film

Szaleństwa młodości

That Thing You Do!
1996
1 godz. 47 min.
6,9 3 598
ocen
6,9 10 1 3598
4 480
chce zobaczyć
Zwycięzcy konkursu młodych talentów próbują się odnaleźć w trakcie trasy koncertowej. Więcej Mniej
Szaleństwa młodości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Lata 60., małe prowincjonalne miasteczko. Młody Guy (Tom Everett Scott) pracuje w sklepie ojca ze sprzętem gospodarstwa domowego. W tym samym czasie jego znajomi, zainspirowani muzyką The Beatles, zakładają zespół instrumentalny. W dniu, w którym The One-ders mają wystąpić na lokalnym konkursie talentów, perkusista łamie rękę. ChłopakiLata 60., małe prowincjonalne miasteczko. Młody Guy (Tom Everett Scott) pracuje w sklepie ojca ze sprzętem gospodarstwa domowego. W tym samym czasie jego znajomi, zainspirowani muzyką The Beatles, zakładają zespół instrumentalny. W dniu, w którym The One-ders mają wystąpić na lokalnym konkursie talentów, perkusista łamie rękę. Chłopaki zapraszają do współpracy Guya. Występ okazuje się sukcesem, a wkrótce przychodzą następne. Już jako The Woneders podpisują kontrakt ze słynną wytwórnią płytową i wyruszają w ogólnokrajową trasę koncertową...

boxoffice
$34 585 416 na świecie
$25 857 416 w USA
$8 728 000 poza USA
budżet
$26 000 000
dystrybucja
Syrena EG
studio
Clavius Base / Clinica Estetico / Twentieth Century Fox Film Corporation
tytuł oryg.
That Thing You Do!
inne tytuły
Dwight Twilley miał przygotować ścieżkę dźwiękową, jednak jego piosenka nie została wykorzystana w filmie.
Panel kontrolny przełączników video w studiu nagraniowym hollywoodzkiej TV to wczesny model Grass Valley. Firma to nie produkowała takiego sprzętu przed 1968 rokiem, podczas gdy akcja filmu rozgrywa się w roku 1964.
Departament policji w Wisconsin miał samochody z czerwono - niebieskimi światłami dopiero w połowie lat osiemdziesiątych.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych