Film

Superwizja

1990
1 godz. 23 min.
5,8 267
ocen
5,8 10 1 267
193
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
{"id":"9886","linkUrl":"/film/Superwizja-1990-9886","alt":"Superwizja"}
Uzależniony od nowego medium Robert opuszcza klinikę i usiłuje wrócić do normalnego życia. Więcej Mniej
Superwizja zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

{"linkA":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"#unkown-link--stayAtHomePage--?ref=promo_stayAtHomeB"}

Tytułowym bohaterem utworu jest odmiana telewizyjnego narkotyku, stwarzającego widzowi perfekcyjną iluzję rzeczywistości. Iluzję tak sugestywną, kojącą i przyjemną, że niemal uniemożliwiającą powrót do realności. Tym bardziej, że ową realność wypełniają utopione w brudzie gruzy niegdyś świetnych miast, szarzyzna, trudności ze zdobyciemTytułowym bohaterem utworu jest odmiana telewizyjnego narkotyku, stwarzającego widzowi perfekcyjną iluzję rzeczywistości. Iluzję tak sugestywną, kojącą i przyjemną, że niemal uniemożliwiającą powrót do realności. Tym bardziej, że ową realność wypełniają utopione w brudzie gruzy niegdyś świetnych miast, szarzyzna, trudności ze zdobyciem pożywienia. W takim świecie jedyną atrakcją staje się seans "superwizji", dający miraż rozkoszy za cenę krańcowego ogłupienia i duchowego bezwładu. Kluczowa postać filmu - Robert - to były narkoman superwizyjnych snów. Po kilku latach "odwyku" opuszcza klinikę rehabilitacyjną. Pragnie wrócić do normalnego życia, ale nie brdzo wie, jak to zrobić. Ludzie wokół niego pogrążeni są w superwizyjnym letargu. Zapatrzeni w telewizory stanowią bezwolną masę, kierowaną przez konrolującą miasto grupę policjantów - agentów służby bezpieczeństwa. Robert podejmuje próbę zmiany tego stanu rzeczy, a przynajmniej zrozumienia, co legło u jego podstaw. Odwiedza ostatnie, od lat nieczynne kino - symbol dawnych czasów, kiedy ludzie oglądali filmy tylko wtedy, kiedy mieli na to ochotę. Spotyka się z niegdysiejszą towarzyszką życia, byłą gwiazdą "superwizyjnych" teledysków. Stara się też podjąć walkę z władcami miasta, w czym pomaga mu młoda, piękna i odważna dziewczyna. (za www.filmpolski.pl)

studio
Studio Filmowe Dom
inne tytuły
Supervision
Więcej...
W filmie wykorzystano fragmenty filmów: "Skorpion, panna i łucznik" Andrzeja Kondratiuka, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa, "Krab i Joanna" Zbigniewa Kuźmińskiego, "Zygfryd" Andrzeja Domalika, "Niedzielne igraszki" Roberta Glińskiego, "Casablanca" Michaela Curtiza i fragmenty teatru telewizji.