Film

The Jackal

1997 2 godz. 4 min.
7,1 38 060
ocen społeczności
7,1 10 1 38060
4 708
chce zobaczyć
{"rate":5.0,"count":1}
Nieuchwytny zabójca otrzymuje zlecenie na terenie USA. Szef FBI stara się go powstrzymać za wszelką cenę.

Są na świecie siły równie potężne jak narody. Mają zdolność, by wypowiedzieć wojnę i środki, by ją prowadzić. Ich motywy mogą być polityczne, finansowe lub osobiste. Lecz cel jest zawsze ten sam: przekazać informację nasiąkniętą krwią, by zasiać strach w sercach i umysłach tych, których z jakiegokolwiek powodu uważają za wrogów.Są na świecie siły równie potężne jak narody. Mają zdolność, by wypowiedzieć wojnę i środki, by ją prowadzić. Ich motywy mogą być polityczne, finansowe lub osobiste. Lecz cel jest zawsze ten sam: przekazać informację nasiąkniętą krwią, by zasiać strach w sercach i umysłach tych, których z jakiegokolwiek powodu uważają za wrogów. Bezwzględny zabójca (Bruce Willis) został wynajęty przez międzynarodowe gangi, żeby zlikwidować bardzo ważną osobistość ze szczytu władzy amerykańskiej. Znany jest tylko jego pseudonim -  Szakal. Świadomy obecności Szakala, lecz niepewny jego zamiarów szef FBI (Sidney Poitier) staje wobec największego wyzwania w swojej karierze. Pracując z rosyjskim oficerem Valentine Koslovą (Diane Venora) musi znaleźć jakiś sposób, by wytropić groźnego zabójcę. Zdesperowani, niechętnie zdają sobie sprawę z tego, że jedynym sposobem, żeby powstrzymać bandytę, jest zaufać człowiekowi, który myśli tak jak on. Efektem tego jest zwerbowanie do współpracy odbywającego karę więzienia irlandzkiego terrorysty Declana Mulqueena (Richard Gere), który ma z Szakalem swoje własne porachunki. Razem, ci całkiem różni ludzie wypowiadają wojnę czasowi, by powstrzymać tajemniczego mordercę, zanim ten zdąży dotrzymać warunków swojej krwawej umowy.

boxoffice
$54 930 280 w USA
$104 400 000 poza USA
budżet
$60 000 000
dystrybucja
United International Pictures Sp z o.o.
studio
Mutual Film Company (przedstawia) / Universal Pictures (przedstawia) / Alphaville Films / Więcej...
inne tytuły
Le Chacal Kanada
Le chacal Francja
Der Schakal Austria Niemcy
The Day of the Jackal (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Zanim zaangażowano Bruce'a Willisa, rolę Szakala proponowano Richardowi Gere. Gere wolał jednak zagrać bohatera pozytywnego.
Role w filmie zostały odrzucone przez Matthew McConaughey'a, Seana Connery i Liama Neeson'a.
Plama krwi na ścianie stacji metra znika, po tym jak Szakal zostaje ranny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • bardzo przeciętnie

  armarange ocenił(a) film na

  Nie rozumiem zachwytów bo to zwykła hollywoodzka produkcja jakich wiele , w znacznej mierze przegadana i prezentująca dość nudne śledztwo. Zamiast więcej pokazać jakich metod używa Szakal , dać nieco więcej akcji zamiast słabych dialogów ( gdyby były dobre nie miałbym pretensji ) , oglądamy dość ... więcej

 • Przy Dniu szakala wygląda blado, można powiedzieć bladziusieńko

  major_xx ocenił(a) film na

  ale jak nie ma co robić, to zobaczyć można

 • Sidney Poitier

  Luukasz ocenił(a) film na

  Miał w tym filmie już 70 lat! W życiu bym nie pomyślał.

 • Gorsza wersja oryginału z 1973 roku. 6/10

  Justas ocenił(a) film na

  Najsłabszy motyw w całym filmie to wyciągnięcie z "pudła" ex-bojownika/terrorysty z IRA. Wyjątkowo mało prawdopodobne by jakikolwiek urzędnik (a takimi są "nawet" funkcjonariusze służb) wziął to "na graba". Co by się stało z jego karierą, gdyby facetowi udało się dać drapaka? ... więcej

  8
  • ? Bruce Willis buzi buzi

   charliew ocenił(a) film na

   Jestem ciekaw ile Bruce Willis wziął za to, żeby pocałować faceta w tym filmie.

  Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.