PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32255}

Suma wszystkich strachów

The Sum of All Fears
6,6 34 789
ocen
6,6 10 1 34789
6,8 4
oceny krytyków
Suma wszystkich strachów
powrót do forum filmu Suma wszystkich strachów

W końcu udało mi się przeczytać książkę, następnym etapem miał być film. Ale wszedłem w obsadę i trochę mi się pochrzaniło... Z głównych bohaterów książkowych mamy tylko Ryana, Cabota, Clarka, no i prezydenta Fowlera, który w książce miał 30-40 lat, a w filmie gra go 60-latek. Gdzie reszta bohaterów? Kati, Hosni, Marvin, doktor Fromm, E.E, Bock, Dan Murray? Przecież bez nich fabuła nie ma najmniejszego sensu. Widzę za to niejakich Stubbsa i Dillona. Żadnego z nich w książce nie było... WTF?


I może takie głupie pytanie, ale nie bardzo miałem gdzie je zadać. Być może coś przespałem, ale jaki wpływ na fabułę miał fragment z drzewem, które jest ścinane na początku książki pod jakąś japońską świątynię?

ocenił(a) film na 5
pawlodar_10

Drzewo spadło ze statku i uszkodziło amerykańską lódź podwodną co dodatkowo nakręciło konflikt. Co do filmu to sam w sobie nie jest może zły, ale do książki się ma jak gówno do twarogu.Książki Clancy'ego pochłaniają mnie calkowicie, a zfilmów na ich podstawie tylko "Polowanie na czerwony pażdziernik" i " Czas patriotów" trzymają poziom.Pozdro dla fanów

bodeklodz

No to rzeczywiście musiałem coś przespać, dzięki bardzo. W sumie żałuję, że dopiero niedawno odkryłem twórczość Clancy'ego, teraz wziąłem się za chronologiczne czytanie przygód Ryana, jestem już po "Bez skrupułów" i "Czas patriotów". Absolutnie obowiązkowe lektury, Clancy jest mistrzem.

ocenił(a) film na 5
pawlodar_10

To prawda. Jeżeli jeszcze nie obejrzałeś filmu, to nawet się nie zabieraj za oglądanie. Lepiej jeszcze raz przeczytać książkę.

chemas

Jeszcze lepiej, bo ogarnąłem już Stan Zagrożenia i tam jest napisane, że Fowler ma ponad 50 lat. No ok, ale po tym jakie harce wyprawiał z E.E w Sumie wszystkich strachów byłem pewien, że ma te 30-40 :)

ocenił(a) film na 5
pawlodar_10

hehe :)

pawlodar_10

Tak to zazwyczaj bywa z ksiazkami i filmami. Ja na przyklad kilka lat temu ogladalam film " P.S Kocham Cie" a teraz przeczytalam ksiazke i szczerze to w ogole nic sie przwie nie zgadza z tym co widzialam w filmie a tym co przeczytalam :( Tak samo z ksiazka "Pamietnik Nimfomanki" ksiazka swietna a film beznadziejnie nudny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones