Film

2010 2 godz. 15 min.
7,3 1 257
ocen
7,3 10 1 1257
2 209
chce zobaczyć
{"id":"566264","linkUrl":"/film/Tang+Shan+Da+Di+Zhen-2010-566264","alt":"Tang Shan Da Di Zhen","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/62/64/566264/7329597.2.jpg"}
Dziewczynka ocalała po trzęsieniu ziemi opuszcza rodzinę, która myśli, że nie udało jej się przeżyć.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Li Yuanni (Fan Xu) dowiaduje się, że jej siedmioletnie bliźnięta są zasypane pod gruzami w niewielkiej odległości od siebie. Zostaje również poinformowana, że odkopywanie jednego z nich prawdopodobnie spowoduje zawaleniem się szczątków budynku na drugie. Kobieta zostaje zmuszona do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Pod presjąLi Yuanni (Fan Xu) dowiaduje się, że jej siedmioletnie bliźnięta są zasypane pod gruzami w niewielkiej odległości od siebie. Zostaje również poinformowana, że odkopywanie jednego z nich prawdopodobnie spowoduje zawaleniem się szczątków budynku na drugie. Kobieta zostaje zmuszona do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Pod presją czasu decyduje ostatecznie, że uratuje chłopca - Fang Da. Nie wie jednak, że jej córka - Feng Deng - przypadkiem usłyszała jakiego wyboru dokonała jej matka. Po kilku dniach kolejna ekipa ratunkowa wydobywa dziewczynkę spod gruzów i układa ją wśród ciał nieżyjących obok jej ojca, uznając, że również jest martwa. Jednak Fang Deng cudem pozostała przy życiu. Pozostawiona na padającym deszczu odzyskuje przytomność. Emocjonalny szok po katastrofie oraz bolesne wspomnienia dotyczące decyzji matki, sprawiły, że dziewczynka postanawia nie wyjawiać skąd pochodzi i kim są jej rodzice. Zostaje adoptowana przez chińską parę w średnim wieku a lata później przenosi się do Kanady by wyjść za mąż. Kiedy w 2008 roku trzęsienie ziemi w Sichuan w Chinach spowodowało kolejną tragedię, Fang Dang (Jingchu Zhang) postanawia przyłączyć się do grupy ratunkowej i powraca do swojej ojczyzny. Będąc ponownie świadkiem udręki ludzkiej po katastrofie, udaję się jej pozbyć dręczącego ją tyle lat bólu i w końcu odnajduje przebaczenie. Odnajduje matkę oraz brata, z którym była rozłączona przez 32 lata. Film "Tangshan Dadizheng" bazuje na prawdziwym trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w Tangshang w Chinach 28 lipca 1976 roku.

boxoffice
$100 292 829 na świecie
$62 962 w USA
$100 229 867 poza USA
budżet
$25 000 000
na podstawie
Ling Zhang "Aftershock" (powieść)
studio
China Film Group / Huayi Brothers / Shanghai Film Group (współudział) / Więcej...
tytuł oryg.
Tang Shan Da Di Zhen
inne tytuły
Tongsaan Daaideizan (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Chiny
Yu Zhen (zapis łaciński) (inny tytuł) Chiny
余震 (inny tytuł) Chiny
Więcej...
W 2011 roku film był chińskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • 10/10 Arcydzieło !

  thorgal75 ocenił(a) film na 10

  Dotąd żaden film w moim życiu nie poruszył mnie tak jak Aftershock. Przez ponad dwie godziny nie mogłem powstrzymać się od łez. Film przepełniony bólem, rozpaczą, tęsknotą, miłością i łzami. Ciężko się otrząsnąć po seansie.

 • Polscy dystrybutorzy powinni się wstydzić, bo fanów chińskiego kina skazują na torrenty.

  artz ocenił(a) film na 8

  Mija półtora roku od światowej premiery, a o premierze tego filmu w Polsce ani widu ani słychu. Przykłady można mnożyć, nawet niektóre ze znanych dzieł Zhanga Yimou nie są znane polskim widzom. To żenada.

  7
  • Pytanie do znawców chińskiej kultury

   kawiari ocenił(a) film na 7

   Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  • Polecam

   outofspace ocenił(a) film na 8

   Wyciskacz łez made in China. Ciekawa historia ukazująca ogromy dramat jaki spotkał tych ludzi. Jedyny minus: Sceny z Kanady, sztuczność grania poraża ale to mały promil w tym pięknym filmie.

   • Napewno wart obejrzenia

    D3Mania ocenił(a) film na 8

    240 tysięcy osób zginęło w tym trzęsieniu ziemi, wielka liczba zgonów ta informacja pokazana na końcu filmu na tle tablic upamiętniających na których wypisane są nazwiska ofiar, przy pięknej melancholijnej melodii w tle, dosłownie wstrząsa i porusza człowiekiem. Gdy ten człowiek na rowerze jedzie ... więcej