych westernow

 • 6/10 

  Pauleta ocenił(a) film na 6

  jeden z najsłabszych westernów jakie dane mi było obejrzeć, co jednak nie oznacza, że jest zły; po ochoczym tytule oczekiwałem jednak lepszego widowiska i szczerze się zdziwiłem widząc Peckinpaha na stołku reżyserskim, bo reszta jego produkcji jest zachwycająca; no cóż, ogółem fabularnie nie najgorzej, niewiele... więcej

  1
  • sobie.

   • re:mini.scencje

    Westernik ocenił(a) film na 7

    jeśli twoje dziecko najbardziej na świecie kocha filmy, a ty najbardziej na świecie kochasz swoje dziecko, to kup mu cinema speculation - w świątyni, rozdział 05:

    But while I’ve always loved The Getaway, and I do love it more than some of the other more exalted Sam Peckinpah films (Ride the High...

    • Film dla mnie 4/10, niczym szczególnym sie nie wyroznia od innych westernow. Takich jak ten filmow bylo setki. Ponizej moich oczekiwan, myslalem ze film ocenia przynajmniej na 6.