PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=416984}
7,3 101 574
oceny
7,3 10 1 101574
7,2 30
ocen krytyków
The Hurt Locker. W pułapce wojny
powrót do forum filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

4/10 Nic szczególnego

ocenił(a) film na 4

Oscary? Może tylko za zdjęcia bym dał (ale rozumiem, że bardziej "wypadało" dać go Avatarowi).
Co pokazuje film? Brak profesjonalizmu i wyobraźni u żołnierzy! Jeśli tak faktycznie zachowują się żołnierze na misjach to ilość wypadków nie dziwi. Podwładny policzkuje przełożonego i nie ponosi konsekwencji? Doświadczony dowódca wchodzi w nocy w nieznany teren i bierze ze sobą tylko dwóch żołnierzy, bo ma przeczucie? Maczo rozbraja ponad 800 bomb a boi się rozmowy z dziewczyną i ma problem z wyborem płatków śniadaniowych? Kocha syna i dziewczynę ale wraca na misję bo "oni potrzebują techników"? Naciągane jak dla mnie.

ocenił(a) film na 8
dudi82

Z Twojego postu wynika że nic nie zrozumiałeś z tego filmu.

ocenił(a) film na 4
sagrado

Zrozumiałem tyle, ile napisałem. Jeśli powinienem zrozumieć coś jeszcze, to mnie oświeć.

ocenił(a) film na 6
dudi82

Z tego co zrozumiałam,(będą SPOILER, uprzedzam, ze się nikt nie czepiał) to on właśnie kochał wojnę - napięcie, adrenalinę - na końcu mówi coś w stylu, że w jego wieku do kochania pozostaje tylko jedna albo dwie rzeczy, a on właściwe ma tylko jedną, i właśnie nie chodzi mu o rodzinę tylko o wojnę. Zresztą na opakowaniu DVD jest nawet napis " wojna jak narkotyk". Dlatego on robił to wszystko, narażał innych i siebie. A co do tej jego dziewczyny i tego, że nie potrafił z nią rozmawiać, to chyba chodziło o to, że miał świadomość, że przedkłada nad nich coś innego i czuł się trochę winny, ale jednocześnie nie na tyle, żeby z tego zrezygnować. Film dopiero co obejrzałam, nie powalił mnie na kolana, ale był okej.

ocenił(a) film na 10
Marisa_B

Zgadzam się z tobą ;) Film obejrzałem i nie "urwał mi jak" ale po jakimś czasie non stop miałem w pamięci urywki filmu. Film można traktować trochę jako fabularną opowieść tego co się tam naprawdę dzieje. Kilka ważnych historii opowiedziane za pomocą małego oddziału. Podobnie jak fikcyjny bohater w Black Hawk Dawn grany przez Eric'a Bana'e to zlepek kilku żołnierzy w jedną postać. Film ma wiele (że tak to ujmę) aktów. Akcja z angolami na pustyni, rozbrajanie kilku "ajdików" w mieście, akcji z użyciem broni w mieście. Trochę nie poukłada, wprowadza trochę chaosu i pokazuje że oni mają wykonywać rozkazy i nie bawić się kto to podłożył itp. Cieżko mi oceniać gdyż zajmuję się rekonstrukcją wojsk amerykańskich i uwielbiam filmy nasączone akcją. Tu było dużo gadania, skradania, rozbrajania i innych trochę "ślamazarnych" rzeczy. Generalnie, film nie jest w moim typie, ale w miarę dobrze pokazuje uczucia wielu żołnierzy :)

ocenił(a) film na 10
dudi82

4/10? Porażka, tylko obnizasz ocene czemus tak świetnemu :) Naciągane? Co masz ta naciągane? Zgadzam się, film nie musi się kazdemu podobac ale dawanie takiej oceny to zupełne nie zrozumienie i zignorwanie filmu, ktory jest arcydziełem, polecam zacząc od filmow rysunkowych by ,,zaczac rozumiec:)"

ocenił(a) film na 4
Kilyan

Mam dać wysoką ocenę, bo film według niektórych jest "arcydziełem"? Dałem taką ocenę, na jaką oceniam ten film. Owszem, nie jest zły, ale robiono wokół niego tyle zamieszania, i tyle dostał nagród, że spodziewałem się czegoś lepszego. Zawiodłem się i stąd 4/10.

Kilyan

Nazywanie "Hurt Locker" arcydziełem to potwarz w stosunku do filmów, które naprawdę zasługują na to miano. Film jest niezły i....nic poza tym. O statuetce oskara lepiej w ogóle nie wspominać

ocenił(a) film na 9
dudi82

"Maczo rozbraja ponad 800 bomb a ma problem z wyborem płatków śniadaniowych"

A co miał robić? Ktoś kto rozbroił 800 bomb nie może mieć problemu z wyborem płatków? Przecież w tej scenie chciano ukazać prawdopodobnie to, że wrócił z wojny na której podejmował takie decyzje jak "który kabel zlikiwodwać" bez mrugnięcia oka i nagle wraca do świata w którym ma taki przepych i jedynym jego wyborem ciężkim jest, które spośród dziesiątek płatków wybrać. Przez co prawdopodobnie chciano ukazać to jak brakuje mu adrenaliny związanej wyborami na wojnie.

ocenił(a) film na 3
dudi82

W większości się zgadzam z tą wypowiedzią. Film bardzo "amerykański"- kiczowaty, nudny, długi (gdyby skrócić go o co najmniej połowę, nic by nie stracił). Widzę średnią kilkudziesięciu tys. użytkowników fb, przyznane Oscary itd. Nie chcę robić za podburzacza tłumów, jednak według mnie zalety filmu są przyćmiewane przez jego w/w minusy.

Kabat543

Również się zgadzam, mimo mojego całego zamiłowania do kina wojennego i ogólnie militariów, film po prostu średni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones