PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252645}

Szkolny chwyt

Half Nelson
6,9 22 161
ocen
6,9 10 1 22161
7,2 12
ocen krytyków
Szkolny chwyt
powrót do forum filmu Szkolny chwyt

obejrzałam przez przypadek na ale kino. Zaczęłam oglądać, gdy zobaczyłam nazwisko Goslinga. Nie słyszałam wcześniej o tym filmie. Film porusza wiele problemów: koniec rasizmu (historyczne momenty), narkotyki, szanse młodzieży z gorszych szkół, z rozbitych rodzin, w których rodzic pracuje na dwa etaty i nie ma czasu dla dziecka, które zaczyna szukać przyjaźni w nieciekawym towarzystwie, wypalenie zawodowe nauczycieli. Muszę przyznać, że Gosling swoją grą zaczyna robić wrażenie. Podobała mi się relacja z uczennicą, taka niespotykana w filmach. Tematy poruszane przez niego na zajęciach poziomem pasowały do studiów. Uratowali siebie nawzajem. Przesłanie? Potrzebny nam drugi człowiek.

ocenił(a) film na 9
beti

zgadzam się.. film najlepiej obejrzeć kilka razy- za każdym inne mysli i spostrzeżenia - musze przyznac że twój wniosek pasuje do każdego poruszonego tematu

ocenił(a) film na 3
beti

Totalne dno, tak w skrócie można ten film opisać. Ocenę ma wysoką i to mnie skusiło ale zrobiłem błąd poświęcając mu prawie 2h ze swojego życia. Film wprawdzie porusza wiele wątków ale każdy zaledwie muska nie skupia się na niczym konkretnie co sprawia że jest filmem o niczym, nudnym i nie wartym uwagi. Jeżeli jedyną jego wartością jest to że opowiada o narkotykach to trzeba przyznać że fani dopalaczy podkręcili niepotrzebnie mu ranking i zmarnowali mój cenny czas. A tak poważnie nie rozumiem waszego podziwu, skończyłem oglądać film i nie miałem pojęcia co tak naprawdę było jego mottem, myślą przewodnią niby wszystko a jednak nic.

ocenił(a) film na 10
SPIDER_W_CH

film obejrzalam z zalozeniem , ze jest switny i bede sie klocic z "spider_w_ch" a tu klopsik. nic dodac nic ujac co do 'recenzji' wyzej..
ale glowny bohater jest nieziemski i tych walorow estetycznych ujac mu nie mozna ;)

ocenił(a) film na 8
martynooos

film nie jest wybitny. jednak ma w sobie coś, dzięki czemu wyłączyłam go dopiero po skończeniu się napisów (a zdarza mi się to b. rzadko). relacja między nauczycielem a uczennicą- nigdy z taką się jeszcze nie spotkałam. nienawiść, romans- tak, ale przyjaźń...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones