PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121828}
6,7 18 006
ocen
6,7 10 1 18006
6,7 7
ocen krytyków
Syriana
powrót do forum filmu Syriana

Uważam, że Syriana to bardzo dobry film, można by o nim dyskutować w wielu
aspektach, zwłaszcza, że pokazane w nim problemy od czasu jego powstania tylko się
nasiliły. Ale dzisiaj naszła mnie refleksja związana ze szkołą koraniczną.

Dzieciaki były biedne, oni i rodzice potracili pracę. Siedzieli w ciepłym, napełniali brzuszki
i słuchali z coraz większą uwagą. Jak to się skończyło? Kto oglądał film, ten wie. Co
mnie uderzyło, że dzisiejsza zachodnia propaganda niewiele się od tego różni. Młode
pokolenie ciągle jest nabierane na ten sam numer.

Oni byli głodni, to dostali jagnięcinę i ryż, czy co oni tam jedzą, zostali oswojeni jak za
przeproszeniem psy i karmiący stał się autorytetem w każdej dziedzinie. Dzisiejsze
nastolatki - i nie tylko - też dostają te swoje ajfony, fejsbuki, tablety, a w zamian można im
wpakować do główek każdą bzdurkę, nakarmić obrazem świata, jaki tylko chce się im
wpoić - na pewno nie tym prawdziwym.

A potem oglądają ten film i nawet nie wiedzą, że w pewnym sensie na siebie patrzą. I w
ogóle może jakiś wybuch w końcu, bo coś nudna się ta Syriana zaczyna robić... Tak... :)

ocenił(a) film na 8

Bardzo trafna wypowiedź :)

Potwierdzam - dokładnie tak trzeba na to wszystko spojrzeć. Celny wpis

ocenił(a) film na 8

I ja rowniez sie zgadzam!

ocenił(a) film na 9

święte słowa smokulec

ocenił(a) film na 7

Warto dodać jakiś negatywny komentarz w tym samo-lubiącym się towarzystwie :)
Jaki jest prawdziwy świat, kto to widzi, kim jesteście że jesteście inni od wszystkich?

ocenił(a) film na 7

Co do ogółu się zgadzam, co do szczegółów nie. Nikt nikomu nie daje żadnych ajfonów, natomiast państwo faktycznie, udaje, że funduje obywatelom opiekę zdrowotną, emeryturę czy edukację a tymczasem obywatele nie zdają sobie nawet sprawy, że zapłacili za to z ogromnym okładem.

Bardzo dobrze przedstawiona jest rekrutacja przyszłych terrorystów. Najpierw gra w piłkę, czytanie z uśmiechem Koranu, rozmowa o wierze, równości, potem pokazanie broni i wyjaśnienie, że to dla dobra wiary.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones