Julianna Margulies 

Julianna Luisa Margulies

7,6
3 286 ocen gry aktorskiej
Julianna Margulies
Julianna Margulies urodziła się 8 czerwca 1966 roku w Spring Valley, niedaleko Nowego Jorku. Jest najmłodszą z trzech córek. Jej matka pracowała jako tancerka w Amerykańskim Teatrze Baletowym (American Ballet Theatre). Krótko po jej urodzeniu, cała rodzina przeniosła się do Paryża, gdzie przebywali przez dwa lata, aby następnie przenieść się do Anglii. Kiedy Julianna miała 5 lat, jej rodzina powróciła do Spring Valley, by po 5 latach ponownie przenieść się do Anglii. W wieku 14 lat, Julianna rozpoczęła naukę w szkole średniej w New Hampshire, którą zakończyła z tytułem licencjata nauk humanistycznych uczelni Sarah Laurence College, gdzie występowała w kilku różnych sztukach.

Znalezienie pracy na scenie w Nowym Jorku nie było łatwym zadaniem. Julianna pracowała przez rok jako kelnerka, zanim otrzymała rolę prostytutki w filmie "Szukając sprawiedliwości", ze Stevenem Seagalem w roli głównej. Utrzymywała się z występów w teatrach Yale Repertory Theatre i Asolo Theatre (na Florydzie). Wystąpiła również w kilku reklamach ogólnokrajowych. Pojawiła się gościnnie w odcinku serialu "Prawo i porządek", a także w pilocie "Philly Heat". Później napisano dla niej kilka epizodów w serialu "Ostry dyżur (1994)Wydział zabójstw Baltimore", gdzie występowała jako kelnerka/skrzypaczka. Dotychczas największą popularność zdobyła grając w serialu "Philly Heat (1994)Ostry dyżur (1994)Ostry dyżur" (1994-2000), za rolę w którym otrzymała nominacje do nagród Emmy i "Złotych Globów".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 czerwca 1966

miejsce urodzenia: Spring Valley, Nowy Jork, USA

wzrost: 168 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 13 innych nagród oraz 46 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Keith Lieberthal (od 10.11.2007), syn Kieran Lindsay (ur. 17.01.2008)
Oferowano jej 27 milionów dolarów za odnowienie kontraktu z serialem "Ostry dyżur". Nie przyjęła propozycji, ponieważ chciała wrócić do Nowego Jorku i pracować w teatrze.
Odrzuciła rolę Sashy Hassler w filmie "Bez twarzy", ponieważ zdjęcia kolidowały z pracą na planie "Ostrego dyżuru". Angaż otrzymała Gina Gershon.
Otrzymała stopień licencjata na Sarah Lawrence College w Yonkers (Nowy Jork, USA).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones