PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252645}

Szkolny chwyt

Half Nelson
6,9 22 063
oceny
6,9 10 1 22063
7,2 12
ocen krytyków
Szkolny chwyt
powrót do forum filmu Szkolny chwyt

Uważam, że ważne w filmie było to "ścieranie się przeciwieństw", o którym Dan mówi na jednej ze swoich lekcji. Miało ono prowadzić do kształtowania się historii. Dan i Drey moim zdaniem byli tymi przeciwieństwami w życiu. Nauczyciel i uczennica, biały i czarny, pochodzili z różnych środowisk, z różnych rodzin. A jednak oboje byli na granicy przegrania życia. W porę jednak ich przyjaźń (ścieranie) doprowadza nas do: odwrócenia się Drey od kolegi dilera i udanie się do Dana aby on doprowadził się do ładu - którego symbolem było zgolenie brody - i co za tym idzie zmian na lepsze (tworzenie historii).
Film dobry. Wbrew opiniom, które czytałam mi zakończenie podobało się. Takie podnoszące na duchu w kontekście całego filmu.

blonde_lf

Interesująca interpretacja. W zupełności się z nią zgadzam. A przy okazji domyślasz się może co było przyczyną, dla której Dan zaczął brać??

ocenił(a) film na 7
tupcio

Jakoś się nad tym nie zastanawiałam. A Ty masz jakąś teorię?

blonde_lf

Może trudne dzieciństwo, jakieś jednorazowe wydarzenie z przeszłości, ale tak naprawdę też nie wiem:)

ocenił(a) film na 7
tupcio

myślę, że musiało to być jakieś złożone wydarzenie z przeszłości, coś co sprawiło, że nie tylko zaczął brać, ale też całkowicie zmienił środowisko - widzieliśmy przecież jego "białą i dobrą" rodzinę. Może się zbuntował, ale czy gdyby tylko dlatego odszedł i zmienił styl życia nie byłby trochę... szczęśliwszy?

blonde_lf

Właśnie. Myślę, że to było coś poważnego. Tylko nadal nie wiem co takiego.

ocenił(a) film na 8
tupcio

Pisarz= artysta.
A szczególnie niespełniony artysta lubi pocieszyć się koksem..

nomercy1410

Możliwe, pasuje

ocenił(a) film na 8
tupcio

Tak sobie myślę, że może to przez ojca. Była tam taka scena w której on wyśmiał pasję Dana- historię.
Chyba ich relacje ojciec-syn nie nalezały do najlepszych i być może było to jedną z przyczyn dlaczego główny
bohater sięgnął po narkotyki. Ale nie wiem, tak sobie piszę :) Film super.

ocenił(a) film na 8
kassyopea

Zgadzam się, a ponadto niby poprawne ale jednak powierzchowne relacje z najbliższymi, na zasadzie - dopóki mówisz, że wszystko u Ciebie w porządku, to znaczy, że tak jest. Takie trochę pozory, robienie dobrej miny do złej gry... Niechęć do wniknięcia w głąb siebie, swoich emocji, kontakty z rodzicami poprawne, dopóki nie ujawnisz, że nie jesteś idealny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones