PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=431370}

Tajemnica Rajskiego Wzgórza

The Secret of Moonacre
6,4 7 262
oceny
6,4 10 1 7262
Tajemnica Rajskiego Wzgórza
powrót do forum filmu Tajemnica Rajskiego Wzgórza

Przez dubbing oczywiście. Dobry dubbing nie jest zły, ale w tym filmie przeraża! Dlaczego Polacy myślą, że jak film wygląda jak bajka dla dzieci, to głosy muszą być dziwnie bajkowe, piskliwe itp., zamiast normalne, jak w oyginale? Przyjemniej by się oglądało.
Albo zaniechać dubbingowania filmów, albo zrobić to porządnie.

Film całkiem dobry, książki nie czytałam, więc nie wiem, czy odbiega, czy nie (ale przeczytam). 7/10

beatinha

Zgadam się dubbing był straszny!

stumila

rodem z disnejowskich filmów które przy dziecinnym dubbingu udają poważne... oglądałam tylko krótki fragment i to w środku i wydawał mi się taki rozmemłany. ale może po prostu dlatego że średnio się orientowałam o co chodzi?
Czytałam że książka zainspirowała J.K.Rowling do napisania Harrego Pottera! ciekawe czy to prawda?

beatinha

Głos Jabłczyńskiej zepsuł cały film.

ocenił(a) film na 5
marinabella

też tak myślę, zamisat skupiać się na treści ciągle tylko zastanawiałam się dlaczego ona nawet nie stara się tego jakoś zagrać prawdziwie, a nie...to jej podkładanie głosu było mega sztuczne i mi zupełnie zepsuło oglądanie

ocenił(a) film na 5
marinabella

miałam dokładnie te same odczucia, ten dubbing a wszczególności jej głos, jak dla mnie zaniżyły ocenę tego filmu

ocenił(a) film na 7
beatinha

I dlatego ja oglądałam z napisami...

ocenił(a) film na 9
Agness_92

Ja oglądałam jakiś czas temu oryginał, po tym jak przeczytałam wasze komentarze postanowiłam obejrzeć z polskim dubbingiem. Rzeczywiście, dubbing jest koszmarny, a głosy są nierealistyczne! Daję wysoką ocenę za film, bo bardzo mi się podobała oryginalna wersja, ale gdybym miała dać ocenę za sam dubbing... Może nie powinnam pisać ile bym dała... W każdym razie w większości filmów, które mają angielski jako oryginalny język polski dubbing jest okropny i niszczy atmosferę. Według mnie polski dubbing nie jest najlepszy do tego typu filmów.

beatinha

OMG! jest wersja z lektorem czy tylko dbg lub org?

beatinha

Zgadzam się, dubbing jest okropny, zniszczył urok tego filmu. Jak widziałam niektóre sceny w orginale to stwierdziałam, że Ci aktorzy naprawdę dobrze modulują głos, a polscy aktorzy psują atmosferę, jaka tam panuje.

beatinha

Proponuję zakazać dubbingowania filmów nieanimowanych. Jak dzieci będą chciały obejrzeć to niech się nauczą czytać szybko i ze zrozumieniem, w końcu ta sztuka zanika.

ocenił(a) film na 7
beatinha

Dziwne. Ja właśnie skończyłam oglądać ten film na HBO2, oglądałam z dubbingiem i tak jak zawsze sama mam uczulenie na dubbing, który w nie-bajkach często odstręcza i zabija film, tak tutaj zupełnie mi nie przeszkadzał. A film bardzo przyjemny, fajnie się oglądało. Może to przez to, że nie mam porównania, bo oglądałam "Tajemnice rajskiego wzgórza" tylko z dubbingiem. Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones