PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=138858}

Superman: Powrót

Superman Returns
5,5 31 541
ocen
5,5 10 1 31541
4,6 8
ocen krytyków
Superman: Powrót
powrót do forum filmu Superman: Powrót

Niektorzy robia tu za homofobów... Superman jest jedneym z pierwszych superbohaterow wymyslonych przez DC. Ma o wiele bardziej dłuzsza historie niz te X-Meny i Batmany (choc ten tez ma pokazny dorobek). Ponadto cala historia, otoczka Supermana zwiazana była z czasami, w ktorych on powstal. To jest metafora potegi Stanow Zjednoczonych, gospodarczego przepychu i ogormnych sił wojennych tego panstwa. Superman jest wlasnie tego zobrazowaniem. Stad pokonuje kolejnych przeciwnikow, ma nadludzkie moce i wychowuje sie w amerykanskiej wsi:) To symbol.

Stroj jest zgodny z oryginałem, z tym, ze lekko ztonowany. Ci co uwazaja go za pedalski to chyba nie ogladali poprzednich filmow i nie czytali komiksow. A to, ze nikt nie moze go rozpoznac? No coz - to dodaje tylko smaczku i prowadzi do wielu ciekawych sytuacji. Taki styl przybrał komiks, taki styl przybrały filmy.

ocenił(a) film na 3
eJay1

I taki styl był dobry w latach 20-tych i trzydziestych....nie twierdzę że Superman jako postać nie jest symbolem czynienia dobra i wogóle..ale tak jak mówisz zotał on wymyślony na potrzeby zkomercjalizowania zachwianaj kultury Stanów Zjednoczonych...i jest przez to trochę nie szczery...osobiście lubiłem czytać komiksy o Supermanie,jak i o innych superbohaterach...jednak w miarę dojżewania doszedłem do wniosku że inne serie niosą za sobą dużo poważniejsze wątki niż tylko ratowanie spadającego samolotu...a argumenty typu "był jednym z pierwszych" wcale moim zdaniem nie działają tu na kożyść...wiele prototypów jest wadliwych...nawet jeśli opisywane są jako NAJ....

ocenił(a) film na 8
Draven_81

Hmm no cóż myśle, że zawsze będą ludzie, którzy cenią sobie tą postać i jej przeciwnicy. Nie ma sensu wdawać się tu w jakieś spory w końcu wolny kraj. Ja osobiście uważam, że ten bohater jest zbyt ważny aby o nim zapomnieć dlatego cieszy mnie, że coś związanego z nim się dzieje ... pierw "Smallville" teraz "Superman Returns". Taki koszt filmu a jednak co niektórzy nie boją się ryzykować.... chwała im za to. Mam tylko madzieję, że co niektórzy polubią tego bohatera po obejrzeniu tegoż filmu. Przez tak długi czas nie było żadnej jego ekranoizacji dlatego postać została zapomniana...czas na zmiany ..czas na wielkie zmiany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones