PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=207816}

Sztuka zrywania

The Break-Up
6,3 66 519
ocen
6,3 10 1 66519
5,3 7
ocen krytyków
Sztuka zrywania
powrót do forum filmu Sztuka zrywania

No wiec tak, Vince Vaughn: Gary Grobowski jest Polakiem chociaz nazwisko troche nie polskie, ma firme Three Brothers (prawdopodobnie wszyscy sa Polakami ) ktora zajmuje sie oprowadzaniem ludzi po Chicago (barwy autobusu bialo-czerwone, w takich samych kolorach jest rowniez lodka pod koniec filmu).

Co do koszulek to ma chyba 2. Pierwsza jest z napisem POLAND i godłem pod spodem. Druga ma mała flage Polski z napisem POLISH AND PROUD.

Co to tych slow o Polaczkach to mysle ze bylo to obrazliwe stwierdzenie. Ogolnie co im przyszlo do glowy zeby sie tak Polska zainteresowac. Moze to mialo byc smieszne w koncu to komedia robiona przez amerykanow. Jakis efekt komiczny czy cos ? :s

Deptanie godła mogło byc zaplanowane jezeli ktos uprze sie ze jest to film antypolski :D

ocenił(a) film na 8
ndrzej

hehe... no specjalnie nakrecili film antypolski :)... to napewno byl jedyny cel rezysera, obrazic i znmiszczyc Polaków :D... nie szukajcie problemu tam gdzie go nie ma...

ocenił(a) film na 7
artdarek

Hehehe... ale za to jaki aktualny, jeżeli antypolski... Bo teraz to i sami Polacy są już antypolscy ;-) Co się dzieje... Szkoda gadać. Pozdro

ocenił(a) film na 8
Telemnar

A dziwisz się? Chyba to że lepper i giertych (nazwiska malymi literami - celowo:)) są w rządzie wystarczy żeby i sami Polacy zaczeli się wypinac na własny kraj?

ndrzej

Akcenty polskie są dlatewgo ,że wg amerykanów Chicago jest polskim miastem :) Najwięcej naszych rodaków jest właśnie Chicago a akcja filmu rozgrywa się właśnie w tym mieście BTW - jakbyś zauważył to Gery na konsoli grał w boks zawodnikiem w spodenkach w polskich barwach :) Ja zgadzam się z jego napisem na koszulce - POLISH PROUD :)

ocenił(a) film na 7
bosiak

Tak czy inaczej... uważam, że nie mam być z czego dumny... Chyba ewentualnie z tego, że polskie akcenty pojawiły się w amerykańskim filmie, bo to zawsze jakaś nobilitacja i ktoś tam jeszcze w świecie dowie się może o istnieniu takiego głupiego kraju, jakim jest, niestety, nasza ojczyzna. Pozdro

Telemnar

bardzo głupio powiedziane najlepiej wyjedz z Polski będzie lepiej dla Ciebie i wszystkich:P:/

ocenił(a) film na 7
Laos

Uwierz mi, że chętnie bym stąd wyjechał, gdyby nie ludzie, których kocham ;-) Jednak to wina państwa a nie moja, że nie czuję się patriotą, dlatego nie uważam, że jest to głupio powiedziane. Patrząc na to co się dzieje... ręce opadają.

Telemnar

Akurat to, ze nie czujesz kompletnie zadnej wiezi z wlasnym krajem, mozesz jedynie zawdzieczac poprzednim 17sto letnim rzadom w III RP postkomuszego ukladu rozowo-czerwonego (czyt. KLD/UD/UW/PO/PD-SdRP/SLD/SdPl/ PSL), ktory juz ze swojego zalozenia byl mafijno-aferalnie antynarodowy, stad tez i wpoil mlodemu pokoleniu typowe dla PRLu (wtedy z ramienia zdrajcow PZPRowskich komuchow) obrzydzenie do wlasnej ojczyzny, co by tym sposobem skuteczniej te panstwo zlodziejsko grabic, kiedy propagandowo przydeptany patriotyzm nie jest im w stanie zagrozic - dopiero teraz za sprawa praworzadnie antykomunistycznego rzadowi PiSu (ze wspaciem co prawda niepewnych koalicjantow z LPRu i chwiejnej SO) jest historyczna szansa by w koncu od czasow II Wojny Sw. na polskich ziemiach zatryumfowala narodowa sprawiedliwosc, a nie jak to bylo dotychczas karierowiczowskie interesy komunistycznych kregowgangsterki antypolskiej, ktorej haniebnymi obroncami sa ciagle mafiozi z ukladu PO/PD-SLD/SdPl (wspierani mimowolnie przez chwiejny PSL).

ocenił(a) film na 7
cosmo

Podoba mi się to, co napisałeś i być może to jest przyczyna. Ale zwolennikiem nacjonalizmu i obecnej koalicji nie jestem.
Jeszcze conajmniej jedno pokolenie musi przeminąć, żebyśmy się znaleźli na obecnym poziomie intelektualnym rozwiniętej Europy. Historia pokazuje, że jesteśmy, w różnych dziedzinach, od 20 do 50 lat w tyle.

Telemnar

Heh... mi jako ideowemu Solidarnosciowcowi (czyt. prospolecznym patriocie dalekim od zle pojetego nacjonalizmu) tez nie specjalnie usmiecha sie towarzystwo nieobliczalnego Giertycha i chwiejnego Leppera w koalicji z praworzadnym Kaczynskim, gdyz najchetniej widzialbym na dzien dzisiejszy u wladzy wylacznie wiekszosciowy parlament PiSu, to wtedy przynajmniej mialbym 100% pewnosc, ze ostateczne uzdrawiajace z dekomunizowanie kraju przebiegnie bez jakichkolwiek szkodliwych zawirowan... ale niestety za duza lewacko-propagandowa nagonka oszczercza istnieje w obronie starego rozowo-czerwonego ukladu mafijnego, by centroprawicowcy Kaczynskiego mogli bez wsparcia LPRu i SO uporac sie z dotychczasowym rezimem postkomuchow, stad tez sila rzeczy obecna koalicja z rozsadku musi byc ze wszech miar umacniana na pohybel czerwonej zarazy postsowieckiego obozu PO-SLD.
Co sie zas tyczy Naszego gospodarczo-ekonomicznego uposledzenia w stosunku do Zachodu, to trudno by ponad polwiecze antypanstwowego bezprawia prokremlowskiego odrobic w przeciagu nawet najbardziej prorozwojowej kadencji patriotycznie-prawicowego sejmu, bo na to w istocie potrzeba przynajmniej kolejnego cwiercwiecza radykalnie oczyszczajaco-reformatorskiej polityki partii stricte antykomunistycznych, aby na ziemiach polskich w koncu mogl na dobre odrodzic sie szerokopojety dobrobyt ogolnospoleczny (ktory z racji zlodziejsko-zdradzieckiego terroru lewackiego zostal doszczetnie zniszczony, a karierowiczowsko-zdawkowo przypisany jedynie partyjniacko uprzywilejowanym pacholka postPZPRu).

cosmo

o kurka... czytam to 13 lat później i nie wierzę....
no to masz większościowe rzady PiS i powiedz gdzie jesteśmy w tej chwili :P

Lindacento

Nie chrzań. Zajebiście gościu wtedy pisał. Patrz jak to fajnie argumentował. Zajebiście sie to czyta po 15 latach.

ndrzej

Po latach, bo wcześniej nie trafiłam na forum. Serio według Ciebie Grobowski nie brzmi jak polskie nazwisko??? Nawet moja 6letnia córka wykrzyknęła: mamo! Polak!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones