Julianna Margulies 

Julianna Luisa Margulies

7,7
2 885 ocen gry aktorskiej
Julianna Margulies
Julianna Margulies urodziła się 8 czerwca 1965 roku w Spring Valley, niedaleko Nowego Jorku. Jest najmłodszą z trzech córek. Jej matka pracowała jako tancerka w Amerykańskim Teatrze Baletowym (American Ballet Theatre). Krótko po jej urodzeniu, cała rodzina przeniosła się do Paryża, gdzie przebywali przez dwa lata, aby następnie przenieść się do Anglii. Kiedy Julianna miała 5 lat, jej rodzina powróciła do Spring Valley, by po 5 latach ponownie przenieść się do Anglii. W wieku 14 lat, Julianna rozpoczęła naukę w szkole średniej w New Hampshire, którą zakończyła z tytułem licencjata nauk humanistycznych uczelni Sarah Laurence College, gdzie występowała w kilku różnych sztukach.

Znalezienie pracy na scenie w Nowym Jorku nie było łatwym zadaniem. Julianna pracowała przez rok jako kelnerka, zanim otrzymała rolę prostytutki w filmie "Szukając sprawiedliwości", ze Stevenem Seagalem w roli głównej. Utrzymywała się z występów w teatrach Yale Repertory Theatre i Asolo Theatre (na Florydzie). Wystąpiła również w kilku reklamach ogólnokrajowych. Pojawiła się gościnnie w odcinku serialu "Prawo i porządek", a także w pilocie "Philly Heat". Później napisano dla niej kilka epizodów w serialu "Ostry dyżur (1994)Wydział zabójstw Baltimore", gdzie występowała jako kelnerka/skrzypaczka. Dotychczas największą popularność zdobyła grając w serialu "Philly Heat (1994)Ostry dyżur (1994)Ostry dyżur" (1994-2000), za rolę w którym otrzymała nominacje do nagród Emmy i "Złotych Globów".
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Spring Valley, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 13 innych nagród i 45 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Keith Lieberthal (od 10.11.2007), syn Kieran Lindsay (ur. 17.01.2008)
Oferowano jej 27 milionów dolarów za odnowienie kontraktu z serialem "Ostry dyżur". Nie przyjęła propozycji, ponieważ chciała wrócić do Nowego Jorku i pracować w teatrze.
Odrzuciła rolę Sashy Hassler w filmie "Bez twarzy", ponieważ zdjęcia kolidowały z pracą na planie "Ostrego dyżuru". Angaż otrzymała Gina Gershon.
Otrzymała stopień licencjata na Sarah Lawrence College w Yonkers (Nowy Jork, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych