film

Szukając sprawiedliwości

Out for Justice
1991
1h 31m
6,9 12 728
ocen
6,9 10 1 12728
Nowojorski policjant Gino Felino ściga zabójcę swojego przyjaciela. Przestępca staje się coraz bardziej nieobliczalny. Zobacz pełny opis
Szukając sprawiedliwości zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Dwaj dorastający w Brooklynie chłopcy rywalizowali ze sobą przez długie lata. Teraz, gdy dorośli, ich drogi się rozeszły. Jeden z nich Gino Felino służył w policji, natomiast Richie Madano został przywódcą gangu. Obaj stanęli po przeciwnych stronach. To oznacza jedno - konflikt. Jest on nieuchronny. Gino początkowo usiłował zwalczaćDwaj dorastający w Brooklynie chłopcy rywalizowali ze sobą przez długie lata. Teraz, gdy dorośli, ich drogi się rozeszły. Jeden z nich Gino Felino służył w policji, natomiast Richie Madano został przywódcą gangu. Obaj stanęli po przeciwnych stronach. To oznacza jedno - konflikt. Jest on nieuchronny. Gino początkowo usiłował zwalczać gangsterów zgodnie z prawem, jednak banda stawała się coraz zuchwalsza. Gdy z winy Richiego ginie najlepszy przyjaciel policjanta, Felino postanawia pokonać przestępców wszelkimi metodami.

boxoffice
$39 673 161 w USA
budżet
$14 000 000
studio
Arnold Kopelson Productions / Seagal/Nasso Productions / Warner Bros.
tytuł oryg.
Out for Justice
inne tytuły
The Price of Our Blood (tytuł roboczy) USA
więcej
Richie Madano zabija przed sklepem policjanta, a następnie rzuca na jego ciało polaroidowe zdjęcie. Widzimy wówczas, że koszula zamordowanego jest mocno zakrwawiona. Gdy - niedługo potem - Gino Felino ogląda zwłoki partnera, ta sama koszula jest już "mniej czerwona".
Podczas ostatecznej konfrontacji, kiedy Gino trafia Richiego wałkiem, na plecach tego drugiego - pod koszulą - można dostrzec przymocowany ochraniacz.
Podczas rozmowy z ojcem Richiego w jego mieszkaniu, Gino (Seagal) wyraźnie zerka na podłogę, by sprawdzić czy na pewno stoi - w wyznaczonym dla siebie - punkcie planu (oznaczenie owego miejsca można łatwo dostrzec).
Steven Seagal to bez wątpienia król małego ekranu. I choć jego dzisiejsza twórczość może pozostawiać wiele do życzenia, to jeszcze nie tak dawno, w czasach, gdy kino akcji przeżywało swoją drugą młodość, aktor święcił triumfy zarówno na ekranach kin, jak i na półkach wypożyczalni kaset wideo. Największą sławę przyniosły mu jednak cztery pierwsze produkcje, które ugruntowały jego pozycję w Hollywood, okrzykując go nowym ekranowym herosem. Do tej szczęśliwej listy należy nieśmiertelny klasyk kina akcji w reżyserii Johna Flynna - "Szukając sprawiedliwości". więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Genialny film..

ocenił(a) film na 10

nie wiem co ludzie oglądają ze ten film nie cieszy sie popularnoiścią..........wszyscy tylko Harrego pottera i shrreka oglądają czy co??????????

do tego świetna rola W. Forsytha!

Odstrzelona noga

ocenił(a) film na 7

Scena z odstrzeloną nogą :) Wspaniała!!! :)

Dobre kino w jego wykonaniu

jak dla mnie najlepszy film z Seagalem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones