PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105474}

Szczątki

Pieces
5,6 543
oceny
5,6 10 1 543
6,0 2
oceny krytyków
Szczątki
powrót do forum filmu Szczątki

4/10

ocenił(a) film na 4

Slasher jakich wiele w tamtych latach - bez żadnego ambitniejszego motywu przewodniego. Fabuła jest (o ironio!) szczątkowa, w zasadzie tytuł ma się nijak do filmu, poza upodobaniem mordercy do układania puzzli, co jednak nie jest żadnym motywem do jego zbrodni. Zresztą nic nie wiemy o motywie mordercy... jeśli ofiary miały być swojego rodzaju puzzlami dla mordercy, to sorry, ale przedstawione to zostało w filmie beznadziejnie. A jeśli nie, to już w ogóle trudno znaleźć jakikolwiek motyw dla mordercy i powiązanie z nieszczęsnymi puzzlami. Scenariusz jest słabiutkim punktem tego filmu. A szkoda, bo reszta stoi na przyzwoitym poziomie. Morderstwa są krwawe i odpowiednio brutalne. Już sama scena otwierająca jest imponująca, chyba najlepsza w filmie. Szkoda, że potem jest w zasadzie coraz gorzej. Klimat jest wyczuwalny, gdy nadchodzi zagrożenie ze strony mordercy, lecz we wszystkich pozostałych scenach tak naprawdę dominuje kino kryminalistyczne i trudno poczuć cokolwiek z horroru. Zaraz po pierwszych kilku morderstwach następuje wyjątkowo długa przerwa na rozluźnienie widza. Sceny zaczynają się dłużyć, a film przeciągać. To jeden z tych slasherów, który porusza się po utartych ścieżkach. Zakończenie raczej nie zaskakuje, a sama końcówka ostatniej sceny tak bardzo wymuszona i niedorzeczna, że aż śmiesznie się ją ogląda. Całość nadrabia całkiem niezła muzyka, choć trochę za często używana. Ogólnie można powiedzieć, że jest to film raczej przeceniany w swoim środowisku. Moja ocena: 4/10.

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Gdyby morderca nie był bez wyrazu, a sceny zabójstw nie były dziwnie ucinane tak jak ta we windzie, to mogłoby być trochę lepiej. Podpisuję się pod tym co napisałeś.

ocenił(a) film na 4

A Tobie też się tak podobała ta scena otwierająca film? Bo ja po tych dobrych kilku miesiącach od obejrzenia filmu, jak próbuję sobie przypomnieć jakieś sceny, to przypomina mi się właściwie tylko ta jedna... oczywiście pamiętam fabułę i co tam się mniej więcej działo, ale obrazek w głowie mam tylko jeden :) Szkoda, że im dalej tym słabiej to wszystko wyglądało...

użytkownik usunięty
Shady_Yo

Rzeczywiście ta pierwsza scenka jak mama odkrywa puzzle, a młody chwyta za siekierę jest niezła i spodziewałam się po niej czegoś lepszego.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones