film

Szwadron

1992
1h 37m
6,8 5 601
ocen
6,8 10 1 5601
Fiodor Jeremin wstępuje w szeregi dragonów i walczy przeciwko polskim powstańcom. więcej mniej
Szwadron zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Pochodzący ze szlacheckiej rodziny Rosjanin, baron Jeremin (Radosław Pazura), wstępuje na ochotnika do szwadronu dragonów, chcąc zaimponować dziewczynie, w której zakochał się bez wzajemności. Akurat wybucha w Polsce powstanie 1863 roku. Zgłasza się do wojsk wysłanych w celu jego stłumienia. Teraz - jak sądzi - wystarczy pokonać Polaków,Pochodzący ze szlacheckiej rodziny Rosjanin, baron Jeremin (Radosław Pazura), wstępuje na ochotnika do szwadronu dragonów, chcąc zaimponować dziewczynie, w której zakochał się bez wzajemności. Akurat wybucha w Polsce powstanie 1863 roku. Zgłasza się do wojsk wysłanych w celu jego stłumienia. Teraz - jak sądzi - wystarczy pokonać Polaków, zdobyć stopień oficerski, szereg orderów, łupów, sławę bohatera i zwycięzcy, i wszystko to razem z gorejącym sercem złożyć u stóp ukochanej. Jednak ta "mała wojna polska" wygląda zupełnie inaczej niż młody Jeremin sobie wyobrażał.

na podstawie
Stanisław Rembek (opowiadanie)
studio
Studio Filmowe Zebra (produkcja) / A.K. Productions (koprodukcja) / Agencja Produkcji Filmowej (finansowanie) / więcej
tytuł oryg.
Szwadron
inne tytuły
The Squadron
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Sierpcu, Radomiu, Lanckoronie oraz Łącku (Polska).
Film ten był polskim kandydatem do nominacji Oscara '93.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Machulski

ocenił(a) film na 9

Tym filmem Juliusz Machulski udowadnia, że jest genialnym reżyserem i nie specjalizuje się
jedynie w komediach. Bardzo dobre kino...

Nie dla idiotów

ocenił(a) film na 10

Jeden z najlepszych filmów historycznych jakie widziałem.Nie przepadam za wiekszoscia filmow Pana Machulskiego jednakze tym filmem zdobyl moj respekt. EKSTRAKLASA ,krótko mówiąc.

Proza Stanisława Rembeka ma to do siebie,że nie zakłamuje rzeczywistości, nie tworzy mitów.W moim przekonaniu film "SZWADRON"nie tylko porusza ranę powstania styczniowego, ale przybliża dzisiejszemu widzowi dramat sprzed 150 ponad lat.Machulski swoją narracje prowadzi wokół losów młodego rosyjskiego oficera, co...

Jak na produkcję polską to bardzo dobrze zrealizowany film historyczny. Zresztą mamy bardzo niewiele filmów z historią Polski w tle, tą starszą, do XIX wieku włącznie, nad czym głęboko ubolewam, więc nie zapominajmy o takich perełkach, jak ten film.

Świetna rola Gajosa.

ocenił(a) film na 8

Jeszcze go nigdzie takiego nie widziałam, przesukinsyn. I ten jego kaszel z "job twoju mat' "
:)