film

Tajemniczy ogród

The Secret Garden
1993
1h 42m
7,3 49 730
ocen
7,3 10 1 49730
7,1 9
ocen krytyków
Po śmierci rodziców dziesięcioletnia Mary Lennox wprowadza się do domu wuja. Na terenie ogromnej posiadłości dziewczynka poznaje nowych przyjaciół oraz odkrywa zaniedbany ogród, któremu chce przywrócić dawny wygląd. Zobacz pełny opis
Tajemniczy ogród zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

TOP
Idealne filmy na wiosnę
Wiosna zbliża się już wielkimi krokami! Już za chwilę wszystko zacznie pachnieć i budzić się do życia. Wiemy, jak przyśpieszyć ten moment. Mamy dziś dla Was pięć najbardziej kolorowych, wiosennych filmów w kinie. Zapraszamy.  2024-03-19T15:54:49 https://fwcdn.pl/webv/85/07/68507/68507.6.jpg

Wzruszająca opowieść o przyjaźni trojga dzieci.Pewnego dnia Mary znajduje opuszczony i zaniedbany ogród. Wraz z pomocą miejscowego chłopca, Dickona udaje jej się przywrócić go do życia. Postanawia, że odtąd będzie to miejsce wspólnych zabaw.Zaprasza tam też swego kalekiego kuzyna Colina. Udaje im się stworzyć baśniową oazę pełną pięknych kwiatów, zielonych drzew i krzewów. Jednocześnie umacnia się ich przyjaźń.

boxoffice
$31 181 347 w USA
na podstawie
studio
Warner Bros. (przedstawia) / American Zoetrope
tytuł oryg.
The Secret Garden
inne tytuły
Rolę Colina Cravena odrzucił Elijah Wood.
Kiedy Mary opuszcza dom, aby pobawić się w ogrodzie, jej włosy są rozpuszczone. Jednak kilka ujęć później widzimy ją badającą podstawy domu - jej włosy splecione są w warkocza.
Zdjęcia do filmu realizowano w Luton, Iver Heath, Allerton, w okolicach wsi Conistone, Eton, Londynie, Fountains Hall, oraz Ripon (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Czy ktoś wie, dlaczego w filmie gila zagrał rudzik?

Film a książka

ocenił(a) film na 8

Od jakiegoś czasu przymierzam się do przeczytania książki. Czytał może ktoś z Was? Interesuje mnie, czy ekranizacja dużo odbiega od oryginału, jak to niestety często bywa z filmami. Chętnie zapoznam się z Waszą opinią, zanim sięgnę po tę powieść.

Czy ktoś wie może coś o zamku w którym był kręcony film?? Czy można ten zamek zwiedzać? Bardzo chciałabym zwiedzić kiedyś ten zamek od środka

Jestem facetem. Lubię samochody i gry komputerowe. A mimo to mi też film się podobał !!! Jest jak białe piórko na wietrze - lekki i uroczy.
Zastanawia mnie czemu na ścianach wisiały takie jakby wielkie kotary? I myślałem, że je potem zdejmą....
Lord Craven - zmieniłbym aktora. Ten jest średni.

PODOBNE FILMY?

ocenił(a) film na 8

Zna ktoś podobne filmy do tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones