PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 573
oceny
7,3 10 1 101573
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

"Tylko" dobry.

użytkownik usunięty

No cóż, spodziewałem się czegoś lepszego. W końcu sześć Oscarów w tym za najlepszy
film roku 2009 zobowiązuje...
Ten film jest pod każdym względem dobry, ale też pod żadnym konkretnym się nie
wyróżnia. 7/10.

ocenił(a) film na 7

mam takie same odczucia po obejrzeniu dziwiłem się ,że tyle oscarów dostał

ocenił(a) film na 9

Ludzie liczą na totalny odjazd, bo film dostał tyle nagród i wymagają jakiejś zawiłej fabuły, czegoś porywczego..
Ja pod koniec filmu miałem wrażenie, jak gdyby wszędzie czaili się zamachowcy, jak zaszczuty. Napięcie jakie się tworzy i niepokój przy każdej akcji, zwaliły mnie z nóg. Może film nie porywa jakoś szczególnie fabułą, ale nie pamiętam która produkcja wzbudziła u mnie ostatnio takie emocje. Gdzie indziej spodziewamy się oszołomienia efektami, ubawu czy zwrotów akcji.
Polecam obejrzeć film z należytą koncentracją, zgaszonymi światłami i zasłoniętymi oknami. Inaczej rzeczywiście sama fabuła się nie obroni, szczególnie jeżeli puszczą go na jakimś polsacie czy tvn, przerywając co 20 min reklamami.

ocenił(a) film na 8
tarec

Obejrzałem przed godziną na DVD (a zatem bez reklam), przy zgaszonych światłach, zasłoniętych oknach...i jdostałem mniej niż się spodziewałem. Dałem jednak 8/10, bo film jest naprawdę dobry, choć nie można go nazwać arcydziełem. Mam z nim pewien problem, bo z jednej strony robi olbrzymie wrażenie od strony technicznej i przez ani chwilę nie nudzi, ale też nie trzymał mnie za bardzo w napięciu, bo prawdziwe emocje pojawiły się właściwie dopiero w scenie z Irakijczykiem obwieszonym bombami, ale nie zabrakło ich do końca, który naprawdę robi wrażenie. Zgadzam się więc z autorem tematu, a moja najkrótsza recenzja brzmi: fajne, ale żeby aż tyle nagród?

ocenił(a) film na 9
mszz8

4 oskary z 6 są właśnie za dźwięk oraz obraz, więc tu się wszystko zgadza. Pozostałych nagród jednak (m.in. oscar za NAJLEPSZY film) również nie rozumiem.

ocenił(a) film na 9
tarec

3 z 6

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

racja

ocenił(a) film na 6

Film był średni i według mnie nie zasłużył na tyle oscarów

ocenił(a) film na 10
Symomon

Nad tym filmem trzeba się skoncentrować i włączyć myślenie. Może wtedy film stanie się bardziej zrozumiały i przekona do tego ze wszystkie te nagrody są jak najbardziej zasłużone. Klimat jaki tworzy ten film jest niesamowity.

ocenił(a) film na 6
muniek93

Być może
Ale mnie ten film, niepowalił na kolana i nieprzypadł mi do gustu.
Film ma nawet fajną fabułę o żołnierzu który naraża życie swoje i oddziału dla podniety i adrenaliny
Ale, czegoś w tym filmie zabrakło.

ocenił(a) film na 5
muniek93

Chyba WYŁĄCZYĆ Myślenie , to logiczne. Bo ten film zawiera sporo denerwujących logicznych błędów.

Oscary to efekt lobbingu, a nie obiektywna ocena filmu. Ten film to zwykły średniak 6/10.

ocenił(a) film na 5
Franio

Oscary w kategoriach "technicznych" zostały przyznane temu obrazowi ewidentnie "na siłę". Pod względem technicznym jest z całą pewnością zwykłym przeciętniakiem, a ceremonia rozdania Oskarów wyglądała jak zwykłe "ucieranie nosa" Cameronowi. Od pewnego czasu nagrody akademii stają bardziej straszakiem niż wabikiem; elementem propagandy i napędzania koniunktury edycjom płytowym filmów, których zyski z premier kinowych zawiodły oczekiwania producentów.

Zgadzam się ,że nie zasłużył sobie,nie zgadzam się,że pod każdym względem jest dobry np.nie macie wrażenia,że postacie są jakby 'płaskie'?
To nie zmienia faktu,że fajnie się ogląda,a przez pierwszą połowę filmu nawet bardzo fajnie.No,ale wg mnie to nie wystarczy.
Kiedy oglądałam po raz pierwszy mi się podobał.Za drugim razem chyba zasługuje tylko na 6/10.
Po prostu niezły.

arietem

Rzeczywiście pierwsza połowa filmu jest całkiem dobra, ale potem jest znacznie słabiej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones