PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138858}

Superman: Powrót

Superman Returns
5,5 31 548
ocen
5,5 10 1 31548
4,7 9
ocen krytyków
Superman: Powrót
powrót do forum filmu Superman: Powrót

Szczerze dziwię się dlaczego ten film ma tak niską ocenę??Mi osobiście film bardzo się podobał..dałem mu 9/10..wiem, że każdy ma inny gust, ale ten film napewno nie był słabszy od, np. "Fantastycznej czwórki", którego ocena jest ponad 7...:(

ocenił(a) film na 8
Mr_MarQx

Takie same pytanie zadałem na moim blogu.

http://www.filmweb.pl/blog/entry/438820/Dlaczego+Superman+Returns+nie+cieszy%C5% 82+si%C4%99+du%C5%BC%C4%85+popularno%C5%9Bci%C4%85.html



ocenił(a) film na 6
MackKL

Dla mnie filmik jest poprostu genialny!! Fakt, moze nie ma w nim za dużo akcji. ALe w znakomity sposób są przedstawione rozterki supermana. Jego lęki związane z samotnością i wyobcowaniem,pragnieniem miłosci.Doskonale dopasowana muzyka. Jak pierwszy raz obejrzalem ten film zrobil na mnie nie wielkie wrazenie. Ale teraz ,gdy oglądałem go po raz 3-ci. Daje mu 9/10 . Tak naprawde zaden film na podstawie komiksu nie mial w sobie takiej głębi i powagi. Moim zdaniem ten film jest bardzo ambitnym dziełem.Dlatego też znajdzie się dużo kinomanów dla których to arcydzieło okazało się zbyt trudne. Większośc pewnie liczyła tylko i wylacznie na efekty i wartką ,szybką akcje. A tutaj wszystko jest stonowane i wyważone.

ocenił(a) film na 6
Mr_MarQx

Bo film jest poprostu słaby...
Za 150 mln USD mogli sie troche bardziej postarać - tak swoją drogą w co oni wsadzili te pieniądze (chyba ta teoria z naszej "Superprosukcji" jest całkiem możliwa w tym przypadku)

Mnie w tym filmie podobał sie Spacey i (co jak widze w komentarzach jest tu rzadkością) Bosworth jako LL.
Jak dla mnie scenariusz jest do niczego - a końcówka na tym dziwnym lądzie z kryptonitu... (no kto to wymyslił?) - Lepiej by było jakby zrobili coś podobnego jak z Batmanem - czyli zaczeli wszystko od początku. Takie moje zdanie (jak zawsze zresztą subiektywne i nei musicie sie zgadzać)

Daje 3/10 ze względu nia fajna scene z samolotem i za Spacey'a

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
Mr_MarQx

Acha - a fantastyczna czwórka mi sie pdobała:) Działo się tam napewno więcej niz w Supermanie. A film zrobiony za dużo mniejsze pieniadze. W końcu przeciez takie filmy robi sie po to żeby sie coś działo (efekty, akcja)

ocenił(a) film na 6
Coyotman

"W końcu przeciez takie filmy robi sie po to żeby sie coś działo (efekty, akcja) "

Jezeli tobie podobala sie "fantastyczna czworka", ktora jest totalna kicha dla dzieci do lat 12-tu to ja i gratuluje!! W sumie kazdy ma swoje zdanie,ja to szanuje dlatego nie bede Cie bluzgal. A film "superman returns" jest jednym z lepszych filmow jakie powstaly na podstawie komiksow!!

ocenił(a) film na 6
michael_84

Masz racje - F4 jest zrobione głównie dla dzieciaków - nie przeszkadzało mi to jednak - choć zdaje sobie sprawe że film jest mało ambitny to i tak mi sie podobał. Choć rozumiem argumenty tych którym ten film totalnie nie przypadł do gustu. Mi sie go dobrze oglądało i tyle... Choć wiadomo że bez rewelecji (poza tym lubie Jessice Albe:))

Z Supermana próbowano zrobic coś ambitnego i w moich oczach im to poprostu nie wyszło. No nudziłem sie strasznie oglądając ten film.

Ale wiadomo - o gustach sie nie dystkutuje:) i ja szanuje także twoje zdanie.

Mam jednak nadzieje że kontynuacje zrobią ciekawszą

ocenił(a) film na 6
Coyotman

Ja tez mam nadzieje,ze kontynuacja pobije swoich poprzednikow!Pozostaje nam tylko czekac do 2009 roku!! pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
michael_84

Jako, że cześć miłosną oraz przedstawienie Supcia po powrocie ze zgliszczy Kryptona mamy już za sobą.... TAK w tym filmie musi być akcja. Singer ---- nie spierdziel tego, bo ja chce kolejne filmy o Supermanie. Nie wrzucaj nam tu Zoda tylko zarzuć Erradicatora lub Darkseida i zrób poważny film, na którym nikt nie będzie się nudził.

Mr_MarQx

Też nie rozumiem czemu jest niska. W kinie zrobił na mnie duże wrażenie. Muzyka była genialna, reżyseria bardzo dobra, scenariusz niezły. Efektów specjalnych nie było bardzo dużo, dzięki czemu nie czułem wrażenia przepychu. Jak dla mnie to jedna z najlepszych adaptacji komiksu.

ocenił(a) film na 6
speiderman

" speiderman " wpelni podzielam Twoje zdanie!! ;-D

ocenił(a) film na 6
michael_84

Teraz przeczytałem Ciekawostki i okazuje sie że film został zrobiony za 270 mln dolarów a nie tak jak wczęsniej myślałem za 150... - No powiedzcie mi na co oni w tym filmie wydali tyle pieniędzy?

Nie chcę już tutaj sie kłucić który film jest lepszy a który gorszy, ale no sami zobaczcie - spiderman jest prawie dwa razy tańszy a tak wygląda jakby to właśnie na ten film potrzbne było więcej pieniędzy (jest dużo więcej wybuchów, efektów a i nawet są bardziej kosztowni aktorzy) Tak samo rozumiem np na co zostały wydane pieniądze w Titanicu...
No ale co takiego jest w Supermanie że wydali na niego tyle kasy?

Czekam na wasze obiektywne wypowiedzi na ten temat.

ocenił(a) film na 6
Coyotman

Jezeli chcesz wiedziec, to spidermana 2 byl zrobiony za 250mln dolarow!!

ocenił(a) film na 6
michael_84

poprawka!! ;-)

Jezeli chcesz wiedziec, to spiderman cz. 2 byla zrobiona za 250mln dolarow!!

ocenił(a) film na 9
michael_84

to właśnie ze Spidermana i Spidermana 2 próbowano zrobic ambitne ekranizacje i można powiedziec że to wyszło ,ale z tym Supermanem niedokońca.poza tym reżyser tego filmu spisał sie o wiele lepiej w X-Menach które też sie do udanych zalicza.niepotrzebnie sie zajął człowiekiem ze stali bo mu on niewyszedł.

Coyotman

No ja też się nad tym zastanawiałem. Jak wspominałem wcześniej, przepychu żadnego nie było, a więcej efektów mieli Piraci z Karaibów, chociaż te były zrobione świetnie. Dużo pieniędzy mogło też pójść w scenografię. A słyszałem też że Marlona Brando wygenerowali jakoś na nowo (tak w ogóle pojawienie się jego było miłą niespodzianką).

ocenił(a) film na 7
speiderman

Ja też nie wiem dlaczego tak psioczą na ten film. Obejrzałam go z przyjemnością i jeszcze nieraz obejrzę. Nudny był!? Ciekawe co by powiedzieli jak by było za dużo akcji? Że co? Pewnie że była przewaga formy nad treścią. Dla mnie ten film to harmonia akcji i treści. Jednego lub drugiego byłoby za dużo i byłaby kicha. Wbrew pozorom zrobienie filmu o superbohaterze to wielka sztuka i niewielu podniosło ten ciężar. Superman powrót jest naprawdę niezły. Czekam na dalszy ciąg.

ocenił(a) film na 6
Mr_MarQx

przed wczoraj odlądałem "X - Men 2" i musze stwierdzić, że jest mniej więcej na tym samym poziomie co pierwsza część , czyli u mnie 7/10........."Superman" w wykonaniu Bryana Singera jak dla mnie o wiele lepszy...

ocenił(a) film na 1
Mr_MarQx

hm malo akcji Brandon Routh wogole nie pasuje do roli supermana lubie ta postac ale film poprostu niewypal nawet przy tak wysokim budzecie dla fanow esa polecam smallville

ocenił(a) film na 6
masacre

"Smallville" jest rzeczywiscie rewelacyjne.To jest moj ulubiony i jedyny serial jaki ogladam!! Poprostu rewelacja.Ale film "superman returns" to jeden z najlepszych filmow jakie wyszly na podstawie komiksow!

użytkownik usunięty
Mr_MarQx

Bo to jeden z najgorszych filmów komiksowych, daleko z tyłu za Batmanami Burtona i Begins, zostaje też w tyle za prodkcjami Marvela - wszystkimi Spidermanami czy X-menami. A poza tym - toż to nędzna podróba Donnerowskiego oryginału. Powtórzono tu całą masę wątków z pierwszego Supermana, tak jakby naprawde nie dało się zrobić filmu o Supermanie w którym nie ma Lexa Luthora jako głownego przeciwnika i do tego krytponitu.

Zdecydowanie najlepszym, filmei o Supermanie jest Superman II. A to nudne, przydługwae i niezgrabne filmiszcze z fabułą opartą na idiotycznym założeniu że Superman olał ludzi na parę lat żeby szukac w kosmosie jakichś resztek, których i tak nie znalazł, ni ema się co z nim równać. Do tego dochodzą takie kretyńskie niekonsekwencje - najpierw Kal-El słania się pod wpływem jednego odłamka Kryptoniru, ale potem daje radę całą pełną Kryptnitu Wyspę wywalić w kosmos. No sorry, ale ten film to ŻENADA, a ocenę ma i tak za wysoką.

ocenił(a) film na 10

Również mnie dziwi tak niska ocena. Widać że wiele dzieci nastawiło się na łubu-dubu a dostali film głębszy. Scenariusz tago filmu jest wyjątkowo udany podobnie jak aktorstwo i świetna muzyka. Zdecydowanie najlepszy film o Supermanie. Gieferg jak zwykle upadł na głowę...

ocenił(a) film na 8
Lord_10

"Zdecydowanie najlepszy film o Supermanie."

Miło, że ci się podobał. Ale dla mnie gdyby pominięto kilka niepotrzebnych pierdoł w fabule, film byłby świetny. Najlepszy jak dla mnie zawsze pozostanie Superman z Reeve. Ten film jest dobry, ale nie bardzo dobry niestety.

ocenił(a) film na 10
MackKL

Dla mnie w tym filmie nie ma niepotrzebnych pierdół. Stare Supermany są dobre ale nie przypadły mi do gustu jak Powrót. Film jest rewelacyjny pod każdym względem - fabuła, aktorstwo, muzyka. Pod względem technicznym - perfekt(podobnie artystycznym).

Jeden z najbardziej niedocenionych filmów XXI wieku.

użytkownik usunięty
Lord_10

Ale przynajmniej lepszy niż King Kong Jacksona :P

Tyle że jeśli go zestawić z Batman Begins to się chowa i nie wychodzi.
Krótko mówiąc - zmarnowany potencjał, debilna fabuła, masa powtórzeń z częsci pierwszej - ogólnie słabizna, która nawet na 5/10 nie zasługuje.

ocenił(a) film na 6

Moim zdaniem "King Kong" Jacksona to bardzo dobry film. Świetne kino rozrywkowe, tak samo jak "Superman Returns"...

użytkownik usunięty
Mr_MarQx

A moim zdaniem "KIng Kong" Jacksona to bardzo nudny film. Świetny usypiacz, tak samo jak "Superman Returns" :P

ocenił(a) film na 6
Mr_MarQx

cóż, każdy woli co innego..;)

użytkownik usunięty
Mr_MarQx

Zgadzam się z GIEFERG ten film jest, moim zdaniem, po prostu całkowitym dnem!!! momentami jest aż żenujący, nawet efekty specjalne są słabe w porównaniu do niektórych z serialu Smallville.
Jeśli w następnym filmie o Człowieku ze Stali nie pojawi się Doomsday lub Eradicator i głównym wrogiem Supera znowu będzie Lex, to można być pewnym że będzie to takie samo dno jak Superman: Powrót lub nawet gorsze(jeśli może być gorzej...).
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9

Też się zastanawiam, dlaczego tak nisko, 7-8 to minimum dla tego filmu,
można śmiało powiedzieć, że Superman: returns to jedna z najelepszych adaptacji komiksowych. Według mnie film to już klasyka, która robi z 'człowieka ze stali' zwykłego człowieka, a że niektórzy porównują go z FF,(nie mam nic do f4) ale to zupełnie inny kaliber filmu. Jakby każdy film tego typu skupiał się nie na efektach ale na fabule, dobrym scenariuszu i taką reżyserią to byśmy opływali w 'superbohaterach' z prawdziwego zdarzenia oraz świetnych filmach s-f/f, a takto jest jak jest. No, ale co się dziwić jeżeli naprawde dobry film zostaje tak zbesztany itd. to się nie dziwie, że lepiej zrobić film z efektami a reszta jakoś będzie...

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones