PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=676060}

Szkoła życia

Bad Words
6,3 6 607
ocen
6,3 10 1 6607
5,8 6
ocen krytyków
Szkoła życia
powrót do forum filmu Szkoła życia

Swietny dramat

użytkownik usunięty

Troche naiwny ale swietny. Doskonale pokazano jak wiele rozni dzieci od doroslych: te pierwsze sa naiwne i czyste, ci drudzi praktycznie tylko klamia, oszukuja, wykorzystuja sytuacje bez wzgledu na etyke czy cudzy interes - i niestety jest to w duzej czesci prawda. Jedynymi osobami z doroslych, ktorzy funkcjonuja poza zakletym kregiem falszu sa o ironio glowny bohater i jego dziewczyna - sa co prawda tacy sami jak inni, ale nie udaja autorytetow moralnych, w przeciwienstwie do otaczajacej ich bandy miernot sa po prostu uczciwi.

Od dluzszego czasu nie ogladlem filmy z tak nietypowym i przemyslanym scenariuszem. Zreszta urzeka nie tylko on, ale i samo podanie: aktorstwo doskonale bez wyjatku, wlacznie z aktorami trzecioplanowymi. Ujela mnie scenografia i ogolna otoczka - cos jak polaczenie lat 50tych i wspolczesnych (genialne, nigdy wczesniej nie spotkalem sie z czyms takim). Dodatkowo elementy humorystyczne na wysokim poziomie, co wcale dzis nie jest oczywiste.

Zdecydowanie polecam i podwyzszam ocene +1 za sam fakt, ze jeszcze ktos kreci takie filmy.

Zgadzam sie w pelni ze wszystkimi słowami :)
Rzadko juz sie kreci takie rzeczy, dyzo ironii, sarkazmu i piętnowania absurdów życia dorosłego i relacji międzyludzkich, takie kino lubie.
Obejrz sobie Sunshine Cleanning z podobnych klimatow.

ocenił(a) film na 1
kiki_zjada_guziki

No, nawet dupki bywają zabawne. Dobry film, dużo w nim szajsu. Nieźle słał wiązanki temu szczylowi. Ale głupek no nie?

ocenił(a) film na 1

Racja brachu - zaiebisty! Mało się z ziomami nie posralim jak ten przygłup poszedł na konkurs dla smarków. Ale głupek - no nie! A jak gasił tego szczyla! Nooo i te jego gadki były w pytę - świetny szajs. Dawno się tak nie uśmiałem. Masz brachu taki sam gust jak ja i moje ziomale. Trzeba więcej takiego guwna do oglondania! Tak trzymaj!

Brothers

zajebisty szajs, yeah!

Brothers

Fascynacja afroamerykańskim bełkotem przetłumaczonym na polski? I takąż ortografią?

ocenił(a) film na 7

Nie miałem, ostatnio, szczęścia do amerykańskiego kina z gatunku komedii i właściwie miałem zamiar następnych już nie oglądać i ten miał być ostatnim a tu zaskoczenie. Film o dwojgu dzieciakach: tym prawdziwym i tym, którego nie udało się matce wprowadzić w dorosłość. No i ubawił mnie ten film ale ubawił na 7/10 !!! i nie zmieniło to mojego stosunku do komedii rodem z USA !

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones