Suma wszystkich strachów

The Sum of All Fears

2002 2 godz. 4 min.
6,7 30 332
oceny
6,7 10 30332
6 305
chce zobaczyć

Młody analityk CIA Jack Ryan (Ben Affleck) razem z dyrektorem CIA Billem Cabotem (Morgan Freeman) i ekspertami jedzie do Moskwy na spotkanie z prezydentem Rosji, Nemerovem (Ciaran Hinds). Tymczasem w wyniku działań Dresslera (Alan Bates), którego celem jest doprowadzenie do skonfliktowania USA i Rosji, wybuchają dwie bomby nuklearne w Czeczenii oraz w Baltimore. Amerykanie oskarżają Rosjan, a Rosjanie Amerykanów. Świat staje w obliczu wojny.

a_ja_jestem_Wiola
opis użytkownika

Jack Ryan jest w CIA dopiero żółtodziobem. Analityk-historyk zauważony zostaje przez doradcę prezydenta, gdy do władzy w Rosji dochodzi nikomu nieznany Niemirow. Ryan, który badał jego osobę, dołącza do grupy, mającej zbadać rosyjskie zasoby broni atomowej. Na miejscu okazuje się, że zniknęło trzech rosyjskich naukowców. Tymczasem na izraelskiej pustyni odnaleziona zostaje bomba atomowa pochodząca z resztek amerykańskiego samolotu, który rozbił się pod koniec lat 60-tych. Zostaje ona zakupiona przez nazistowski ruch, który zamierza z jej pomocą wywołać wojnę między dwoma mocarstwami. I tylko Jack Ryan może temu zapobiec...

papapat
opis użytkownika

Richard Dressler, austryjacki biznesmen o nazistowskich poglądach, chce doprowadzić do konfliktu pomiędzy Rosją a USA. Tymczasem prezydentem Rosji zostaje nieznany polityk- Aleksander Nemerow. Dyrektor CIA Bill Cabot wysyła do Moskwy grupę ekspertów w ramach kontroli zbrojeń nuklearnych, która ma się z nim spotkać. Wśród nich znajduje się również analityk CIA Jack Ryan, który jest autorem pracy o rosyjskim prezydencie. Negocjacje nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Na dodatek  ktoś dokonuje ataku chemicznego w Czeczenii, zaś na stadionie w Baltimore wybucha bomba nuklearna. Za zamachami stoi Richard Dressler. W wyniku jego poczynań świat staje w obliczu wojny atomowej.

shelp
opis użytkownika

Ekranizacja powieści mistrza sensacji Toma Clancy'ego. Jack Ryan to postać znana miłośnikom kina, w tę rolę wcześniej wcielili się Harrison Ford i Alec Baldwin. Tym razem poznajemy agenta Ryana, gdy dopiero zaczyna zdobywać doświadczenie w CIA, a doktor Muller, przyszła pani Ryan, jest na razie jego narzeczoną. Richard Dressler, przywódca neonazistowskiej organizacji, postanowił doprowadzić do wybuchu trzeciej wojny światowej, prowokując konflikt pomiędzy USA i Rosją. To jego ludzie zdetonowali dwie bomby nuklearne: jedną w Czeczenii, drugą na stadionie w Baltimore. W tym czasie urząd prezydenta w Rosji obejmuje nieznany szerzej polityk, Nemeroj. Młody analityk CIA, Jack Ryan, który od początku śledzi polityczną karierę nowego prezydenta Rosji, jest przekonany, że amerykańscy politycy mylą się sądząc, że Nemeroj będzie dążyć do konfliktu z Ameryką. Aby ustalić fakty Jack Ryan razem z dyrektorem CIA Billem Cabotem i ekspertami jedzie do Moskwy na spotkanie z prezydentem Rosji. Od nich zależy czy Ameryka podejmie negocjacje czy rozpęta wojnę...

syl89
opis użytkownika

Aleksander Nemerov przejmuje ster władzy w Rosji po nagłej śmierci swojego poprzednika. Wywołuje to olbrzymie zamieszanie na całym świecie. Ponieważ niewiele wiadomo na temat Nemerova, Amerykanie nie bardzo wiedzą, z kim mają do czynienia.
Dyrektor DCI William Cabot, zręczny gracz, który zaczynał jako analityk ds. Rosji, postanawia ściągnać Jacka Ryana. Analityk CIA napisał bowiem pracę naukową ma temat nowego, rosyjskiego przywódcy. Mimo przeważającej w Waszyngtonie opinii, że Nemerov może byc powodem wielu kłopotów, Jack Ryan nie uważa nowego przywódcy Rosji za niebezpiecznego. Cabot wyznacza agenta operacyjnego Johna Clarka do wprowadzenia Ryana w arkana sztuki wywiadowczej i działań w terenie. Obaj zostają wysłani na niebezpieczną misję odnaleznienia dwóch zaginionych rosyjskich naukowców i wpadaja na trop Richarda Dresslera, brytyjskiego arystokraty oraz zagorzałego nazisty, który marzy o zmianach na mapie świata.

Kathleen
opis użytkownika

Po nagłej śmierci prezydenta Rosji i zastąpieniu go postacią o zagadkowej przeszłości, odżywa strach Amerykanów przed "zimną wojną". Napięcie pomiędzy Wschodem i Zachodem narasta do granic histerii po odkryciu przez CIA, że grupa rosyjskich naukowców pracuje nad bronią masowej zagłady. Jack Ryan, zachęcany do działania przez dyrektora CIA Williama Cabota (Morgan Freeman), podąża niebezpiecznym tropem i wkrótce odkrywa przerażającą prawdę: podczas najbliższych rozgrywek futbolowych terroryści zamierzają zdetonować nuklearny ładunek i w ten sposób sprowokować wybuch wojny pomiędzy supermocarstwami!

opis dystrybutora dvd