Michael Caton-Jones 

Michael Jones

7,0
488 ocen pracy reżysera
Michael Caton-Jones
Urodził się w Szkocji. Uczęszczał do brytyjskiej National Film and Television School i po raz pierwszy odniósł sukces w przemyśle filmowym w 1989 roku kontrowersyjnym "Skandalem" z Joanne Halley, Bridget Fondą, Johnem Hurtem i Sir Ianem McKellenem. Film oparty został na historii głośnego w Wielkiej Brytanii skandalu Profumo, który wybuchł w 1960 roku, kiedy to związek ministra z prostytutką wstrząsnął brytyjską polityką i opinią publiczną, a także wzbudził zainteresowanie całego świata. Film przyniósł mu popularność oraz był pierwszym z kilku jego kolejnych uznanych przez krytykę filmów, m.in. "Rob Roy", "Ślicznotka z Memphis", "Doktor Hollywood", "Chłopięcy świat" z udziałem Roberta de Niro i debiutującego Leonardo DiCaprio oraz "Dochodzenie" z udziałem Roberta de Niro i Francesa McDormanda.

W 2005 roku ukończył "Strzelając do psów". W całości nakręcony w Ruandzie film z udziałem Johna Hurta i Hugh Dancy’ego jest oparty na prawdziwej historii katolickiego księdza i młodego angielskiego nauczyciela - idealisty, uwikłanych w tragedię ludobójstwa w Ruandzie w 1994 roku.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 października 1957

miejsce urodzenia: Broxburn, Szkocja, Wielka Brytania

dwukrotnie żonaty: 1. Beverley (rozwód), córka Daisy; 2.Laura Viederman (od 2000), dziecko
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych


Od ostatniego filmu minęło już 5 lat. Czyżby słaby odbiór drugiej części "Nagiego instynktu" sprawił, że nie dostaje propozycji reżyserskich? A szkoda, bo te, które przedtem widziałem - zwłaszcza "Shootind dogs" były naprawdę dobre. Mimo wszystko mam nadzieję, że coś jeszcze nakręci.


1.Chłopięcy świat 9/10
2.Rob Roy 7/10
3.Dochodzenie 6/10
4.Ślicznotka z Memphis 6/10
5.Szakal 5/10
6.Doktor Hollywood 5/10

Ma kilka znakomitych filmów kilka mniej dobrych jednak zdecydowanie najlepszy jego film to Chłopięcy świat gdzie pokazał dramat matki i syna w dodatku fenomenalna rola Di caprio.Remake Dzień szakala wyszedł mu gorzej jednak Nagi instynkt 2 wiadomo jest gorszy od jedynki mimo to uważam za dobrą kontynuację gdzie...

Pokazał troszkę pazura. Udowodnił, że jego oko artysty jest ostre i wrażliwe. Zadziwił reżyserskim temperamentem w prologu do "Nagiego instynktu 2". Niesłychanie dynamicznym, brawurowo sfilmowanym pod kątem audiowizualnym. Również przepysznie przerysowanym. Inscenizacyjny fajerwerk, który można oglądać w nieskończoność...

więcej

Rob Roy... Oglądałem kilka razy i uważam, że jest świetny...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones