PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96128}

Szklana pułapka 4.0

Live Free or Die Hard
6,9 125 362
oceny
6,9 10 1 125362
6,1 17
ocen krytyków
Szklana pułapka 4.0
powrót do forum filmu Szklana pułapka 4.0

Obejrzałem ten film po latach,kiedy zdążył minąć mi gniew po premierze i muszę stwierdzic,że jako samodzielny akcyjniak,calkiem sie broni,o ile oczywiście kupimy glowny pomysł wszechmocy hakerskiej glownego Złego i jego ekipy (w filmie brakuje tylko sceny,ze wyłączają słońce:) ) Film sprawnie zrealizowany,wyraznie nawiązujący do 3-ciej części serii,która sama w sobie była nieco pastiszowa. I to chyba jest glowny zarzut wobec Czwórki. Dwóm pierwszym częściom (zwlaszcza jedynce) najblizej było do realistycznego,powaznego dramatu sensacyjnego,w ktorym jeden osamotniony czlowiek staje do walki przeciw zorganizowanej,profesjonalnej grupie terrorystów i z niemalym trudem i duzym,zdrowotnym kosztem ich pokonuje. Do tego dzieje sie to wszystko w zamkniętych,klaustrofobicznych,odizolowanych od reszty swiata przestrzeniach. Trójka, jak wiemy wyszła poza ten schemat,obejmujac cale miasto,a bohater zyskal partnera. Tym niemniej udało sie w trojce zachowac klimat serii (z całą pewnoscia dzięki talentowi McTiernanana) W czwórce poszli tą drogą,ale juz nie z takim polotem,w dodatku przeginajac w wielu scenach,uciekając od realizmu w strone komiksu-patrz nieszczęsna scena z myśliwcem i Willisem na nim. Może sprawdziloby sie to w produkcji Marvela,ale nie w Szkalnej Pułapce. Tym niemniej obejrzeć można,jest kilka innych scen i ujęć wartych zapamiętania (pierwsza strzelanina,pierwszy pościg),ale wylacznie jako "wariacje na temat",taki troche fan movie,tyle,ze z budżetem. "Szklana Pułapka" pozostanie dla mnie zamknięta trylogią.

kinoman77_filmweb

Zgadzam się. Powinni po 3 skończyć, ale jako samodzielny film da się obejrzeć.

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

to lepiej się nie bierz za 5 . 4 przy nim to arcydzieło kina akcji :)

ocenił(a) film na 6
Danio31b

Widziałem 5-tke.W porównaniu z nią 4-rka faktycznie rośnie w oczach.

ocenił(a) film na 6
kinoman77_filmweb

Podzielam ocenę. Słabo wyszło, źle, że takie filmidło ma takich genialnych "przodków".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones