Film

1990 1 godz. 23 min.
5,8 245
ocen
5,8 10 1 245
179
chce zobaczyć
{"id":"9886","linkUrl":"/film/Superwizja-1990-9886","alt":"Superwizja"}
Tytułowym bohaterem utworu jest odmiana telewizyjnego narkotyku, stwarzającego widzowi perfekcyjną iluzję... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Tytułowym bohaterem utworu jest odmiana telewizyjnego narkotyku, stwarzającego widzowi perfekcyjną iluzję rzeczywistości. Iluzję tak sugestywną, kojącą i przyjemną, że niemal uniemożliwiającą powrót do realności. Tym bardziej, że ową realność wypełniają utopione w brudzie gruzy niegdyś świetnych miast, szarzyzna, trudności ze zdobyciemTytułowym bohaterem utworu jest odmiana telewizyjnego narkotyku, stwarzającego widzowi perfekcyjną iluzję rzeczywistości. Iluzję tak sugestywną, kojącą i przyjemną, że niemal uniemożliwiającą powrót do realności. Tym bardziej, że ową realność wypełniają utopione w brudzie gruzy niegdyś świetnych miast, szarzyzna, trudności ze zdobyciem pożywienia. W takim świecie jedyną atrakcją staje się seans "superwizji", dający miraż rozkoszy za cenę krańcowego ogłupienia i duchowego bezwładu. Kluczowa postać filmu - Robert - to były narkoman superwizyjnych snów. Po kilku latach "odwyku" opuszcza klinikę rehabilitacyjną. Pragnie wrócić do normalnego życia, ale nie brdzo wie, jak to zrobić. Ludzie wokół niego pogrążeni są w superwizyjnym letargu. Zapatrzeni w telewizory stanowią bezwolną masę, kierowaną przez konrolującą miasto grupę policjantów - agentów służby bezpieczeństwa. Robert podejmuje próbę zmiany tego stanu rzeczy, a przynajmniej zrozumienia, co legło u jego podstaw. Odwiedza ostatnie, od lat nieczynne kino - symbol dawnych czasów, kiedy ludzie oglądali filmy tylko wtedy, kiedy mieli na to ochotę. Spotyka się z niegdysiejszą towarzyszką życia, byłą gwiazdą "superwizyjnych" teledysków. Stara się też podjąć walkę z władcami miasta, w czym pomaga mu młoda, piękna i odważna dziewczyna. (za www.filmpolski.pl)

studio
Studio Filmowe Dom
inne tytuły
W filmie wykorzystano fragmenty filmów: "Skorpion, panna i łucznik" Andrzeja Kondratiuka, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa, "Krab i Joanna" Zbigniewa Kuźmińskiego, "Zygfryd" Andrzeja Domalika, "Niedzielne igraszki" Roberta Glińskiego, "Casablanca" Michaela Curtiza i fragmenty teatru telewizji.
  • DVD,BlueRay, Movie on demand.

    Yahoo78

    Ciekawe, kiedy będzie można obejrzeć ten film na własne życzenie. Co z tego, że jest wyświetlany, skoro albo jest na Kino Polska (której nie mam) albo w takich porach, że nijak normalnie pracując nie da rady tego obejrzeć (czyli np. w niedzielę o 23:30)

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.