film

Tajemniczy ogród

The Secret Garden
2020
1h 39m
5,4 3 183
oceny
5,4 10 1 3183
Osierocona Mary Lennox zostaje odesłana pod opiekę swojego wiecznie nieobecnego wuja. Dziewczynka pozostawiona sama sobie, odkrywa w pobliżu domu magiczny ogród, skryty za wysokim murem. więcej mniej
Tajemniczy ogród zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Tajemniczy ogród
Zwiastun nr 2 (polski)
Tajemniczy ogród
Teaser nr 1 (polski dubbing)
Tajemniczy ogród
Teaser nr 1 (polskie napisy)
nr 2 (polski) 2020-09-17T16:04:22 https://fwcdn.pl/webv/51/06/55106/55106.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/264/839964/The_Secret_Garden_trailer_qT_.vp9.1080p.webm

Gdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, byGdy dziesięcioletnia osierocona Mary przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią, nie może nawet podejrzewać, że właśnie zaczyna się najbardziej niezwykła przygoda jej życia. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

boxoffice
$8 721 243 na świecie
$8 721 243 poza USA
budżet
$20 000 000
na podstawie
dystrybucja
Monolith Films
studio
Heyday Films / StudioCanal
tytuł oryg.
The Secret Garden
inne tytuły
Zdjęcia do filmu realizowano w Helmsley, Bradford-on-Avon (Anglia, Wielka Brytania) i w ogrodzie botanicznym Bodnant Garden (Walia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Że aż boli. Jak mamy polubić główną bohaterkę, kibicować jej, skoro od początku chcemy ją tylko udusić? Drugi zarzut do filmu, to brak magii, która jest i w książce i w filmie z 93 roku.
Ogólnie nie!

To była magiczna ekranizacja, piękna muzyka, piękne zdjęcia i świetna aktorka w roli Mary, jak żywcem wyjęta z książki. Najnowsza wersja na pewno będzie przekombinowana.

Totalne nieporozumienie. Blizej temu do Labiryntu Fauna niz do powiesci p.Burnett...
Po co to zmieniac?
Tak śliczną powieść przerobić na mdłe i głupie obrazki z pseudo psychoanalizą...

Ogród z parku jurajskiego, palmy w zamglonej Anglii, stroje tez nie mogą się zdecydować na czas akcji - lata 70te XIX czy 20te...

więcej

Zero magii, zero emocji, zero niczego, nawet ogród nie powala, o co tu chodzi?!

Przeciętny

ocenił(a) film na 5

Obejrzałam, ponieważ to w końcu Tajemniczy Ogród - nie mogłam odpuścić.. Niestety.. Do wersji Agnieszki Holland mu baaardzo dużo brakuje. Brak przede wszystkim magii.. A całość po prostu przeciętna.. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones