PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=678251}

Szybcy i wściekli 7

Furious Seven
7,3 157 204
oceny
7,3 10 1 157204
6,7 15
ocen krytyków
Szybcy i wściekli 7
powrót do forum filmu Szybcy i wściekli 7

W jaką stronę poszła seria każdy widzi i nikt nie zaprzeczy, iż po obejrzeniu części szóstej (ba, a nawet piątej) prawa fizyki i logiki ulegną załamaniu czasoprzestrzeni :D A zresztą, od prawie samego początku wkradają się nam nierealne sceny i inne tego typu kwiatki. Więc jak już oceniliśmy film i mamy zamiar się podzielić wrażeniami, warto użyć argumentów o których wiele osób po prostu zapomina. Znajdą się nawet tacy "niepełnosprytni" spamerzy, malkontenci i Bóg jeden wie co jeszcze.

Jeśli chodzi o mnie, film oceniam jako dobry. Wiedziałem doskonale na co idę do kina i dostałem rozrywkę w czystej postaci. Co prawda miałem w niektórych scenach deja vu "ale to już było", ale mi to zupełnie nie przeszkadzało. Soundtrack stoi na przyzwoitym poziomie, chociaż w napisach końcowych użyto tego samego utworu co w poprzedniczce - oj, nieładnie! Jednak podwyższyłem ocenę ze względu na Paula Walkera, do którego mam sentyment.

A teraz prosiłbym o zachowanie spokoju, kultury wypowiedzi i pisanie bardziej obszernych opinii niż zwykłe jęczenie "film głupi, bo tak". Trudno jest mi zrozumieć najniższą notę w takich krótkich "wypierdkach" bez rąk i nóg. Chyba, że ktoś mnie oświeci.

ocenił(a) film na 10

Zgadza się. Takie sceny występują od pierwszej części a w każdej kolejnych było ich co raz więcej. Ale w końcu to są Szybcy i Wściekli. Popisy kaskaderskie mają być i są. A mogę wiedzieć co do za deja vu ''ale to już było''? i jaki utwór był w napisach końcowych?

użytkownik usunięty
PaulWright

Ten utwór na końcu filmu to "Ride Out - Kid Ink, Tyga, Wale, YG, Rich Homie". Tak często go słuchałem, iż myślałem przez chwilę że leciał w szóstej części xDD Mój błąd. Jeśli zaś chodzi o deja vu, pierwszy przykład z brzegu: na początku filmu gdy Hobbs chwyta Elenę i spada z czwartego piętra na samochód, przypomina to skok Dominica na moście kiedy złapał w locie Letty.

użytkownik usunięty

Zgadzam się w 100% mnie osobiście też się nie podoba że seria poszła w inną stronę, ale czy to znaczy że ten film powinienem ocenić na 1 hmmm... oczywiście że nie tym bardziej że ta seria na to nie zasłużyła obiektywnie. Ja do tego filmu żalu nie mam, nie jest to ani ekranizacja ani adaptacja żadnej książki więc to czy seria poszła w inną stronę jest dla mnie nie istotne. Muzyka faktycznie trzyma poziom, aktorstwo jak na blockbuster tych lat jest wyjątkowo dobre Vin Diesel mocna strona aktorstwa, efekty również są bardzo dobre.

Najgorsze jest to że wystawianie 1/10 nie tyczy się tylko tego filmu ale i wiele innych przykładowo Avengers. I przeważnie wystawiają osoby takie oceny którym brakuje argumentów...

użytkownik usunięty

http://www.filmweb.pl/film/Avengers%3A+Czas+Ultrona-2015-637247/discussion/Prosi łbym+o+podawanie+swojego+wieku+!,2638584#post_13492076

sielanka trwa...

ocenił(a) film na 8

1/10 wystawiają tylko trolle, fanatycy "przeciwnych serii", hejterzy albo nooby. Oczywiście są filmy, które na 1 zasługują, ale to chyba kręcone komórką ;p

użytkownik usunięty
Ryloth

A takich osobników jest naprawdę sporo na tym portalu. I weź tu człowieku przywróć im zdrowy rozsądek, skoro ich teksty zaczynają się i kończą na tanich odzywkach i wycieczkach osobistych. Heh, o argumentach nie wspominając. Spam wszędzie...

użytkownik usunięty

trudno się z wami nie zgodzić niestety te ameby się mnożą na tym portalu przez co średnie tracą na wartości

wymienię kilka

po gębie dostały trzy części Hobbita

dużo dostały 1 i 2 od hejterów i trollów wzajemnej adoracji wiem że są również też winni ci co dają 10 takim filmom i nie dają argumentów, ale oni jeszcze przynajmniej nie trollują często a ci najczęściej hejterów już trollów zostawiam, bo oni nie obrażają ale, hejterów obrażają tracą konta a potem znów przyjdą i trollują na nowo najgorsze że robią to specjalnie. Mam znajomego który ocenił ten film na dwa ale go rozumiem nie jest fanem cyklu wystawił ocenę zgodną ze swoimi oczekiwaniami, ale przynajmniej nie trolluje i nie wyzywa nie hejtuje serii daje ocenę i na tym kończy wątek z serią.

wracając do tego jakie filmy niesprawiedliwie dostają po gębie?

najbardziej po gębie dostał Hobbit Bitwa Pięciu Armii i generalnie nie mam do nikogo pretensji bo każdy oczekiwał dobrego filmu a nawet fan Tolkiena powie ze Hobbit Bitwa Pięciu Armii to "gniot" ale film oceni słusznie nie 1/10 a 4/10 5/10 czy 6/10

ale wezmy takiego Spycialca, który ciągle powtarza jam jest "znaffca" tylko moje zdanie się liczy

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Moje+Oceny+film%C3%B3w+petera+jacksona+na+podstawie+prozy+Mistrza+Tolkiena., 2628867

pan Spycialec oczywista oczywistość że jego temat to nie są żadne oceny a trolling

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Skrajne+oceny+1+i+10.+Mo%C5%BCna+je+wystawia%C4%87,2582878

tutaj Belief też bardzo dobrze sprecyzowała całą sytuację

można wystawiać ale z argumentami :)

filmom marvela też często wystawiają 1/10 ludzie którzy mówią

lepsza jest kosmiczna odyseja od avengers bo tak...
to "kupa" bo tak...
jest głupi bo tak...
jest dla dzieci bo tak...

i tak dalej i tak dalej.

Jak coś mi się jeszcze wspomni to dopiszę coś tutaj

ocenił(a) film na 1

To już jest porażka film ze świata fantazy albo fantastyki, kretyństwo z brakiem realizmu nawet bajką dla dorosłych nie nazwę tego bo nie mieści się to w ich ramach. to co zobaczyłem to idiotyzm reżysera i kretyńskie amerykańskie dialogi super herosów z Ameryki. Rozumiem efekty specjalne ok. ale bez przesady ktoś pokazuje nam takie bzdury które w jednej setnej % nie maj prawa bytu i godzą w prawa fizyki. Ja proponuje twórca tego debilstwa pierdyknąć z baranka głową w mur to chyba jedyne co im pozostaje:) Fantazja ułańska ich poniosła

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
lukaszov20

Tak, tak...

ocenił(a) film na 1

Chocby dlatego ze ten film jest z gatunku akcja
a powinien byc z gatunku akcja - sci fi bo ten film niczym nie rozni sie od Avengers . No moze tym ze tu walcza z Super zolnierzem Decardem Shawem i muezynem terrorysta a w Avengers z kosmitami, Ultronem i Thanosem .

użytkownik usunięty
GTA1

brakus argumentus... ziewwww

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1

Decard Shaw rozwala polowe szpitala i nikt go nie sciga, nawalaja sie piesciami, metalowymi rurami brak krwi, zawsze kiedy Shaw jest o krok od zabicia Torretto to zawsze mu sie to nie uda bo zawsze doslownie w 3 sekundach tego nie zrobi, to on chce go wrescie zabic czy nie bo mial okazje 5 razy i tego nie wykozystal. Czolowe zderzenie powinno sie skonczyc smiercia lub utrata zdrowia z taka predkoscia a oni wychodza z tego bez szwanku, Dominic wie ze jest niesmiertelny. Gdy zaciely mu sie hamulce i by spadl z tego wiezowca to by mu sie nic nie stalo bo jest Terminatorem, Po co im Oko Boga jak i tak Decard jest zawsze krok przed nimi. Nie raiminowac ludzi tylko sie modlic napewno ozyja . To tylko niektore elementy dlatego zasluzone 1 jak najbardziej sie nalezy

użytkownik usunięty
GTA1

"Decard Shaw rozwala polowe szpitala i nikt go nie sciga"
Bo to wyszkolony żołnierz który skutecznie ukrywa się przed wszystkimi agencjami od ponad 20 lat. Było wyjaśnione w filmie.

"nawalaja sie piesciami, metalowymi rurami brak krwi"
No i co z tego że nie ma krwi? Chciałeś rzeźnię, czy film rozrywkowy? Bo cała seria jest z tego drugiego gatunku panie zapominalski.

"zawsze kiedy Shaw jest o krok od zabicia Torretto to zawsze mu sie to nie uda bo zawsze doslownie w 3 sekundach tego nie zrobi, to on chce go wrescie zabic czy nie bo mial okazje 5 razy i tego nie wykozystal. Czolowe zderzenie powinno sie skonczyc smiercia lub utrata zdrowia z taka predkoscia a oni wychodza z tego bez szwanku"
Zgadzam się, absurd goni absurd.

"Dominic wie ze jest niesmiertelny. Gdy zaciely mu sie hamulce i by spadl z tego wiezowca to by mu sie nic nie stalo bo jest Terminatorem"
Wróć do scen które w filmie były, a nie wymyślaj własne. Może jeszcze swoje gdybania zaliczasz jako minus filmu? xD Nie rozśmieszaj mnie.

"Po co im Oko Boga jak i tak Decard jest zawsze krok przed nimi."
Może dlatego, że nie oglądasz filmu ze zrozumieniem. Nie będę ci tego tłumaczył, bo nie ma sensu. Obejrz ponownie, może zrozumiesz.

"Nie raiminowac ludzi tylko sie modlic napewno ozyja"
Faktycznie, lekko z tym przesadzili.

”To tylko niektore elementy dlatego zasluzone 1 jak najbardziej sie nalezył się”
Z czego połowę tych elementów obaliłem, więc 1/10 jak najbardziej nie należy się.

P.S - zainwestuj w słownik, bo kaleczysz język ojczysty...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
lukaszov20

Tak jak kiedyś pisałem - takiej marnej oceny nie da się uzasadnić. Trzeba brać pod uwagę nie stylko samą "zawartość pudełka" ale i aktorstwo, soundtrack, montaż, ujęcia, zalety, plusy itd itp czynniki. Mam rozumieć że nic ci się nie spodobało w żadnym aspekcie? Nic a nic?

Jakie to urocze, argumentów również i tobie brakuje. Jeden już odpuścił ze mną dyskusję, a ty jak chcesz wybrnąć? ;)

ocenił(a) film na 1

mnie obchodzi fabuła i sposób pokazania tego na ekranie w nosie mam muzykę i grę aktorską gdy widzę zaprzeczenie praw fizyki z poplątaniem amerykańskich dennych dialogów i siedząc sle paszkwile i testuje nerwy oglądając taki gniot. jeżeli chodzi o soundtrack to muzyki to ja w radio słucham albo na koncercie

użytkownik usunięty
lukaszov20

Oczywiście muzyki też słuchasz w każdym filmie, bo co to za film bez ścieżki dźwiękowej? Ah rozumiem, wolisz filmy nieme, prawda? :D W nosie masz grę aktorską? Obejrzałbyś film o hybrydzie małpy z psem i też miał byś w nosie grę aktorską? :D Fabuła w tym filmie nie jest skomplikowana, a argumenty to inwalidy - tak jak przpuszczałem.

użytkownik usunięty

spójrz na jego avatar :) jego obchodzi fabuła, wnioskuję że jest fanem avatara co prawda mnie nic do tego ale gość pląta się w kłamstwach...

ocenił(a) film na 4

ar23s naucz się czytać ze zrozumieniem, bo to jest przykre.
To co napisałeś nie ma nic wspólnego z tym co on napisał.

ocenił(a) film na 1

ty jak to oglądałeś to pewnie uwierzyłeś w te bajki a później próbował na rowerze to powtórzyć...

użytkownik usunięty
lukaszov20

Nie spamuj , bo ani to śmieszne ani mądre.

użytkownik usunięty
lukaszov20

twoje posty zostały usunięte

ocenił(a) film na 1

Przez takich ludzi jak wy ten film ma taka wysoka ocene

użytkownik usunięty
GTA1

A przez takich jak wy pojęcie obiektywizmu i argumentacji drastycznie spada. Tak ci się film nie podoba, to co tu jeszcze robisz?
Będziesz nawracał ludzi, czy zajmiesz się czymś pożytecznym?

użytkownik usunięty

Spójrz na datę tego konta

użytkownik usunięty
GTA1

Przez takie multikonta jak wy poziom tego portalu spada jeszcze niżej niż jest teraz

ocenił(a) film na 1
GTA1

dokładnie wypuszczono gniota a ludzie się podniecają jakby to arcydzieło było

użytkownik usunięty
lukaszov20

a gdzie w tym temacie ktoś uznał ten film za arcydzieło? ja widzę że jest jedna osoba która dała 10 widocznie ma sentyment i ma do tego prawo

widzę 8/10 aż dwie osoby

i moja ocena to 7/10

tu chodzi o to że oceny 1/10 nie da się uzasadnić

http://www.filmweb.pl/film/Hobbit%3A+Bitwa+Pi%C4%99ciu+Armii-2014-662242/discuss ion/Skrajne+oceny+1+i+10.+Mo%C5%BCna+je+wystawia%C4%87,2582878

proszę autorka Belief wyjaśniła to chyba najlepiej odnieś się do tego.. a nie powtarzaj w kółko tego samego zdania bo nudzisz, jeszcze w dodatku twój brak argumentów potwierdza że masz około 12 lat zgadłem?

ocenił(a) film na 4

Da się. Oceny 10/10 nie da się uzasadnić niczym poza brakiem gustu i ślepotą.

użytkownik usunięty
Dealric

No ale 10 w przypadku fanatyków nie da się wytłumaczyć, ale w przypadku sentymentu do jakiegoś uniwersum już te 10 jest nieszkodliwe, jeśli ktoś by narzucał że ten film to arcydzieło. obrażał ciebie, bo dałeś 5 to owszem jest to ślepota i brak gustu...

ocenił(a) film na 4

Jest tak samo szkodliwe jak każde inne 10 czy 1. Co za różnica jaki jest powód? To identyczne przekłamanie w każdej z tych sytuacji.

użytkownik usunięty
Dealric

Nie do końca jeśli ktoś nie zachwala tego filmu non stop i nie mówi że to arcydzieło

czyli rozumiem że danie 10 Avengersom jak to twierdzi disclamer, jest się wtedy masą i się nie zna na kinie

jak daję 10 drugiej części Harry Pottera to przekłamuje sytuację? Czyli nie znam się na kinie?

Mądrość człowieka gust nie świadczy znanie się na kinie tylko wykształcenie i zdolność do życia w rodzinie a to że ktoś wystawi ocenę 10 jakiemuś blockbusterowi znaczy że jest "upośledzony umysłowo" i brak gustu ma?

ocenił(a) film na 4

A jak da 1 to to znaczy?;>

użytkownik usunięty
Dealric

Moim skromnym zdaniem

jeśli ocenia się jakiś produkt nisko ale nie wyzywa się kogoś kto dany produkt ocenia wyżej i nie hejtuje specjalnie to nie

natomiast użytkownik GTA1 daje 1 i w dodatku obraża więc jego działalność jest prowokacyjna tak ja to widzę

użytkownik usunięty
Dealric

Jeszcze co do wystawiania 10 da się je uzasadnić pasją jeśli ktoś oglądanie filmów uważa za pasję radość z życia to nie jest to zakłamana ocena no chyba że osoba ta twierdzi że zna się na kinie ale w miarę rozsądne 10 przy pasji filmowej jest w porządku

dawanie samych 1/10 to nie pasja

to moja opinia

ocenił(a) film na 4

Żadna pasja. Pasjonat danej dziedziny umie znaleźć perły wśród wieprzy. Nie widzi samych pereł gdzie nie spojrzy.
Już udawanie znajomości kina w takich wypadkach nawet nie skomentuje.

użytkownik usunięty
Dealric

No ja to widzę tak, mam inny pogląd na świat

użytkownik usunięty
Dealric

I danie 10 jakiemuś blockbusterowi to też nie przestępstwo

ocenił(a) film na 4

A 1 już tak?;>

użytkownik usunięty
Dealric

No pewnie że nie :p

chyba że ktoś hejtuje jak spycialec czy Czosnako

którzy za wystawienie zielonej mili 10 zabili by kogoś

ocenił(a) film na 4

A jednak chłopaczka, który robi dokładnie to co oni tylko w drugą stronę bronisz...
Zdecyduj się.

użytkownik usunięty
Dealric

Kogo bronię 09 daj spokuj mi z nim wywalił mnie ze znajomych bo mu grzecznie zwróciłem uwagę by nie prowokował fanów star wars więc mam go gdzieś...

ocenił(a) film na 4

Za to danie oceny pokroju 9 czy 10 to wręcz szczytowy poziom upośledzenia umysłowego, ale w czym rzecz?
1 bliższa prawdy (bo da się ją uzasadnić) niż tak wysoka ocena

użytkownik usunięty
Dealric

Szastanie dziesiątkami na prawo i lewo nie ma najmniejszego sensu i z tym się zgodzę. Seria szybkich i wściekłych wcale nie jest żadnym arcydziełem, ale za to ocenę 9/10 da się uzasadnić w bardzo prosty sposób w każdej produkcji. Ale do czego dążę? Otóż najniższe noty są najczęściej (na tym portalu) oznaką trollowania i braku argumentacji - co można śmiało zaobserwować chociażby kilka postów wyżej.

"Za to danie oceny pokroju 9 czy 10 to wręcz szczytowy poziom upośledzenia umysłowego"
Czyli jak ocenię chociażby Avengersów 5/10 a część drugą na 9/10 to jestem upośledzony umysłowo? Tak przy okazji, takowa sytuacja występuje w twoim przypadku. A na forum chodzi o argumenty, niż obrażanie ludzi i ich rzekomo nikłego stanu inteligencji niczym tak naprawdę nie popartego. Kultura wypowiedzi się kłania, mocium Dealric ;)

ocenił(a) film na 4

Po pierwsze, warto sprawdzać dane które się podaje, żeby nie kłamać potem ;]
Po drugie, tak kultura wypowiedzi się kłania. I mówi mi to ktoś który obraża ludzi już W SAMYM TYTULE... Smutne i pełne hipokryzji.
Po trzecie, nie. Nie da się uzasadnić łatwo 9/10. To jest ocena niemalże arcydzieła i "bo mi się podobało" to jest uzasadnienie przedszkolaka a nie dorosłego człowieka. Najwyższe noty dla czego popadnie są oznaką braku gustu i mózgu niestety, ale taka jest prawda i to też można łątwo zaobserwować.
A akurat w tym temacie jasno ci wyjaśniono powody takich niskich ocen, tylko ty nie potrafisz tych postów przeczytać ze zrozumieniem i wyciągasz co ci się podoba.

użytkownik usunięty
Dealric

1. Pomyliłem cię z kimś, zdarza się. Ty dałeś siódemkę :)

2. Moje zarzuty są następujące. "Znajdą się nawet tacy "niepełnosprytni" spamerzy, malkontenci i Bóg jeden wie co jeszcze." Hipokryzja więc nie taka znowuż wielka, nazwałem ludzi po imieniu. Obrażać to można przekleństwami, a ja takich nie używam. Jak ktoś nie używa argumentów, to takie określenia są jak najbardziej na miejscu. Więc następnym razem wkrocz pan mości Zorro jak ludzie będą się obrzucać mięsem i przekleństwami, a nie takimi drobnostkami :)

3. Ja tutaj nie mówię o łatwych uzasadnieniach, tylko o ich ogólny odbiór w bardzo prosty sposób. Kto powiedział że takowy sposób zaliczany jest do kategorii łatwych i krótkich opinii? Nikt.

4. Wyciągam ręce ku ludziom którzy nie zrozumieli czegoś w filmie i robią z tego zarzut jako minus filmu. Niektóre popieram, niektóre neguję. Co w tym złego? Nic.

ocenił(a) film na 4

1 Bywa

2 Ja też nazwałem ludzi po imieniu. Więc gdzie tu różnica? Nie używałem wulgaryzmów, więc zarzut jest tu słaby.

3 Nie wiem o co tu chodzi.

4 To w tym filmie da się czegoś nie zrozumieć? Wybacz, ale fabuła jest ambitna jak ta w elementarzu pierwszoklasisty. Tu nie ma czego rozumieć. Problemem są rzeczy, które sensu nie mają, bo łamią podstawowe prawa logiki i fizyki.
Ludzie nie dają FF7 niskich ocen bo nie rozumieją filmu. Wręcz przeciwnie, dają niskie oceny bo rozumieją i widzą jak głupie to jest.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones