PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1417}

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark
7,8 59 444
oceny
7,8 10 1 59444
7,3 30
ocen krytyków
Tańcząc w ciemnościach
powrót do forum filmu Tańcząc w ciemnościach

postepowanie glownej bohaterki jest tak absurdalne i nieprawdopodobne
powoduja ze nie chce w tym filmie i nie potrwie dostrzec wartociowych aspektow
jestem w 3/4 ogladania filmu - po raz drugi i mysle dokladnie to co zza pierwszym razem
to jakas kpina , ze mnie jako z widza - von Tier drwi sobie,
lub Selma to nieprawdopodobny przypadek kliniczny
byla wstanie zabic - aby odzyskac ukradzione jej pieniadze i zaplacic za operacje syna
a nie byla stanie zlamac durnej obietnicy danej czlowiekowi- ktory ja oszukal -aby ratowac swoje zycie - nawet nie dla siebie a dla swojego syna
Dlaczego silna zdeterminowana kobieta
ktora poradzila sobie z emigracja, praca w fabryce przy byciu prawie niewidomma,
zorganizowaniem sobie zycia - postepuje nagle tak niedorzecznie
najpiewr mowiac o swoich oszczednosciach a potem zupelnie w sadzie sie nie broniac
a raczej dlaczego rezyser chce zebysmy w cos takiego uwerzyli i czyms takim sie wzruszyli


użytkownik usunięty
caligulaam

Matko jedyna.......Cytuję wypowiedzą niejakiego mozgocopa: ,,Drogie dziecko przed (re)habilitacją." Nie będę tego objaśniać - dla mnie to było czytelne. Dajmy już spokój tej rozmowie.

ocenił(a) film na 1

fakt masz rację - jakoś zupełnie to pominęłam -

ocenił(a) film na 10

Po co Ty w ogóle z nimi dyskutujesz? Nie szkoda Ci czasu na pisania z tymi geniuszami? ps. Film piękny jak prawie wszystko co robi mistrz Von Trier ; )

ocenił(a) film na 7
Pyramid_Head

Taki z niego Von jak ze mnie hrabia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
Pyramid_Head

Przestałam dyskutować ;)
Wreszcie ktoś, kto docenia kino von Triera, myślałam że jestem sama na tej planecie małp;).
Pozdrawiam

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
schiz

Znowu cięta riposta...:)))) Gumożelki wpływają na wzrost poziomu glukozy?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
schiz

aż strach spytać - co poza.....

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 1

no właśnie Schiz potrafi (czasami ) ripostować - trochę za ostro ale to ty nadałaś ton rozmowie -
widzisz drzazgę w oku bliźniego swego a kołka w swoim nie widzisz ?

ocenił(a) film na 1

no proszę jak ty pięknie potrafisz nazwać kogoś kto się z Tobą nie zgadza jeszcze później twierdzisz, że nie uważasz innych ludzi za gorszych od siebie
wiesz robi mi się niedobrze

użytkownik usunięty
caligulaam

planeta małp - podtrzymuję. I nie chodzi o to, ze ktoś się nie zgadza ze mną. Chodzi o to jak to werbalizuje. Stara su_ko ...itp. Jeśli takie teksty nazywasz ,,ripostą" - toś chora.....

ocenił(a) film na 1

No chyba nie tylko jego tak nazwałaś -
i przeczytaj swój post jeszcze raz - myślę końcówkę
Twoje wypowiedzi nie są o wiele bardziej kulturalne niż jego

użytkownik usunięty
caligulaam

Stara su_to cytat ze Schiza......Umyka ci wiele rzeczy....oj umyka......jedz orzechy i pij tran:). To działa:).

użytkownik usunięty

,,Starą suk_ą" nazwał mnie Schiz. Napisze to jeszcze raz -

ocenił(a) film na 1
Pyramid_Head

no proszę jakie jechało takie spotkało
swój do swego ciągnie - prawdą

użytkownik usunięty
caligulaam

Dlaczego plujesz na Pyramid_Head??? Bo się zgadza ze mną nie z tobą?? Cytowanie Biblii w kontekście takiej dualistycznej postawy moralnej wydaje mi się obrzydliwe. Mówienie do ludzi per ,,to" jest okropne....Niedobrze mi.....Proponuję zakończyć tę nieszczęsną rozmowę:). Nie dojdziemy do żadnego konsensusu:). Na dworze listopadowo, po co sobie dokładać przyjemności?

ocenił(a) film na 1

nie ja uważam, ze jesteście do siebie bardzo podobni - dlaczego nazywasz to pluciem na kogoś ?

użytkownik usunięty
caligulaam

piszesz o człlowieku ,,to"....Znowu nie zauważyłaś ?

ocenił(a) film na 1

miała na myśli to że uważam, że jesteście do siebie podobnie - mój sąd jest zawarty pod zaimkiem to

ocenił(a) film na 8

Beatek nie przejmuj się, ważne ze napisałaś co myślisz i było ok. tańcząć w ciemnosciach faktycznie ogólnie już muzą się przebija, ale jakby nie było na obczyźnie rzeczywistość może być złudna i trudna. Weźmy choćby film Stroszek Herzoga.

użytkownik usunięty
malyfromhell

:). Pozdrawiam.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
caligulaam

Oceniasz taki film i chwała Ci za to ale beatek akurat wyraziła swoje zdanie, bardzo konstruktywnie i merytorycznie, można się z tym nie zgadzać lub nie, ale Schiz zaczął ośmieszać rozmówczynię beatek bez oceny własnej. To jest niegrzeczne i niekulturalne.
Ty zaś caligulaam bronisz pragmatycznie i oportunistycznie schiza, bo stoi po Twojej stronie niezlaeżnie czy pisze poprawnie czy bzdury....
To czemu wymagasz od dyskutantów poziomu a sama (sam) nie zachowujesz się na poziomie???
ps. Kieł dobry ale bez przesady 10 mu dajesz??? podobnie oceniasz jak beatek larsa von triera tańcząc w ciemnościach. I co Ty na to??? trochę obiektywizmu dla rozmówców i kinematografii

ocenił(a) film na 1
malyfromhell

Cóż nie powinnam odpisywać i pisać tego co napiszę ale niech tam.
po pierwsze podstawowym problem użytkownika beatek jest to, jest zarozumiałość i arogancja –
a w tym tonie była zarówno jej pierwsza wypowiedz dotyczáca mojego postu
jak i początek dyskusjji z schizem. (zgadzam się Jego wypowiedzi nie grzesząc taktem i grzecznością )
Osobiści uważam, że człowiek wykształcony i światły nie muśi używać argumentów typu „Z takim intelektem to zdecydowanie śmiech Panu pozostał:)” – co to jest – piaskownica
Schiza nie bronie bo nie muszę on się obronić umie sam, posiada bowiem to co użytkownikowi beatek brakuje - zdolność do riposty - trafnej i zwięzłej - choć nie zawsze przyznaje, bo czasami jest po po prostu mało grzeczny lub bardzo niegrzeczny .
Tego co bronie to idea – skora trąbisz wyszystkim jak to bardzo wykształcony jesteć to przynajmiej poprzyj to poziomem swoich wypowiedzi – bo tekst „Z takim intelektem to zdecydowanie śmiech Panu pozostał:)”( beatek w odp na schiz) jest jak dla mnie nie do wybaczenia – szczególnie w „ustach” osoby wykształconej i obytej
Jak byś mi powiedział gdzie zabrakło moim wypowiedziom poziomu - docenię wysiłek i szczerość i zastanowię się nad zasadnością
z góry pragnę zaznaczyć, że zdaje sobie sprawę , że powyższa moja wypowiedz jest trochę kontrowersyjna.
Ja daje 10 Kłu ale jak ty mu dasz mniej to dla mnie będzie cały czas ok nie uznam na tej podstawie, że jesteś mało inteligenty, mniej inteligenty ode mnie lub nie zrozumiałeś filmu
i to mnie różni od beatek
pozdrawiam

użytkownik usunięty
caligulaam

Twoim głównym problemem jest nieumiejjętnośc czytania ze zrozumieniem, mieszanie chronologii i mentorski ton a'la Citoka Dorotka z Bravo Girl:). Wybacz, ale przesadziłaś.
NIE PISAŁAM DO OSOBNIKA O NIKU SCHIZ! Pisałam do Ciebie.......To była odpowiedź na Twój post......Obśmiał ją:) - stad moja uwaga dot. Jego poziomu intelektualnego. Jeśli ktoś na merytoryczne argumenty reaguje chamstwem i smiechem - nie potrafiąc sie do nich ustosunkować - świadczy to o jego POZIOMIE INTELEKTUALNYM. To nic osobistego - TO STWIERDZENIE FAKTU. Chamska przepychanke zaczął osobnik o niku Schiz. Tyle......
Lecz kompleksy gdzie indziej:).

ocenił(a) film na 1

Bravo Girl nie czytam ale zakładam, że chciałaś mnie obrazić - to pewno jeden z Twoich merytorycznych argumentów
Czytać ze zrozumieniem potrafię i Twoja diagnoza w tym względzie jest o tyle błędna co zbyteczna
Co do kompleksów coż - to nie ja popieram swoje wypowiedzi informacją o swoim wykształceniu - jakby sama wypowiedz nie byłą wystarczająca

użytkownik usunięty
caligulaam

ale Cię zakuło....Skończ liceum:)....
O moim wykształceniu napisałam w odpowiedzi na Twoje pytanie. PRZECZYTAJ RAZ JESZCZE i na litość boską - z najdź kogoś odpowiedniego do rozmowy. TYLE....

ocenił(a) film na 1

wiesz Tobie nawet zostanie profesorem nie pomoże
swoją dragą sprawdziłam czy ty naprawdę gdzieś coś wykładasz
bo szczerze mówiąc Twój poziom intelektualny nie idzie w parze z wykształceniem
- wady polskiego systemu edukacji
aż strach pomyśleć na jakim poziomie jest ta uczelnia - nie chciałabym tam studiować - jesteś jej najgorszą wizytówką

ocenił(a) film na 1
caligulaam

skorzystałam z Twojej rady i zaczęłam do chłopa mówić w jego języku
zrozumiałaś ?

użytkownik usunięty
caligulaam

:))))) Zła weryfikacja podmiotu.....Próbuj dalej ....

użytkownik usunięty
caligulaam

Przestań pisać bzdury:). Nie masz technicznych możliwości sprawdzenia tego:). Nie jestem tak głupia jak ty mądra:).

ocenił(a) film na 1

parę tygodni temu pod twoim nickiem widniało twoje imię i nazwisko

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
użytkownik usunięty
caligulaam

Jesteś pewna, ze moje? ;)
Może właśnie komuś stanęłaś na odcisk?
Jeśli natomiast moje - to naruszyłaś moją prywatność....
Ujawnij swoje dane osobowe tchórzu. Masz odwagę podpisać się pod tym co napisałaś na tej stronie?????????????????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 1

ciesz sie, ze jeszcze nie podalam twojego imienia i nazwiska

użytkownik usunięty
caligulaam

I ostatnie:): zanim zaczniesz stosować stalinowskie sztuczki, sprawdzać moje dane osobowe i je ujawniać (co może się dla Ciebie skończyć nieciekawie) - ujawnij swoje:).

ocenił(a) film na 1

sama jej ujawniłaś

użytkownik usunięty
caligulaam

Ale w odpowiednim czasie zataiłam:). Teraz są niedostępne! Zważ na to.

ocenił(a) film na 1

guzik mnie to obchodzi

użytkownik usunięty
caligulaam

Obrażasz wielkiego reżysera, polski system edukacji (mamy jedno z najlepiej wykształconych społeczeństw w Europie). Kim jesteś? Jakie masz do tego PRAWO????????

ocenił(a) film na 1

nie obrażam - napisałam , że zrobił słaby film
a polski system edukacji ma oczywiste wady
- i powinnaś być mu za to wdzięczna - dzięki nim robisz doktorat

użytkownik usunięty
caligulaam

Doszłam do tego do czego doszłam dzięki ciężkiej pracy, a nie wadom systemu!
Zarzucasz poważnym ludziom nadużycia....Wiesz o tym?

ocenił(a) film na 1


pewno i sié napracowalas
ale wynik jest marny
nie mówie o formalnym tytule
a rzeczywistym poziomie intelektualnym

użytkownik usunięty
caligulaam

W tym miejscu mnie obraziłaś. jesli tak wszystko o mnie wiesz - wiesz także o nagrodach i wyróżnieniach. Zdając an studia w tamtym czasie musiałam pokonać 10 innych osób. Podobnie bylo w liceum. A z wyróżnieniem broni się jedna na 200 osób....Wiesz o tym. Nie obrażaj mnie więcej!
Ani jednego słowa nie wycofuję. Sama sie przepraszaj, a stalinowskie metody (szantaż - ,,przeproś i poproś [o usuniecie danych]) Stosuj na swoich bliskich.

użytkownik usunięty
caligulaam

O moim wykształceniu pisałam w kontekście mojej LEGITYMACJI do wypowiadania się w materii teorii sztuki. Nie rozumiesz prawda??? Emocje i kompleksy wzięły górę? Nie podjęłaś dyskusji na temat zasadności konstruowania fabuły i jej postmodernistycznego rysu.....O czym chcesz jeszcze rozmawiać? Masz zamknięta głowę, przeczytaj choć jedną książkę prof. M. Gołaszewskiej, a później ujadaj....Estetyka - to dla Ciebie to ładne:). To bolesne..... Moje wykształcenie zdobyłam sama, nikt mi niczego nie dał za darmo - tak więc uważaj co piszesz na temat edukacji. I nie myl doktoranta z doktorem:) - bo to znaczy, ze nie masz nic wspólnego ze szkolnictwem wyższym....

ocenił(a) film na 1

nie wspominałaś, z jakiego zakresu doktorat robisz
dopiero ja Cię zapytałam o temat pracy doktoranckiej
napisałaś jedynie, że wykładasz logikę

użytkownik usunięty
caligulaam

Nie chciałam epatować moim wykształceniem. Sama zapytałaś. ja nie mam nic do ukrycia. A estetyka to dziedzina filozofii, ktora zasadza się na przesłankach logicznych....
Usuń wpisy dotyczące moich danych osobowych, albo ujawnij swoje. Tak będzie uczciwie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones