PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779394}

Tamte dni, tamte noce

Call Me by Your Name
7,6 124 107
ocen
7,6 10 1 124107
7,7 50
ocen krytyków
Tamte dni, tamte noce
powrót do forum filmu Tamte dni, tamte noce

zmiażdżyła mi serce. Rozpadło się w milion kawałków. O tym filmie nie zapomnę długo, cały czas siedzi mi z tyłu głowy.

ocenił(a) film na 10
ladyzgaga

Mnie też ta scena zmiażdżyła. W żadnym innym filmie, a widziałam ich wiele, nikt nie ukazał samotności w tak mistrzowski sposób.

ladyzgaga

Muzyka świetna jak i ta scena mnie bardzo wzruszyła.

ocenił(a) film na 10
ladyzgaga

Pieknie ujete.

ocenił(a) film na 9
ladyzgaga

Po co pisać coś takiego nie zastanawiąjąc się nawet, że się w ten sposób zdradza fabułę. Już abstrahując od faktu, że ta "opinia" jest tak rozbudowana, że nie znaczy zupełnie nic. Myśl kobieto.

ocenił(a) film na 9
Wojt4s

To zdradza fabułę czy nie znaczy nic? Dobrze, że Ty myślisz. MĘŻCZYZNO. Jeśli każdą wypowiedź komentujesz w taki sposób, to szczerze współczuję. Musisz wieść strasznie nudne życie w tych Internetach.

ocenił(a) film na 9
ladyzgaga

Gratuluję umiejętności logicznego myślenia. Nie jestem zaskoczony, żegnam.

ocenił(a) film na 8
Wojt4s

Typowi Polacy.

ocenił(a) film na 9
pospolitazuzanna

Pospolita Zuzanna.

ocenił(a) film na 8
Wojt4s

:)

ocenił(a) film na 10
ladyzgaga

W tej scenie, każdy, kto w młodzieńczym wieku przeżył wielką, pierwszą fascynacje, odnajdzie samego siebie.

ocenił(a) film na 10
ladyzgaga

Twój wpis to idealne odzwierciedlenie tego co chciałabym powiedzieć. Nic dodać, nic ująć. :)

ladyzgaga

Mam dokładnie tak samo.

ocenił(a) film na 10
ladyzgaga

Mam tak samo piękny film o budzącym się uczuciu. No brak słów oglądam go już z 3 raz na cinemax

ladyzgaga

Piękny film, ale ta scena jest arcydziełem. Za nią samą podwyższam ocenę końcową z 8 na 9.

ladyzgaga

Ten film jest przepiękny. Wyjątkowy. Oglądałam dzisiaj drugi raz i kocham to jeszcze bardziej. Niesamowite emocje. Zamówiłam książki :)

ladyzgaga

Piękne nawiązanie do Herklita, "things stay the same only by changing".

Heraklit wspomniany w filmie za arché uznawał ogień (żyje śmiercią tego, co spala).

Za wikipedią: "Niektórzy interpretatorzy filozofii Heraklita uważają, iż dlatego mędrzec uznał ogień za zasadę świata, bo dynamika tego żywiołu odzwierciedla obraz świata – jego ruch i dynamizm. Jednak procesem przemian kieruje logos – rozum. Logos jest utożsamiany z siłą kosmiczną – rozumem".

Piękne zakończenie w kontekście relacji między bohaterami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones