PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=9983}

Sztuka latania

The Theory of Flight
7,7 5 268
ocen
7,7 10 1 5268
6,0 4
oceny krytyków
Sztuka latania
powrót do forum filmu Sztuka latania

ale dosyć trudny. Wbrew pozorom trzeba oglądać uważnie, żeby zrozumieć o co tak naprawdę chodzi (bo nie ma związku z seksem).Świetnie ukazuje walkę o marzenia a przede wszystkim jak pokonanie swoje słabości i odnaleźć prawdziwy cel i sens życia. Doskonała kreacje Heleny Bonham Carter oraz Kennetha Branagha. Od samego początku wiedziałam, że Jane musi umrzeć ale mimo wszystko jakoś tak zrobiło mi sie pod koniec trochę smutno :(

silence_is_the_enemy

Dokładnie zgadzam się z autorem. Film o ludziach walczących o spełnienie marzeń, o ludziach szukających czegoś więcej w życiu niż tylko pustej egzystencji, o odnalezieniu własnego ja i celu w życiu. "Możesz żyć łatwo, ale nie pełnią życia". Dobra gra aktorska, widziałem uczucie pomiędzy bohaterami. Całkiem sympatyczny film.

ocenił(a) film na 8
silence_is_the_enemy

Zwłaszcza ta scena kiedy lądują i ona się go pyta czy wie, że niedługo umrze. Niby oczywiste, ale wczasie trwenia filmu ten fakt się jakby zaciera.

ocenił(a) film na 9
silence_is_the_enemy

wspaniały! z trudem powstrzymywałam łzy... bardzo przekonująca gra aktorska, niesamowity klimat, piękne zdjęcia. Warty zobaczenia!

ocenił(a) film na 8
silence_is_the_enemy

"Od samego początku wiedziałam, że Jane musi umrzeć ". Ano właśnie - film, moim zdaniem, przewidywalny od początku do końca, powtarzane schematy z innych, podobnych filmów, a jednak...to w niczym nie przeszkadzało, nie zepsuło filmu. Film, który pozostaje w sercu jutro i pojutrze, a gra Heleny Oscarowa. Czemu Akademia tego nie zauważyła? Kenneth Branagh również rewelacyjny.
P.S. Wyjątkowo trafne polskie tłumaczenie tytułu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones